Firehornet .177 cal.

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Selam arkadaşalar, 3 yıl önce aldığım yaklaşık 4.000 atıştan sonra benden kaynaklanan bir sorundan dolayı arızalan bu tabancanın başından geçen olayları anlatmak istiyorum.
    Önce 1000 kadar atış yapıp hevesimi aldıktan sonra, biraz kurcalayayım dedim. Önce içine kurşun dökmek kaydı ile pistonu ağırlaştırdım, sonra hava tahliye deliğini 1mm genişlettim. Sonra Olmuşken tam olsun diyerek yayın arkasına bi kaç pul atarak yayın gerilimini artırdım. Atışlara tekrar başladığımda tam 'zalım oldun dabança' derken o ring kaçırmaya başladı onuda basit bi müdahale ile hallederek 3.000 kadar atışıda modifiyeli hali ile yaptım. Birgün kurmaya çalışıken yay kendinden boşalınca tehlikeli olmaması için çekyatın altında muhafazaya aldım.
    Bugün aklıma geldi durumu nedir diye bakayım dedim. Durumu içler acıSı pas kir rutubet derken silah epey yıpranmış, arızasını giderip tekrar toplamak istiyorum bakalım halledebilecekmiyim. Bugün söktüm temizlik işini hallettim, yarın arızasını bulmaya çalışacağım.

[Resim Engellendi: http://imageshack.us/a/img35/2783/eawz.jpg]

Huğlu koop. 1989 superpoze 12 gauge
    Mke yavuz 16 compact TE05 series 9X19p
    Stoeger x20 suppressor + 4x32 stoeger
    Zoraki hp-01 light 5.5mm + bushnell 3-9x40
    Hammerli firehornet 4.5mm

• Kolay gelsin devrem zahmetine değer inşaallah.

FX İmpact 5.5mm-4.5 mm

Kalibrgun-Cricket Standart PLB 5.5 mm+ Hawke Sidewinder 30 Tactical 6.5-20x42 [s]

[s]FX Gladiator.22

Sarsılmaz Kılıç 2000 Mega 9x19 mm.

• onu wd-40 iyi paklar abi =) hadi kolay gele ;grin;

vazgeçilmezlerim;

BARNETT WİLDCAT CROSSBOW 160 lbs (USA) x2 ;keyfs;

2x PiSTOL CROSSBOW 80 lbs (TAİWAN)agt

Hatsan Mod 125 Sniper 5.5+Dm60+Optima 3-12x44 ;tufey#

Hatsan Mod 99 5.5 kısa namlu + 1250lik yay+ Optima 3-12x44 ;tufey#

ARANIYOR!! HATSAN MOD 95 ARANIYOR !!

Hatsan Mod 25 Supertact 4.5 + Red Dot 1-22x33 s;,s

Crosman Vigilante 4.5mm + Red Dot ;kovboys;

Umarex Walter Cp88 Full Metal + Red Dot £tabanxalı$

• Saolun arkadaşlar,
    motosikletin süspansiyonundan artan forkoil le sildim, açmışken tam olsun önce balata spreyi ardından wd40 uygulaması.

• Elinde silikon gress varsa o-ringi de onunla gresleyiver. Hemen deforme olmasın.

FX İmpact 5.5mm-4.5 mm

Kalibrgun-Cricket Standart PLB 5.5 mm+ Hawke Sidewinder 30 Tactical 6.5-20x42 [s]

[s]FX Gladiator.22

Sarsılmaz Kılıç 2000 Mega 9x19 mm.

• Silikon gres elimde yok , o ring silahın üzerinde gelen o ring, deforme olmuş durumda kurtarılacak hali kalmamış ama yinede iş yapabilir.

• bu yaptığınız değişiklikler isabeti nasıl etkiledi

• bu yaptığınız değişiklikler isabeti nasıl etkiledi

O zamanlar isabet kaygım yoktu, plinking amaçlı kullanıyordum kaliteli pelette kullanmadım, grupman yapmaya da çalışmadım. Fakat tahribatı biraz artırmıştı.

• tabancanızı gözden çıkarttıysanız silindir iç çapını ve pistonu da genişletmeyei deneyin daha ağır pelet kullanın ve menzil ve tahribatlarını ölçün ağırlık menzil tahribat ilişkisini gözlemleyin bakalım ne çıkacak. Çok merak ediyorum. siz yapmazsanız ilerde bir ara ben denerim herhalde. :rolleyes:

kolay gelsin

• Sn Capo ,

Oncelikle kolay gelsin bendede Superchrger var en az 5000 atis yapmisimdir yay bir hayli yoruldu
    Tahta kaleden Eser 4,5 tufek yayi aldim zira capindan dolayi baska yay olmuyor ,onu 27 spire kestim
    Oldukca iyi oldu bu yay yorgunlugu kacinilmaz ben isabet amacli kullaniyorum dipcikte yaptim
    Yeni yayla yorgun yay halinden daha iyi sonuc aldim ,ister tahribat ister isabet amacli kullanin esas
    Olan peletin hedefe gidene kadar ne kadar az yoruldugudur buradada yayin onemi ortaya cikiyor.
    Yorvun yayi ne kadar pulla beslesenizde cok kisa surede daha cok yorulacaktir ,onemli olan yayin
    Esneme kabiliyeti.

Tekrar kolay gelin.

• Saolun önerilerinizi dikkate aldım ilerleyen zamanlarda inşallah uygulamaya fırsatım olur.
    Tetik tertibatında bi yay deforme olmuştu ona kalem yayından bişeyler uydurmaya çalıştım, iki parça plastik tırnak kırılmıştı onları yapıştırdım. Namluya tel harbi çektim, yanlız setlerden birinde enine kırık var. Son olarak staogerin 4x32 dürbününü taktım. Yarın inşallah atış denemesini yapacagım.
    [Resim Engellendi: http://imageshack.us/a/img24/3994/ou4w.jpg]