Slingbow denediniz mi acaba?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba ortalama 2 yıldır okçuluk sporu ile ilgileniyorum.Avcılık merakı da var haliyle ...
    Yay ile avcılık derken yaklaşık 8 ay önce Slingbow ile tanıştım.Farklı tasarımlar farklı malzemeler derken resimlerde görünen aleti yaptım.elimde 5 adet var .Kullanımı ve istikrarı ile beni ilk zamanlarda şaşırtmıştı.Bilgisi olan varmı bilmiyorum ama sizlerinde bu alet ile tanışmanızı istedim. Saygılar....

http://j1305.hizliresim.com/19/w/njxtk.jpg

http://o1305.hizliresim.com/19/w/njxtz.jpg

http://p1305.hizliresim.com/19/w/njxu7.jpg :thumbup:

PSE Phenom Bow
    PSE Wolverine Longbow

BOWTECH eXperience bow

• Resimler Slingbow'u tam olarak göstermiyor. daha kaliteli görsel yükleme şansınız var mı ?

Yunus Emre
    . Hatsan At44 + Muzzle
    .. Optima 3X9X44
    . Retay Troy 100X,
    .. Tasco 4X16X40

• Geç saatlerde olabilir.Akşam muhakkak yüklemeyi gerçekleştirim.

PSE Phenom Bow
    PSE Wolverine Longbow

BOWTECH eXperience bow

• oldukça basit işleve sahip ancak çok kullanışlı bir alet :) elinize sağlık

Hatsan At44 - 10 Wx L&W Long - 5.58o ;tacli#

• teşekkür ederim ... :thumbup:

PSE Phenom Bow
    PSE Wolverine Longbow

BOWTECH eXperience bow

• Slingbow bildiğim kadarıyla sapan diye tabir ettiğimiz basit düzeneğin biraz gelişmiş hali hatta ingilizce de sapan kelimesini karşılıyor. Çok yaygın olmasada uzun seneler bununla uğraşanlarda var merak meselesi sanırım :thumbup:
    Elinize sağlık uğraşınız iyi bir sonuç vermiş, Etkili menzil ve İsabet testi sonuçlarını paylaşmanız mümkün ise çok makbule geçer. Saygılar...

• Slingshot be Bow kısacası sapan ve yay ın birleşiminden meydana gelen bir alet.Takip ettiğim kadarıyla domuz avı geyik avı balık avı gibi faaliyetlerde kullanılıyor.Ben sadece balık avı için kullanıyorum.Genelde atışlarımı 7-10mt arasında yapıyorum ve isabet oranı malum kullandığınız ok ok ucu vs. olmak üzere çok etkiliyor.Bu konu ile ilgili kendi hazırladığım görseli yakın bir zamanda sayfaya yüklerim.

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.
    :thumbup:

PSE Phenom Bow
    PSE Wolverine Longbow

BOWTECH eXperience bow

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen rhmtrock ().

• Official Post

Video ki balıklar yumurta bırakmaya mı gelmişler kıyıya yoksa ben mi yanılıyorum.

agt agtagt

• o kadarını bilmiyorum :rolleyes:

PSE Phenom Bow
    PSE Wolverine Longbow

BOWTECH eXperience bow

• Bu adamın yerinde olsam paçaları sivar hayvana zarar vermeden tutardim onları. Saka bi yana Avrupa'da baya yaygın bende başlamayı düşünmüyor değilim.

Prestige kub mtc viper 4-16-50,
    Hatsan mod 70-22 ,
    Simson 12 çifte,
    Tek kırma,
    Kral magnum 5.5
    Hatsan mod 33 4.5
    Beretta92fs co2 4.5

• lastikleri nereden alıyosunuz

Samyang Sumatra Carbin .22 + 3-9x32 optima

Kral arms bigmax .25 (güç modifiyeli) 3-9x32

Kral arms puncher breaker
    Hatsan at-44 10 .22 cal + 6-24x50 bsa
    Perfect line 60 libre makaralı yay + Lazer nişangah
    Hatsan mod 85 sniper .22 + 3-9x32 optima
    Beretta Stoeger x20 suppressor + Yatagun dampa + 3-12x44 AEO
    Hatsan mod 125 .22cal SportsMatch DM60 dampa breaker 3-9x32

Cobra 80lb pistol crossbow
    Ekol 55 .177
    Crosman 357 .177
    Zoraki 925 full auto
    Zoraki 918
    Zoraki r1
    Blow magnum
    Blow c06
    Blow mini
    Blow class

• Lastiklerin bu kalınlıkta ve germe gücü yüksek olanını çok aradım ama bulamadım.Bende yurtdışından bir arkadaşımdan temin ettim.Sağolsun gönderdi.Jimlastik aletlerinde kullanılan egzersiz malzemelerine kadar denedim ancak en istikrarlısı 10mm olanlar çıktı.

PSE Phenom Bow
    PSE Wolverine Longbow

BOWTECH eXperience bow

• Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.
    lastiklerin kuvveti ile ilgili bir video! g;$i

PSE Phenom Bow
    PSE Wolverine Longbow

BOWTECH eXperience bow

• haydiii ... haydiii zehir kana nüfuz etti hadi bakalım güç güç diye m.125 ten sonra bide bu ...

HATSAN MOD 125 SNİPER + YATAGUN DAMPA :love: + NİKULA 6*24-50 :thumbup: GAMO TS 22 - ROCKET - RAPTOR - MAGNUM - HUNTER - PLATINUM + TRİPOT AYAK ;)m;s,Sagt

• Ben kendim yaptım güzel oldu. yay atışlarında hasar alan oklarımı bununla atıyorum yakın mesafelerden yakında foto yayınlayabilirim :)

-Havalı grubu

Crosman 1008 £tabanxalı$
    Crosman 1088 £tabanxalı$
    Gamo pr45 £tabanxalı$

Hatsan Mod 60 ;tufey#
    Hatsan mod 25 supertact 22 cal. Vortex 1x40 Red dot / 4x32 Scope ;kovboys;
    Hatsan At44 Tact 22 cal. 3-12x50 scope/ harris bipod ;tufey#

-Ateşli grubu

Huğlu 101B Trap/Skeet special ed. ;avci;
    Sarsılmaz Concorde 12 GA bs,;s
    Hatsan Mpa Ts 12 GA f;s;s
    Baikal izh 18m Slug 410. ga 3-9x40 scope / harris bipod ;tufey#
    Safir t14 410.GA / +;tuftabV#

-Yaylar

Samick mind 10 30lbs. ;duello;
    Samick sage 60 lbs. ;izci;

Şimşek Hybrid 20,30,40 lbs ;d;

Flagela Dei 60 lbs;keyf;

agt

• Merakı olanlar icin cok guzel bir alet ben eczanelerden aldıgım degisik serum lastiklerini 2-3 hatta 4 kat baglayarak yaptım aynı sapan gibi biraz degisik kurcalamalarla ok atısları yapmak icin ideal, oklarıda ince fakat etli olan klargılardan yaptım yani hepsi el yapımı oldu oglanla araziye gidince cıkarıp baslıyoruz atmaya tahmini olarak 150 metreye kadar ulasıyordur zevkli bir oyuncak ...