kral magnum 4.5 mm altdan kırma emniyeti

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • arkadaşlar bu tüfeği daha yeni aldım ve yeni gördüm yani bilgim yok ama emniyet yani tetiğin önünde duran emniyet mandalı kurulma esnasında otomatik olarak kurulmuyomu hatsan tüfeklerinde ki gibi o mandal yerinden bile oynamıyo kurarken ancak ben manuel olarak emniyete alabiliyorum orjinali mi böyle yoksa bir sorunmu var ?(

• Emniyet aç- kapa işlemini kullanıcı yapıyor bu tüfekte lakin şunu da belirtmek gerekir ;tüfek emniyette aman canım bir şey olmaz, diyerek tetiğe bastırmak evvela güvenlik ,yanlış silah kullanımı ve davranışları açısından sakıncalıdır.
    Buna mukabil kurma kolunun tetiğe bağlandığı kısımda da bir emniyet sistemi gövdenin içerisinde bulunmakta, bu sistem kurma kolu kurma işlemini yaparken ve geri gelip namludaki kısma bağlanırken tetiğin bırakmasını önlemektedir bu sistemin zayıf tarafı, kurma kolu namluya 5-10 cm kala görev dışı kalmakta bu esnada zaten kurma kolu kapalı atış olmaz ,diyerek tetikleme yapılmaktadır ,bu hem size hem tüfeğinize ciddi zararlar verebilir
    Asıl önemli olan atış anına gelinceye kadar tüfekteki tetiği unutmak ,atış yaparken cevre emniyetini aldıktan sonra bile zor hatırlayarak tetiği çekmektir önemli olan iyi atış değil güvenli atıştır

• eyvallah hocam sağol sen olmasan ne yapardık gerçekden sağol abi bilmediğin de yok bu konuda maşaallah allah seni ve senin gibilieri eksik etmesin hocam birde tüfek atış yapınca atış esnasında yayın itreşim sesi geliyo ve dandik bir üfekmiş izlenimi bırakıyo ama güzel atıyo bu yaydanmı yay sanki iki ucu boşdaymış gibi kısaymış gibi titreşim geliyo yaydansa değiştirsem olurmu hangi yay bu tüfeğe güzel olur tam anlamıyla hocam şimdiden teşkkür ederim sağolasın

• kadir abicim sanada teşkkür ederim bak sende bu tüfekden var nasıl sen memnunmusun ne yaptın modifiye olark anlatırsan bende yapayım güzel bir tüfeğim daha olsun abi eyvalla h sağolun

• Estağfurullah ,canım kardeşim ,benim sizden bir farkım yok sadece biraz daha merak hepsi bu .Bu tüfekteki tınlamanın azalması yayın uc kısmının piston içinde salınmasıdır bunun çaresi içinde yayın piston içine giren kısmına bir yay tutucu geçirmenizle giderilir ve ayrıca güzel bir bakım yapıp tüfeğimizi greslememiz tınlamayı yüksek oranda kaybedecektir

• tüfeği aldığın bayii de kral magnum ahşap dipcik varmı kardeş bu yoksa başka hangi model tüfekler var bu dükkanda? benim kullandığım tüfek ahşap dipcik namludan kırmalı idi kardeş ve son derecede mem nu num tüfekden kısa mesafeler için uygun bir tüfek.tüfeğe sadece yeşil gres ile yağlama yaptım süper oldu tüfek yeni halinden kat misli güçlendi.bu tüfeğe hatsanın 4.5mm lik tüfeklerinin yayı olmaz dar geliyor.torun marka tüfeğin yayı bu tüfeğe uyuyor hani yay kırılırsa aklında bulunsun :)

• En güzeli boş ve emniyette bile olsa bir silahı her zaman dolu kabul etmek ve buna göre davranmayı ilke edinmeyi alışkanlık haline getirmektir. Silahınızı zarar vermeyi düşünmediğiniz hiç bir hedefe doğrultmamayı birinci kural olarak hiç akıldan çıkartmamak gerekir.

