Namlunun Pelet Seçmesi Üzerine Bir Örnek

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Halil bey bugünkü Yardımınız ve yorumunuz icin cok teşekkür ederim ayrica nadirde olsa sizi burda gormek cok mutluluk verici sevgiler saygilar.
    Belki bir esnaf uyanirda biz hobi severlere bu sacmayi temin edip satar.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt
    6-25x56 Vector optics FFP Counterpunch
    10-40x50 Vector optics Sentinel

• Halil bey bugünkü Yardımınız ve yorumunuz icin cok teşekkür ederim ayrica nadirde olsa sizi burda gormek cok mutluluk verici sevgiler saygilar.
    Belki bir esnaf uyanirda biz hobi severlere bu sacmayi temin edip satar.

:thumbup:

Halil ÖZAK
    20.01.1967

• Evet bu benimde tespitim.870 fps ile hatsan jsb 15.89 fx t12 ille 50m de dagiliyorken ayni pelet 830 840 la dagilmiyor.misal hw97k ile diana magnum 8.64 4.50 pelet 840fps AA field 4.52 8.44 830 fps (dianadan daha hafif bir pelet olmasina karsin 10fps daha yavas atiyor) ve iki peletinde bc leri 0.021 diana magnum AA fielt den bir tik daha iyi grup yapıyor. Ustelik aa 4.52 diana 4.50

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177

• Evet bu benimde tespitim.870 fps ile hatsan jsb 15.89 fx t12 ille 50m de dagiliyorken ayni pelet 830 840 la dagilmiyor.misal hw97k ile diana magnum 8.64 4.50 pelet 840fps AA field 4.52 8.44 830 fps (dianadan daha hafif bir pelet olmasina karsin 10fps daha yavas atiyor) ve iki peletinde bc leri 0.021 diana magnum AA fielt den bir tik daha iyi grup yapıyor. Ustelik aa 4.52 diana 4.50

Çok güzel bir konu bence sabitlenmesi gerekir her pelletin sevdigi bir hız var daha dogrusu her namlunun uygun hıza uygun pelletle uyumu var ...

• Çok güzel bir konu bence sabitlenmesi gerekir her pelletin sevdigi bir hız var daha dogrusu her namlunun uygun hıza uygun pelletle uyumu var ...

Aynen öyle. Ben RWS pelletleri kenara atmıştım kötü sonuç veriyordu. bir ara tüfeğin ayarlarını kurcalarken RWSleri denedim baktım daha iyi atıyor. Biraz daha ayarla oynadım tek delik yapmaya başladı. Fakat bu sefer JSB yi dengesiz atmaya başlamıştı.

Tabi bu dengeli pelletler için geçerli, gamolar için geçerli değil. Gamoların ağırlığın dengeli olarak yayılmadığını düşünüyorum. Bu yüzde pelletler sağa sola kayabiliyor, 5 atışın 2 tanesi aynı delikte diğer ikisi farklı delikle 1 tanesinin alakasız bir yerde olmasının sebebi muhtemelen bu olabilir.