Ft için kullanılacak tüfek ve dürbün seçimi hakkında

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • herleze merhaba.izmirde duzenlenen ft yarısmasından sonra ft ye olan ilgim oldukca arttı.Önceleri sadece grupman calısıyordum ve kucuk zoom larla atış yapıyordum.Aklıma takılan birkaç durum var arkadaşlar.Ft ile uzun zamandır ilgılenen arkadaşlarım bana bir konuda yardımcı olabilirlermi?Kullandığın iki tüfek var t12 bsa 8-32-44 ve hw97k 4.5 hawke varmint 2.5-10-44 bu iki silahtan birini secerek sadece onunla ft ye yohunlaşmak istiyorum.Ve bu sanırım hw97k olucak.Bu silahta kullandıgım zoom sabit 10x başka aralık kullanmıyorum.ve 50m ye kadar ft hedefi vurabiliyorum.Fakat görduğüm dadarıyla bu iş için yüksek zoom lu durbünler tercih ediliyor.ft için en az kaç zoomlu bir optik gerekir?Önereceğiniz dürbün n olur?hw97k 4.5 yada fx t12 arasında hangi tüfekte yoğunlasmalıyım?Aklımda hawke 8.5-25-42 var fakat bu durbun ft için uygunmudur?Kapsamlı cevaplarınızı esirgemeyin arkadaşlar.Herkese şimdiden teşekkürler.

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177

• Bence; oldukça yüksek zoomlu ve net bir dürbün olmalı. Paralaksı ve taretleri hemen bozulmamalı. Paralaks tekeri büyük olmalı ve mesafeler arası boşluk çok olmalı(10, 15, 25, 50 yard gibi) reticle son derece ince ve mümkünse dotlu olmalı.

• Selam söylemek isterim ki tüfeğinizi cok beyenıyorum ve almak ıstediğim tüfek lkistesinin basında.Dürbün olarak bir tavsiyeniz varmı marka model olarak.mesala hawkeler arasında cok secenek var?500tlden 1250tl ye kadar.

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177

• Teşekkürler. Aslında, benim kullandığım dürbünün netliği biraz daha iyi olsa fena değil. Hawke 8,5-25X42 tactical'ı çok meth ediyorlar. Hakkatten netliği ve paralaks'ı da çok güzel. Kullanıcılarının değerlendirmelerini görmek lazım.

• FT için Hawke sidewinder 8-32x56 tavsiye ederim, Nikko 10-50x60 da olabilir. Bunlar ülkemizde bulunabilen, orta karar dürbünlerdir. Birebir denemesem de 8-25x42 çok güzel bir dürbün olmakla beraber, 8-32x56nın daha iyi mesafe ölçebileceğini düşünüyorum. Çünkü büyütme ve ön mercek çapı büyüdükçe net alan derinliği daralır. Sonuçta daha hassas mesafe ölçebilir, daha hassas atış yapabilirsiniz. FT dürbününde bunun yanısıra 2 nokta yine çok önemli:
    1. mesafeyi hep aynı ölçebilmesi (mesela birinde 18m diğer ölçümde 20 metre ölçerseniz size hata yaptırır)
    2. kliklerinde hep aynı yere gelmesi (mesela 16 klik yukarı attınız, tekrar 16 klik geri aldığınızda yine sıfır noktasını vurmalısınız)

Yurtdışından getirtme imkanınız varsa:
    Falcon 10-50x60 FT (yaklaşık 600-700usd)
    Nikko Diamond 10-50x60 (yaklaşık 1100-1200usd)
    Leupold Competition 35x45 (yaklaşık 1000 usd)

aklıma gelen FT dürbünleri, ayrıca 3500usd'ye Schmidt&Bender FT dürbünü var :)

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Bence en önemlisi 4.5 yerine 5.5 olması 4.5 cal kapalı poligonda süper fakat arazi atışlarında malum rüzgardan çabuk etkileniyor

BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR TOPRAK UĞRUNDA CAN VEREN VARSA VATANDIR