Bu tüfekten önceleri de bende vardı. Gamo 'lara yapılabilecek modifiyelerin çoğu gamo parçaları kullanılarak yapılabilir ayrıca gamo'lar için üretilmiş diğer kitler de uyar. Piston contası dahil.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• tüfeği aldığım bayii mercandaki meydan av oradan aldım 100 ytl kredi kartıyla tek çekim. Ahsap dipcik sordum yokdu ama başka bir bayii de ahşap olarak yapılan dipçik de gördüm oda şöle idi normal sentetik kundağın ahşap görünümlü olanı idi yani oda plastik kabzaydı ahsabını sordum oda yok dedi zaten ahşap benim hoşuma gitmiyo siyah olunca dahada gerçekçiymiş gibi geliyo bana ne bileyim yada ben öle sanıyom yay konusundada teşekkür ederim senden aldığım yayı mod 70 e takdım ve 2 gün sonra tüfeği sattım o yüzden bende yeni bir tüfek alayım dedim ve bunu araşdırdım aslında bi arkadaşdan gamonun cfx ini alacakdım ama bir türlü şöle sağlıklı konuşamadık nasib olmadı ama satmassa yani ben belimi dorultuncaya kadar satmazsa alıcam inşallah bunuda ona benzediği için aldım kısa mesafe için evet evde mahallede sokakda harika olur kertenkelede avlanır herhalde (şaka şaka asla canlılara zarar vermem artık çünkü vicdanım 1 hafta kendine gelmedi birkeresinde ) neyse uzun mesafe içinde mod 125 aldım 5.5 mmlik maşşallahı var dürbünü 9 x yapıyom 5 bina ötedeki evin soba bacasını deliyo ve sayemde içi ışık görüyo ama amasını boş ver daha atmıcam saten :) neyse geyik oldu galib a yay konusunu araştırıcam bu tüfeğimi gamoya taş çıkartıcak şekilde yapmaya çalışıcam bakalım nasıl olucak hobi işde uraşmak lazım hepinize iyi atışlar :love:

• biraz önce tüfeğin içini açdım ve yeşil gresle yağladım gerçekden de yay sesi kesildi ama ben hala yay tutucu olayını anlamadım nasıl bişi neresine takılıcak ayrıca yay da yamulmuş içinde neden acaba ilk 3-4 atışda dizel etkisi yaptı sonra düzeldi şimdi yay sesi yok tok bir ses var bakalım ne kadar sürücek buradan size sölerim kaç atış sonra yay sesi duymaya başladığımı

• Eline sağlık ,saçma (pellet) yerleştirdiğin döner magazini çıkardın mı?

• evet onuda cıkardım hatta namluya saçmanıngirdği yerinde oyuğun önünde hafif capak vardı gamo mach saçma küt uclu saçma oraya takılıp zorluk cıkarıyodu orasınıda kazıdım düzelttim şimdi sorunsuz oldu oringleride yeşil gresle hafif yagladım takdım ama elimde olmadıgından değiştiremedim gerçi bişi deyokdu oringlerden toplan 20 atış bile yapılmamış tüfek nihayetinden fazla acılıp kapanmadıgından bişi yokdu

• meraba arkadaşlar bendede geox 4.5 var sanıyorum aynı tüfek benim kundakta siyah sentetik tüfeğin vidaları çabuk gevşiyor 10 atıştan sonra kontrol etmek zorunda kalıyorum.ilk aldığımdaki performansı kalmadı ama biraz daha düşsün bende sökücem tüfeği cfx kadar olmasada onun yolunda gitmeyi planlıyorum.şimdiye kadar sadece görüntüsüyle oynama yaptım.modifiyeyle ilgili sorunlarıma cevap vermeniz dileğimle...

Geox gtx-120 4.5cal
    gamo ts-10 pellets .177
    gamo magnum .177
    baskomutan_59 £tabanxalı$ ?( ;tufey#
    anadoluteam.png