RAW RAPID AIR HM 1000 .25 cal

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Zevkle izlemeye devam ediyorum akif abi...

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• Arkadaşlar öncelikle belirtmeliyimki dürbün ayarını 8 yaşındaki kızıma göre yapmıştım.
    Kaynak yapmadan dipçik arkasından atış yapabilsin diye dürbün yaklaşık 5 cm geride !
    Bundan dolayı atışlarda çene ucuyla kaynak yaptık ve bazı atışlar kesinlikle şansaydı.
    Video sonundada görüleceği gibi atış sırasında rüzgar 9 km ye yakın hızlarda ve 3 yönündeydi. Ara sıra 13 km lik sağnaklar ölçtük (anlık olarak).
    Bu atışlarla silahın performansını değerlendirmek yanlış olur zira benim değilde iyi bir atıcının elinde bu silahla (.25 kalibre olmasına rağmen)
    5mm grupman yapmak iş değil. Özellikle H1000 serisinin av amaçlı olduğu düşünülünce çok ama çok isabetli bir silah.
    Ama! Daha isabetlisi yokmu diyenlere .22 seçeneğini tavsiye ederim. Yurt dışından yazıştığım arkadaşlar HM1000 .22 ile 91 metreden 10mm
    ve TM 1000 .22 ile yine 91 metreden 7.2mm Grupmanlarını yolladığında HADİ BE ! demiştim.
    Aslında bu silahın tetiğini her çekişimde HADİ BE dedirtiyor adama.

Bu arada silah HM1000X gibi güç odaklı değil ve bazılarına göre güçsüz bile addedilebilir. 31.02 graini maximum 807 fps te atacak şekilde ayarlandı (18.5 derece sıcaklık)
    Jsb 25.4 graini ise 850-860 fps aralığında atabiliyor. Ve bu güçlerde atış sayısı trajik şekilde düşük (regüleli 72 atış)
    Oysa 31.04 Graini 764-771 aralığında kullandığınızda atış sayısı regüleli 120 atış.
    Atışlar sırasında şarjör dolum görevi Murat kardeşimindi ve bir şarjöre barakuda diğerine JSB yükleyerek (bazen aynı şarjöre karışık,3 ondan 5 bundan) grupmanlarda veya
    Mantar atışlarında kesin şunu kullandık diyemiyorum.

Bu videoları kayda değer veri amaçlı olmaktan çok. Güzel geçirilmiş ve eğlenceli bir atış günü olarak görmenizi isterim.
    Vaktim olursa ileride 6 farklı mühimmatla .Hem çıkış hızları, hem grupman,hemde tahribat videoları çekip onlarıda paylaşmayı düşünüyorum.
    Bu arada, tek delik yaptım diye havalara uçtuğum atışın, aslında artıkılda yanlış dotla nışan almamdan kaynaklı(atış sırasında defalarca şaşırıp nokta saydım) kaçması en güzel andı.

MURAT ÖRNEK kardeşime yardımlarından ,bana ve şakalarıma katlanmasından ve bu güzel günü benimle paylaşmasından dolayı sonsuz teşekkürler.

Sağlıcakla kalın,
    Akif NAZLI

RAW HM1000 .25
    RAW HM1000X .25
    MADMASTER PREDATOR .22

• Bu guc ve boyle stabil bir tufek neler sattirmaz ki imkan meselesi abi :)

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Gamo Pr776 .177 Revolver

• Gercekten stabil bir tufek olmus... Eline saglik akif abi

Abim üstelik bu grupman tüfeği değil, tahribat tüfeği. Son dönemlerde ülkemizde satışa giren FX BOSS ile beraber en isabetli av tüfekleri bunlar. Almak istiyorum ama s510 u satmaya kıyamıyorum :)

• Gercekten stabil bir tufek olmus... Eline saglik akif abi

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Gamo Pr776 .177 Revolver

• Akif abi bu atışlar kaç grainlik pelletle yapıldı ve ortalama kaç fps ile attı peki ? Grupmanının iyi olduğunu tahmin ediyordum, elinize sağlık :)

• Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Harici İçerik www.youtube.com
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

RAW HM1000 .25
    RAW HM1000X .25
    MADMASTER PREDATOR .22

• Tahribat konusunda özellikle test etmemi istediğiniz bir şey varsa elimden geldiğince yapmaya çalışırım.
    Firma stoğunda .25 yedek şarjör kalmadığı ve ben özellikle bazı yedek parçalarıda birlikte istediğim için malesef gönderi önümüzdeki haftaya kaldı.Bu süre zarfında HM1000 ile ilgili inceleme ve video çekimlerine hafta sonu başlayıp (hava izin verirse)hm1000 x gelene kadar sizleri bilgilendirmeye çalışacağım.

Akif abi tahribat gücünü görmek isteme sebebim, sonuç olarak bu bir av tüfeği ve üzerindeki namlusu olsun, regulatörlü oluşu olsun, isabetinde bir av tüfeğine göre sıkıntı olacağı sanmıyorum. İsabetinin şu an piyasada olan güçlü tüfeklerin çoğundan iyi olduğuna eminim. Doğal olarak tek merak edilen tahribat gücü oluyor.

