Co2 tüple ilgili bir soru

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhabalar. Co2 tabancalarda tüpün kullanımı ile ilgili bir sorum olacak. Kullandığım umarex tüplerle yaklaşık 40-50 atış yaptıktan sonra haliyle randımanı düşüyor haliyle yeni tüpü takıyorum. Ama içerisinde bir miktar daha hava kaldığı için tüpü söktüğümde kalan havanın bir anda boşalması contaya zarar verir mi yani tüpü sonuna kadar kullanmak gereklimidir?

• Aynı sistemle çalışan bir ürün bende kullanıyorum. Tüpü sökerken sabitleme vidasını yavaşça gevşeterek hava çıkışını kademe kademe yap. Böylece bir sıkıntı olmaz zaten birden zarar gören bir malzeme değil.

:thumbup: WEIHRAUCH HW 77

:thumbup: Element helix 4-16x44 ffp apr-2d Optik

:thumbup: Sportsmatch DM70 Dampa

• teşekkürler ben genelde aniden söküyordum öğrendiğim iyi oldu geçenlerde silahın emniyet kısmındaki bir parça yerinde çıkıp silahın içinde oynamaya başlamıştı komple söküp toplamak çok zahmetli bir iş o günden beri daha itinalı davranmaya çalışıyorum.

• Arada bu tarz ürünlerde vida kısımlarını kontrol etmek sabit kalması gereken fakat gevşeyen yerlere vida sabitleyici ürün sıkarak önlem alınabilir. Vida sabitleyici mavi bir sıvı vida üzeri yapıştırıcı gibi sürüp yerine takılıyor vida uygulaması basit.

• yakın zamanda bauhaus a silikon gres almaya gittiğimda o ürüne de bakarım

• Kullanmadığınız zaman silahın üzerinde CO2 tüp bırakmayın, contaya en çok bu zarar verir. Linkteki üründen kullanırsan conta ömrünü uzatırsın. http://www.aksuav.com.tr/default.asp?git=9&urun=2507

Hiç sanmıyorum diyelim tüpü taktım, doldurdum silahı 6 tane sıktım işim çıktı yada biri beni almaya geldi, e o zaman sıfır tüpü sökelim mi. Pcp tüfeklerin en boş halinin 40 Bar olarak saklandığını unutmayalım. Bizim bahsettiğimiz tüpün yanında 40Bar ciddi bir rakam o bile zarar vermiyosa bu hiç vermez contanın amacı zaten tüp takılı iken dışarı hava kaçırmasını engellemek zarar görüyorsa zaten conta bozuk demektir.

• Hiç sanmıyorum diyelim tüpü taktım, doldurdum silahı 6 tane sıktım işim çıktı yada biri beni almaya geldi, e o zaman sıfır tüpü sökelim mi. Pcp tüfeklerin en boş halinin 40 Bar olarak saklandığını unutmayalım. Bizim bahsettiğimiz tüpün yanında 40Bar ciddi bir rakam o bile zarar vermiyosa bu hiç vermez contanın amacı zaten tüp takılı iken dışarı hava kaçırmasını engellemek zarar görüyorsa zaten conta bozuk demektir.

Konuyla ilgili arama yaparsanız forumda başka bilgilerde çıkar. PCP silahların yapısıyla CO2 tüplülerin yapısı farklıdır. PCP tüfeklerin tüplerinde kullanılmadığı zaman 100 bar kadar hava bulunması önerilir. CO2 tüplü tabancalarda kullanılmadığı zaman tüp bırakılırsa conta erken sertleşip çatlar.

• Tam olarak araştırmadım haklılık payınız olabilir, lakin görünen kısımların contalarının değiştirilmesi çok sıkıntı yaratmıyor.

• Tam olarak araştırmadım haklılık payınız olabilir, lakin görünen kısımların contalarının değiştirilmesi çok sıkıntı yaratmıyor.

Contanın değişmesi için silahın sökülmesi gerekiyor bir çok markada. Silahı sökünce garanti dışı kalacağı ya da geri toplamak problem olabileceği için teknik servise göndermek daha iyi oluyor. Bu da kargo masrafı demek. O yüzden contaya iyi bakmak gerek. Ben de CO2 tüplü tabancayla başladım, forumda 4- 5 rasgelmiştim "tabanca üzerinde tüp bıraktım, silahı yeni aldığım halde conta hava kaçırıyor " diye yazanlara.