s510 TC çekiç yayı modifiyesi.

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Hazır satılan çekiç ve valf yaylarından almıştım fakat tüpü bir türlü açamadım ve şimdilik sadece çekic yayını değişerek o haliyle bıraktım. Ortalama tam güçte 38 fp güç üretiyor. Eğer tatmin etmezse ilerde valf yayını değişip 45 fp civarlaırna çekeceğim.

Tabi ilk defa yabancı olduğum bir tüfeği açınca hatalı bir iş yapmamak için elim ayağım titremedi değil ama gayet kolaymış :) Takıldığım yerlerde bana yardım ettikleri için (MASTER) Akif abi ve (İRONARM) Rüştü abiye çok teşekkür ederim. Ayrıca Levent kardeşimede sıkışınca danıştım, elden geldiği kadar yardım etmeye çalıştı onada ayrıca teşekkür ederim.

Akşam denedim fakat scuba azalmış 170 bar 100 bar arası denemek mecburiyetinde kaldım. Tam güçle 170-100 bar arası 38 atış yapıyor, tahminim 200-100 arası . 55 60 atış arası yapar.

Chrono olmadığından telefonla ölçtüm, 5-10 fps fark edebilir.

28 grain 780 fps

18 grain 970 fps

21 grain 900 fps

16 grain 1025 fps

Civarlarında değerler üretiyor. 16 grain baya isabetsiz oldu bu süratle, gücü seviye 3 e alınca eski isabetine kavuşuyor. 18 ve 21 grain gayet iyi özellikle 18 grain seviye 4 buçukta çok iyi grupman çıkardı. 28 grain ile grupman denemedim, tahribat denedim ve ehh idare eder tahribatı, en azından artık 10 metreden 18 mm mdf yi delebiliyor, önceden çıkışına yakın civarda kalıyordu.

Saygılar.

• hayırlı olsun yeni tüfeğiniz at 44 gibi dağıldımı toplanmaz tüfeklerden değildir airarms :) pratik yolları vardır mutlaka üstatlar bilir

AT 44 S10-Nikula 6x24*40 durbun + GHOST MODERATOR + JSB Exact Jumbo :thumbup: :thumbup: :love: :love:
    Gamo Black FUSION 5.5mm+Hawke Sport HD 3-9x40

AİR ARMS S400 MPR FT 177.cal+Barska Sniper 10-40x50 GX2

• hayırlı olsun yeni tüfeğiniz at 44 gibi dağıldımı toplanmaz tüfeklerden değildir airarms :) pratik yolları vardır mutlaka üstatlar bilir

At44 de basit ama tetik mekanizması işi bozuyor onun :) Bunda en azından yay değişirken tetik mekanizmasıyla bir alakası olmuyor insanın :)

• Hep merak ettiğim bir konu. Tc modelinde bu tür çalışmalara raslayamıyoruz. Çalışmalarının devamını ve paylaşımları bekliyorum. Eline sağlık.

• TC'lerde tüp sökülemiyor diye biliyorum ama belki siz yapabilirsiniz,kolay gelsin...Saygılar ;grin;

ALİ İHSAN
    aa s500 xtra fac .22+hawke 6-24x44 varmint sf g;$i
    at 44 p2 .22 + 1x40 optima red dot sight :thumbup:
    at 44 long .22 long lw th
    Zoraki HP-01 (4,5)Ultra+laser kit
    Hatsan Mod 99 Limited Edition (5,5) + 3-12x40 Optima Dürbün

• TC'lerde tüp sökülemiyor diye biliyorum ama belki siz yapabilirsiniz,kolay gelsin...Saygılar ;grin;

Yok vazgeçtim zaten sökmekten çünkü şu haliyle bile ayarlar çok hassaslaştı. Hangi pelleti kullanırsanız güç ayarından hangi seviyede iyi atış çıktığını bulmak zorundasınız ve milim milim oynatmak gerekiyor. Eğer 45 fplere çıkarsa sanırım bu ayar daha hassaslaşır hatta sadece 28 - 30 grain civarları kullanmak gerekir. Daha detaylı incelemek lazım.

• hangi programı kullanıyorsunuz

Zoraki HP-01 Ultra 4.5mm

• selam
    bu program hakkında biraz detay mümkünmü?
    bir cok arkadaşımız merakla izlemektedir muhakkak
    teşekkürler

• selam
    bu program hakkında biraz detay mümkünmü?
    bir cok arkadaşımız merakla izlemektedir muhakkak
    teşekkürler

Programı sadece hız ölçmek için kullanmak daha mantıklı olur. 30 atış yapıp uygun aralığı bulmaya çalışmanın pek sağlıklı olacağını sanmıyorum. Ama çeşitli ayarlar yaparken ortalama kaç fps ile atış yaptığınızı bilmek için ideal.

Önce mesafe ayarlarını giriyorsunuz. Mesela 6 metre olsun mesafemiz. Sonra telefonu koyduğumuz mesafeyi giriyoruz. Tüfekten çıkan sesle pelletin hedefe çarpması arasındaki süreden yaklaşık fpsyi çıkarıyor. Bu yüzden atış yapacağınız hedeften pellet çarpınca ses gelecek bir hedef olmalı.

Arama bölümüne mobile lite yazarsanız detaylı bilgiler mevcut.

• S510 lara has bir durum mudur bilmiyorum ama, S410 da tüp içindeki beyaz parçayı ve valf girişinde sarı parçanın tıpasını çıkarınca,16 gn ile 30 atış için 1000-1050-1000 gibi hızlara erişiyordu.
    Kalan hava da 130 bar civarında oluyordu.
    Çekiç yay vs değişimi ile ne olurmuş bilmem.

HW-100 T FSB 5,5 mm+IJK 6-24x50 FT
    Hatsan Airmax 5,5 mm+Optima_3*9-32
    Raider Single-5,5
    AA-S410+Nikko 8-32x60 MD
    Zoraki- Hp-01 5,5 mm ULTRA+ADCO Red Dot-1,5 MOA
    Hatsan-AT44+BSA 8-32x44 MD
    Walther CP88 - 6" Competition