• Teşekkürler bilgilendirme için. Sadece grupman değil aynı zamanda tahribat gücünü de gösteren çekim yapabilirseniz sevinirim.

Tahribat konusunda özellikle test etmemi istediğiniz bir şey varsa elimden geldiğince yapmaya çalışırım.
    Firma stoğunda .25 yedek şarjör kalmadığı ve ben özellikle bazı yedek parçalarıda birlikte istediğim için malesef gönderi önümüzdeki haftaya kaldı.Bu süre zarfında HM1000 ile ilgili inceleme ve video çekimlerine hafta sonu başlayıp (hava izin verirse)hm1000 x gelene kadar sizleri bilgilendirmeye çalışacağım.

RAW HM1000 .25
    RAW HM1000X .25
    MADMASTER PREDATOR .22

• Teşekkürler bilgilendirme için. Sadece grupman değil aynı zamanda tahribat gücünü de gösteren çekim yapabilirseniz sevinirim.

• Harici İçerik www.youtube.com

Yaptırdığım HM1000X .25 ve Martin in deneme atışları.
    Hemen belirtmeliyim ki her iki modelde henüz dünyada tek ve üreticide dahi henüz eşi yok.
    Martin son görüşmemizde 2 adet daha blok işlediğini talep olursa baz fiyat 1900 dolar üzerinden satmayı düşündüğünü söyledi.
    Carbon silencer ,lamine kundak gibi aksesuarlarla ve güç modifiyeleri ile fiyat 2350 dolara kadar çıkıyor.(Amerika fiyatı)
    Videodaki HM1000 X pazartesi yola çıkıyor .İnşallah sağ salim gelir.
    Teknik özelliklerin çoğu hm1000 standart seriyle aynı yalnızca blok ve prechamber kapasitesi büyültüldü.
    mevcut HM1000 modeliden farklı olarak dolum ucu altta değil sağ tarafa alındı ve emniyet sistemi iptal edildi.
    (dolum ucu alttayken probu çıkartmak için özel bir aparat kullanma gereği vardı)
    360cc 207 bar yerine 500 cc 250 bar tüp adapte edildi ve regülatör basıncı ek washer larla 180 bara ayarlandı.
    mevcut basınçta çekiç yayı yetersiz kaldığı için iç içe iki adet özel yay uygulandı.
    Atış başına hava tüketimi ortalama 1.4 litre
    Performans verileri şu anki ayarıyla 25.4 grain JSB 1065 fps 31 grain HN barakuda 1000 fps ve
    250 bar *180 bar arası net 2 şarjör 24 atış yapabiliyor.
    HM1000 130 barlık modelle kıyaslandığında 42 grain Ince Mehmet 850-860 fps aralığında kalacak gibi.
    Regülatör devre dışı bırakıldığında çok daha yüksek güçler elde edilebiliyor(75 fp enerji) ama 31 grain de 960-1040-960 aralığında bir curve çiziyor.
    En ideal atış sayısı performans eğrisini 70 fp seviyesinde yakalamayı uygun gördük.
    Daha küçük bir bloğa ve dolayısıyla daha küçük Prechember a sahip olan HM1000 modelinde performans 130 barlık regülatörle 31 grain 780 fps 25.4 grain 835 fps
    42 fp enerji seviyelerinde. 250-130 bar aralığında net atış sayısı sanırım şarjör sayısını şaşırdığım için biraz uçuk çıktı. Onun için tekrar sayım yapmadan bu rakamı yayınlamak istemedim.
    Grupman konusunda yanlızca 2 denemem oldu ve av amaçlı bir modelden beklemediğim kadar iyi olduğunu söylemekle yetinmek istiyorum.
    Bir kaç çeşit pelet ve solid le denemeler yapıp daha sonra görsel olarak ta sizlerle paylaşacağım.

RAW HM1000 .25
    RAW HM1000X .25
    MADMASTER PREDATOR .22

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen MASTER ().

• Teşekkür ederim, merakla bekliyorum. Saygılar.

• Öncelikle Tüm camianın Kurban bayramını en içten dileklerimle kutlarım.
    Siz konu açtığınız için yazmayı uygun gördüm ,
    Aslında inceleme videosunu Adanada çekmiştik ancak teknik bir arızadan dolayı yanlızca ses kaydetmişiz malesef görüntüyü kurtaramadık.
    Yakında yeni bir tanıtımla genel bilgi vermeyi düşünüyorum.
    Bahsi geçen silah Rapid HM1000 Platformu üzerine regülatör-Kundak ve Yüksek tüp hacmi modifiyeleriyle oluşturulmuş dünyada henüz tek olan bir model.
    Henüz tek diyorum çünkü üretici feedbackler doğrultusunda bu özel seriyi ve geçen hafta prototipini yaptırttığım 1000x serilerini üretim portföyüne koymak için
    Bizim incelemelerimizi bekliyor. Bu arada HM1000 x serisinin dünya lansmanınıda İnşaallah önümüzdeki ay yapmayı planlıyoruz.
    Saygılarımla Akif NAZLI

RAW HM1000 .25
    RAW HM1000X .25
    MADMASTER PREDATOR .22

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen MASTER ().

• Bilgi sahibi olan var mı bu tüfek hakkında ? Güzel bir tüfeğe benziyor :)