ARPACIK 1/2" UNF

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • namlu ucuna susturucu takmak için kullanılan bu ölçüye uygun arpacık tertibatını internette bulamadım. böyle bir tertibat ve hw77 de kullanılan gez ile gez-arpacık tertibatı olmayan, hw97k ve longbow gibi silahlarda opensight zevkini yaşamak mümkün olurdu...

• ben arpacığı kırılan bir tüfek için şöyle bir uygulama yapmış idim.hani bazı ambalajlarda sıkma plastik kelepçe oluyor sen ne kadar gerdirirsen öyle kalıyor.bunun biraz büyüklerini emniyet güçleri pratik kelepçe olarakda kullanıyor işte ondan.namlunun ucunu yerleştirip iyice gerdirdim takdığım plastik gerdirme kelepçe kibar bir şey idi.sonra japon yapıştırıcı sı ile eski arpacığı tam ortalı bir şekilde yapıştırdım,ayrıca takdığım kelepçe siyah idi.halen o şekilde kullanıyor arkadaşım

• iyi fikirmiş ;tese;kkur bende bir proje geliştirdim. 8 şeklinde plastik, kapı koluna takılıp kolun duvara çarpmasını önleyen aparat buldum. yuvarlak kısımları namluya sıkıca geçiyor, üstte kalan yuvarlak kısımlarıda aynı hizaya getirince, içiçe 2 halka şeklinde görülüyordu. bir çeşit diopter oldu yani....

• aklıma yukarıdaki bahseddiğim den daha pratik bir fikir geldi arpacığı olmayan tüfekler için.
    gerekli olan malzeme şunlar
    1 cisi don lastiği ;tacli# ama o yuvarlak olanlardan deyil düz yassı ve siyah olan lastiklerden
    2ci gerekli olan malzeme iğne ve siyah iplik
    3 cü ve son gerekli olan malzeme arpacık gibi yuvarlak ve göze batan renkden oluşan yaklaşık 1cm boyu olsa iyi olur plastik bir parça.
    yapacağımız ilk iş önce arpacığı siyah düz lastiğin üstüne koyup arpacığın bir ucu lastiğin kenarına sıfır vaziyetde gelecek şekilde ayarlıyoruz.tabi bu arada iğne iplik hazır vaziyetde masada bekliyor olacak ;tacli#
    sonrasıma lastiği ve arpacığı elimize alıyoruz arpacık lastiğin üzerinde düz hızada olması gerek,ardından lastiği kapatıyoruz defter kapatır gibi,şimdi yapacağımız işlem ise 2 parmağımız ile arpacığın altından lastiğe bastırıyoruz iyice gerilsinki sonra arpacık dikildikden sonra yerinden çıkmasın,sonra başlıyoruz dikmeye ;tacli# bir alt bir üst.arpacık dikme işlemi bittikden sonra lastiğimizi susturucunun üstüne koyup yine lastiği gergin bir şekilde tutarak ölçü alıyoruz,pozisyonumuzu hiç bozmadan lastiği susturucudan çıkarıp aldığımız ölçüden 1 2 milim daha kısa tutarak başlıyoruz dikmeye bir alt bir üst devam ;tacli# işlem bittikden sonra geçiriyoruz susturucuya yeni arpacığımızı atış serbest arkadaşlar ^^

• metal arpacıklarda bile ayar kacarken lastikten yapılma bişeyde ayar kacmaz mı? emege saygı tabiki ama benim fikrim don lastiginden yapma arpacık bir işe yaramaz.bu işlerden anlayan biri degilim ama cogu kişi arpacık ayarının kactıgını söylerken (fabrika cıkışı orjinal metal arpacık) sanıyorum ki bu lastikten yapılma arpacıkta da ayar kacacaktır

Webley Patriot I.Nesil 22 cal m;s,S
    Webley Stingray II.Nesil 177cal + Optima 3-9x44E ;tufey#

www.enfarklisi.com

0 RH (+)

• metal arpacıklarda bile ayar kacarken lastikten yapılma bişeyde ayar kacmaz mı? emege saygı tabiki ama benim fikrim don lastiginden yapma arpacık bir işe yaramaz.

+1

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• arpacık ister metalden yapılma olsun ister plastik yapım olsun sağa sola oynamadığı sürece yani gezdeki yark nokta ile aynı hizada düz durduğu taktirde o arpacık her zaman iş görür.yukarıda bahsediğim yönteni müm kün olduğunca sık dkilirse sık bir şekilde susturucuya oturturulursa öyle kolay gevşeme yapacağını pek kestiremiyorum.sonuçda bu bir lastik ateşleme esnasında darbe minimum düzeyde yansır çünkü esnek bir malzeme kendini koyu vereceğini ben düşünmüyorum.bir ara yaparım bundan forma eklerim şuanda inşaat işleri ile uğraşıyorum evde epey meşgulum bu hafda içi yapmaya çalışırım saygılar :)