Hatsan Mod125 için yay ucu ağırlığı

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Tepmenin yanında güçte azalacaktır.

• bu işlemi uygulayanlar hiçbir fark görememişler %2 lerden söz ediliyor , hiçte önemli değil %10 bile azalsa yine mod 125 in gücü yeter .. yeterki tepmesin , hem silağın mekanızmasına hemde dürbün e cok zararlı bir olay bence ... bakalım denemesi bedava aksam deneyip görcez :)

• İnşallah dediğiniz gibi olur. %2 birşey fark ettirmez.

• Sonuçları meraklar bekliyorum;en fazla %10'luk bir güç düşmesi sağlanabilirse hemen bit tane 5.5 alırım.Arazi atışlarında tüfeğimi çok yıpratıyorum her yeri çizilmeye başladı oraya buraya koyduğum için ;atlise; mod 125'i alıp kobay gibi kullanabilirim.. ama yok ben 135 5.5 alırım o zaman heralde aynı tepkiyi verir bu modifiye işlemine ;avci;

• Ben mod 125 in yayının önüne hiçbirşey takmadan kullandım. Kronograf olmadan güç farkından söz etmek zor bence.

• emc2 sen tüfeğinin gücünü düşürüryosun , tabii daha az tepecek , plastikten yay ucu ağırlığı yaptırmak bence iyi bi fikir , ama şunu düşünmelisin tüfeğin niye tepiyo , yada tepmesinde etkili olan kuvvet ne , pellet namludan çıktıktan sonra , senin piston , silindirin sonuna vuruyo ;) sebep neki , 1 senin namlu kısa , 2 hakkaten namlu kısa :) , ben yay ucu ağırlığını artırma niyetindeydim ki nerdeyse 2 katı artırdım , artık satandart pelletler atamaz bu tüfek , olabildiğince ağır pelletler atmam lazım , bunu kendi topiğimde anlatacam ama , sen yanılıyosun namlu kısa geldiği için senin yay ucu ağırlığı fazla geliyo ve tepiyo ama bunun isabetlilikle hiç bi alakası yok , tüfek seni teptiğinde pellet çoktan namludan çıkmış gitmiş oluyo , sana tavsiyem H&N barracuda , yada gammo promagnum kullanman , ne kadar ağır pellet o kadar güç , ben tüfeği yeniden yaratıyorum , o pelletler bile kurtarmayacak ;)

Walter Talon Magnum 5,5 cal Envantere yeni katıldı 3-9 x 50 mm dürbünü var(ince ayarla efsanevi bir makine)[/color]
    Zoraki hp01 ultra (diyecek söz bulunmaz , hedef nerde pellet orda , yaşayan efsane , emekli olmaması dileğiyle :))
    Birde şimdi Hatsan BT 65 var çok kuvvetli , düşman başına... vurduğu yerden ses çıkar...

• bu mod 125 in modifiye işi şahin arabaya 3 milyarlık ses sistemi kurmaya benzer

• bak bende bi araba var 2 kapı ve spor bişey opel tigra :) şu ana kadar kalkışta beni geçecek arabaları trafikte görmedim bmw 520 ler bile benim 1400 motor tigrayı görünce saygıyla yol veriyo :) olay burda alman yapmış 1400 cc 2000 cc yi geçiyo ;) ki ağırlığıda az değil 1055 kg ... standar bi aile arabası desek renoların (900-950 kg)çoğundan ağır bi araba , benim araba 11,5-12 bin ytl ediyo ama o bahsettiğim bmwler 20 bin tyl demek ki herşey fiyat değil ;) emek işiçilik , sevda herşeyin çözümü budur :) saygılarımla...

Walter Talon Magnum 5,5 cal Envantere yeni katıldı 3-9 x 50 mm dürbünü var(ince ayarla efsanevi bir makine)[/color]
    Zoraki hp01 ultra (diyecek söz bulunmaz , hedef nerde pellet orda , yaşayan efsane , emekli olmaması dileğiyle :))
    Birde şimdi Hatsan BT 65 var çok kuvvetli , düşman başına... vurduğu yerden ses çıkar...

• şu ana kadar kalkışta beni geçecek arabaları trafikte görmedim

biraz iddialı olmuş.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• Ben mod 125 in yayının önüne hiçbirşey takmadan kullandım. Kronograf olmadan güç farkından söz etmek zor bence.

aradan baya zaman geçmişde yay ın ucuna yay çekici takılmaz ise gözle görülür güçde düşüş olur,bunu da uzak mesafeye koyduğun şişe ile testini yabalirsin,
    benim mod85 e yay çekici takmayı unutmuşlar,ben taaki tüfeği sökünce anladım,daha önce 50 60 metrede kıramadığı şişeleri şimdi patlatıyor,ama tepmeside bir o kadar artı,tepmesi artınca isabet oranıda düşmeye başladı,ama kontrollü acele etmeden atış yaparsam sonucu memnun edi oluyor,bu tepmesi fazlan olan bütün yaylı pistonlu tüfekler için geçerli