at44 jsb straton 14 metre regulatörlü

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Mesafe kısa olduğundan dolayı net bir fikir tabi ki edinemeyiz fakat ben eski haline göre baya bi şaşırdım grupmana.

Öncelikle tüfeğe Ali Tekin arkadaşımız regulatör takıp 110 bara ayarladı ve yolladı. Ben daha önce gücünü azaltmak için çekiç bileziğini sökmüştüm ve setskur sonuna kadar kısık durumdaydı. Bileziği yerine taktım ama setskurla oynamak yerine, bir bilezik daha ekledim fazladan. Yani şu an setskur sonuna kadar kısık ve 2 adet çekiç bileziği mevcut.

Deneme yapmak için kağıda küçük bir nokta koydum, hep aynı noktaya nişan aldım grupmanı görme açısından. 4. atışta hedefin yanına gittim çünkü sadece tek delik vardı Sağa sola baktım acaba dedim ilk atış oraya gittide diğerleri hedefin dışınamı gidiyor, moderatörde parça filan mı oynadı içerden :P 5. atışta delik az bir şey büyüdü ve anladım ki hepsi aynı yere gidiyor. Yalnız güç biraz artınca ses yükseldi bu kapalı alanda sıkıntı yaratıyor ama yapacak bir şey yok.

Pellet JSB Straton bu arada. Regulatör ve 2 bilezik birden takmak gayet iyi sonuç veriyor ama uzun mesafe denemek gerek en kısa zamanda.

[Resim Engellendi: http://o1305.hizliresim.com/19/s/ndywj.jpg]

• At44 alıcam az kaldı :D ali abinin eline sağlık ... zevkli atışlar dilerim tolga abi :)

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• Abi eline sağlık , yalnız straton'lar 15 metreden sonra isabetsizdir biraz.

filinta

dulce bellum inexpertis

• Al al tüpü sırtına bağlar ,yeşil bursa ovalarında dolaşırsın metehan 8o

güldürdün ufuk abi beni :D :D:) Kısmetten ötesi yok :D

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• Abi eline sağlık , yalnız straton'lar 15 metreden sonra isabetsizdir biraz.

Deneriz abim pellet dolu nasılsa :) Hoşuma gitti ama kısa mesafede zımba gibi oldu tüfek. Sadece işte ses artınca rahatsız oluyorum kapalı alanda atarken. Moderatörle çok ses yapmasa da yine tahta kırar gibi ses yapıyor.

Not: Metehan sen pcp alırsan 1 litrelik tüp alıp takarsın beline yeter sana :)

• Tolga hocam eline sağlık uzak mesafede grupmanlarını bekliyoruz.

Kalibrgun Cricket .25 + .22 lw
    Kral Arms Breaker .22

• tüfek kaç atış yapıyor regülatörlü

Az önce denedim 190 bardan 110 bara kadar net 27 atış yaptı. Çekiç bileziğini 2 tane takınca yay gerildi ve doğal olarak güçlenmiştir biraz. Ama memnunum, çok atış yapmak için gücünü azaltmıyacağım. Bilezikler olmadan 70 atış yapıyordu ama şimdiki kadar performans sağlamıyordu.

Ama tabi şu olabilir mesela, 30 40 metre atıyorsunuzdur şişelere, 13 grain pellet kullanılır ve 70 atış yapılır iş görür. O zaman seside az çıkıyor hem.

• Güle güle kullanın at 44 icin kalın mehmet 23 grainleri ben sevdim 250 metrede bile sıkıntı cıkarmıyor tekrar hayırlı olsun ...

• Güle güle kullanın at 44 icin kalın mehmet 23 grainleri ben sevdim 250 metrede bile sıkıntı cıkarmıyor tekrar hayırlı olsun ...

İnce memet 30 grain olanlar benim at44 te sıkışıyor çok zor giriyor namluya. 23 grainde böyle bir sıkıntı oluyor mu ? Şu anki hıza 20-23 grain arası kullanmak lazım zaten ama hangi pelleti kullanacağız o var. AT44 en çok pellet seçen tüfeklerden biri.

• Az önce denedim 190 bardan 110 bara kadar net 27 atış yaptı. Çekiç bileziğini 2 tane takınca yay gerildi ve doğal olarak güçlenmiştir biraz. Ama memnunum, çok atış yapmak için gücünü azaltmıyacağım. Bilezikler olmadan 70 atış yapıyordu ama şimdiki kadar performans sağlamıyordu.

Ama tabi şu olabilir mesela, 30 40 metre atıyorsunuzdur şişelere, 13 grain pellet kullanılır ve 70 atış yapılır iş görür. O zaman seside az çıkıyor hem.

Az önce denedim 190 bardan 110 bara kadar net 27 atış yaptı. Çekiç bileziğini 2 tane takınca yay gerildi ve doğal olarak güçlenmiştir biraz. Ama memnunum, çok atış yapmak için gücünü azaltmıyacağım. Bilezikler olmadan 70 atış yapıyordu ama şimdiki kadar performans sağlamıyordu.

şöyle söyleyim eğer regülatörünüz 110 bara ayarlı ise 850 yada altında atar sesinin çok çıkması sizi yanıltmasın tüfeğin setusturunu açsan da pulda koysan güçü çok değiştiremessiniz sadece hava sarfiyatınız artar tüfeğinizin 40 yakın atış yapması gerekir çekiç ağır ise hafif çekiç takmanızı öneririm hızınız değişmeyecek atış sayınız artacaktır

• şöyle söyleyim eğer regülatörünüz 110 bara ayarlı ise 850 yada altında atar sesinin çok çıkması sizi yanıltmasın tüfeğin setusturunu açsan da pulda koysan güçü çok değiştiremessiniz sadece hava sarfiyatınız artar tüfeğinizin 40 yakın atış yapması gerekir çekiç ağır ise hafif çekiç takmanızı öneririm hızınız değişmeyecek atış sayınız artacaktır

Çekiçle uğraşmadan önce 2. bileziği söküp denemek lazım ama chorny yok bu yüzden şimdilik bu şekilde bıraktım. Fazlada kafa yormak istemiyorum açıkcası, 50 kere söküp taktım tüfeği :) Ama dediğiniz gibi eğer 40 atışla da yakın değerler yakalanacaksa, hava sarfiyatı için değilde sırf sesi daha az çıksın diye denerim dediğinizi.