av tüfeği almak için yapılması gerekenler

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Benim mevcut ruhsatim var süresi 2015 de doluyor yeni bir tüfek alacağım zaman yapmam gereken işlemler nelerdir?

avsan süperpoze

• çarşamba günü saat 1 gibi evden çıktım ve sağlık ocağına rapor için gittim ancak doktor saat 16 ya kadar izinli olduğu için raporu alamadım, adliye ye gittim ve sabıka kaydı çıkarttırdım sonra maliyeye tüfek harç ücreti yatırmaya gittim ancak emniyetten belge ile yatırılacağını söylediklerinde direkt emniyet müdürlüğüne gittim, emniyet müdürlüğünden

1. kaymakamlığa dilekçe verip oradan dilekçeyi havale ettirip getirmemi
    2. maliyeden Borcu yoktur kağıdı almamı
    3.3 adet fotoğraf
    4. sağlık raporu
    5. nüfuz cüzdanı fotokopisi istediler

ilk olarak kaymakamlığa gittim kaymakamlığın önündeki daktilocular dan dilekçe yazdırdım
    dilekçeyi kaymakamlık yazı işleri müdürlüğünden imzalattım

sonra maliyeden borcu yoktur belgesi aldım ( 4 kere yukarı aşağı yukarı aşağı gidip durdum)
    nüfuz cüzdan fotokopilerini hallettim
    ikametğah istmediler ama ne olur ne olmaz onuda aldım
    en son sağlık ocağına gittim sağlık raporu aldım

ve emniyet müdürlüğünün yolunu tuttum, belgeleri teslim ettim ancak görevli memur harç yatırmam için gerekli kağıdı bu gün veremeyeceğini perşembe günü öğleden sonra yani bu gün gelmemi istedi bende işimin olduğunu söyledim, memur bey birini yollayıp hallettirebileceğimi söyledi.

yarın bi arkadaşı yollayacağım bakalım, inşallah hallolur. :rolleyes:

1. daisy powerline 5170 havalı tabanca
    2.jetsan alttan kurmalı ahsap kundak 4.5 mm havalı tüfek
    3.crosman 1077 4.5 mm havalı tüfek

4.crosman 2100 optima red dot 1x40 +lazer
    5.hatsan mod 125 4.5 mm havalı tüfek
    6.zoraki hp-01 ultra 4.5mm + dipçik (SATILIK)
    .....

• bende sıırf arazi atışları için babamın tüfeğini devir alacam fakat ne yalan söyliyim sağlık raporunda biraz gözüm korktu. siz nasıl aldınız herhangi bir zorluk çıkarıldımı yani direkmi verdiler ?

• doktorun yanına gittim söyledim böyle böyle av tüfeği alacağım, dedi ne yapacaksın av tüfeğini dedi ( şaka üslubu ile) 2 dk muhabbet ettik fotoğrafı aldı yapıştırdı imzaladı verdi :)

1. daisy powerline 5170 havalı tabanca
    2.jetsan alttan kurmalı ahsap kundak 4.5 mm havalı tüfek
    3.crosman 1077 4.5 mm havalı tüfek

4.crosman 2100 optima red dot 1x40 +lazer
    5.hatsan mod 125 4.5 mm havalı tüfek
    6.zoraki hp-01 ultra 4.5mm + dipçik (SATILIK)
    .....

• bi ara gidip te almak lazım aslında atıcılık belgesinide aradan çıkarmış oluruz. cevap için teşekkürler :)

atıcılık belgesinde mutlaka atıcılık sporu yapmasında sakınca yoktur ibaresi gecsin ben düz aldım spor yapmasında sakınca yoktur diye kabul etmediler

AT 44 S10-Nikula 6x24*40 durbun + GHOST MODERATOR + JSB Exact Jumbo :thumbup: :thumbup: :love: :love:
    Gamo Black FUSION 5.5mm+Hawke Sport HD 3-9x40

AİR ARMS S400 MPR FT 177.cal+Barska Sniper 10-40x50 GX2

• Alıntı sahibi "snipermuyi"

bi ara gidip te almak lazım aslında atıcılık belgesinide aradan çıkarmış oluruz. cevap için teşekkürler :)

atıcılık belgesinde mutlaka atıcılık sporu yapmasında sakınca yoktur ibaresi gecsin ben düz aldım spor yapmasında sakınca yoktur diye kabul etmediler

uyarın için sağol :)

• Sanırım bu aile hekimleri diplomalarını ugandadan aldıkları için devlet baba verdikleri sağlık raporunu kabul etmiyor... Saygılar

+1

;rofl.;

filinta

dulce bellum inexpertis