6.35 pcp secimi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • 6.35 ve üzeri 150 metre ve üzerinde daha isabetli olucağını düşünüyorum.

+1
    Uzun mesafelerde rüzgara karşı tek çözüm ağırlık diye düşünüyorum , 5.5 Galatian alıp 2 şarjör ince mehmet 30. grain ile 40-45 fpe. arası da atabilirsiniz , daha büyük kalibrede de atabilirsiniz. İlle de büyük kalibre atmak zorunda değilsiniz eğer tek sorun rüzgarsa , ben 6.35 severim , hem mermi envanteri olarak hem de çapı sayesinde havadan yararlanış olarak değişik bir seçim ama alacağınız 6.35 tüfek 45-50 fpe.'yi geçemiyorsa solid 22. de atabilirsiniz , uzun menzilde düşüş miktarıyla ilgili bilgisi olanlar daha detaylı yazacaklardır.

filinta

dulce bellum inexpertis

• Konuyla birkac gundur yogun olarak ilgileniyorum. Seceneklerden yenilenen marauder kotu olmasada bir fx yada airarms kalitesinde degil. Ve sadece 16 atisi var onu eledim.
    Airarms tc510 uda eledim nedense cift tuplu tc modellerini pek onermiyorlar birde 6.35 kalibresi pek onerilmiyor, herkesin hemfikir oldugu istisnasiz onerdigi airarms s510 tek tuplu ve 5.5mm nedense.
    Geriye fx kaliyor royale 500 bircok kullanici ve karsilastirma tarafinda air ranger 80 e gore daha iyi bulunuyor ozellikle isabeti cok begeniliyor. Stok halde 50 fpe guc ile 70 atis yapmasi zaten super.

Ancak aklima takilan 2 soru var:
    1- fx royale 500 her yonuyle kusursuz benim tum isteklerimi karsiliyor ancak bir havali silaha bu para verilirmi?
    2- eger bu para verilir ise biraz daha tiklatip almisken fx boss alinir ve havaliyla ilgili olay kapanirmi?

• cok fazla abartilan silahlar. Kesinlikle o paralari haketmiyorlar.

Bence yanılıyorsunuz, cricket elinize aldınız mı? yanlış anlamayın sizde lütfen :thumbup:

• Konuyla birkac gundur yogun olarak ilgileniyorum. Seceneklerden yenilenen marauder kotu olmasada bir fx yada airarms kalitesinde degil. Ve sadece 16 atisi var onu eledim.
    Airarms tc510 uda eledim nedense cift tuplu tc modellerini pek onermiyorlar birde 6.35 kalibresi pek onerilmiyor, herkesin hemfikir oldugu istisnasiz onerdigi airarms s510 tek tuplu ve 5.5mm nedense.
    Geriye fx kaliyor royale 500 bircok kullanici ve karsilastirma tarafinda air ranger 80 e gore daha iyi bulunuyor ozellikle isabeti cok begeniliyor. Stok halde 50 fpe guc ile 70 atis yapmasi zaten super.

Ancak aklima takilan 2 soru var:
    1- fx royale 500 her yonuyle kusursuz benim tum isteklerimi karsiliyor ancak bir havali silaha bu para verilirmi?
    2- eger bu para verilir ise biraz daha tiklatip almisken fx boss alinir ve havaliyla ilgili olay kapanirmi?

1- kesinlikle verilmez
    2- bu işler hayal heves işidir, olay pek kapanmaz gibi geliyor bana

Ayrıca fx in s.twist namlusu hakkında uzak mesafelerden isabeti nasıl öğrenmek lazım, veya solid mermi ile nasıl...

• En başta dediğim gibi daystate wolwerin tam istediğiniz gibi. alıcaktım ama euro engeline takılıyor.1500 eurodan fazla yurt dışı fiyatı.Dolayısıyla bireysel ithalat olarak getirtemiyorum.

Escape .25 + Hawke sidewinder 30 ( 20x mildot)

Husan + Vector optics Reaper 4-14x50

Talon P .22 + Vector optics condor 2x42 reddot

• Beni onceki mesajlarimdada soyledigim gibi en cok dusunduren maddi kismi. Alacagim silah max 1500 tl olsa buraya topick bile acmaz gider alirdim ancak fx ler servet degerinde :rolleyes: en azindan benim icin. Su an alabilirim fakat yanlis karar vermek istemiyorum.

Ben cok uzun mesafe atmam max 100 m olucak oyle cok iyi aticida degilim peleti igne deliginden gecireyim fantezilerimde yok. Tek istegim 100 m icinde soda sisesi buyuklugunde hedefleri vurabilmek ve vurdugumda patlayip tuz buz olmasini tahribati gorebilmek bu yuzden kendimi min 6.35 kalibre 50 fpe guc olarak kistasladim. Dusuk kalibre ve 40 fpe bir silah kesinlikle almak istemiyorum.
    Simdi bana bt 65 onerdiler fx e 5 kati fiyat odeme pisman olursun dediler. Burada duraksadim fx gercekten bana hatsana odedigim 5 kat para kadar odeyince 5 kat keyif vericekmi? Cokmu farkli olucak? Beklentilerim dogrultusunda iyiki almisim diyecekmiyim? Yoksa biri gelip 800 tl ye 2 ci el bt 65 aldim bende vuruyorum 100m den soda siselerini 70 olmasada 30 atis yapiyorum yazik verdigin paraya diyecekmi?

• Beni onceki mesajlarimdada soyledigim gibi en cok dusunduren maddi kismi. Alacagim silah max 1500 tl olsa buraya topick bile acmaz gider alirdim ancak fx ler servet degerinde :rolleyes: en azindan benim icin. Su an alabilirim fakat yanlis karar vermek istemiyorum.

Ben cok uzun mesafe atmam max 100 m olucak oyle cok iyi aticida degilim peleti igne deliginden gecireyim fantezilerimde yok. Tek istegim 100 m icinde soda sisesi buyuklugunde hedefleri vurabilmek ve vurdugumda patlayip tuz buz olmasini tahribati gorebilmek bu yuzden kendimi min 6.35 kalibre 50 fpe guc olarak kistasladim. Dusuk kalibre ve 40 fpe bir silah kesinlikle almak istemiyorum.
    Simdi bana bt 65 onerdiler fx e 5 kati fiyat odeme pisman olursun dediler. Burada duraksadim fx gercekten bana hatsana odedigim 5 kat para kadar odeyince 5 kat keyif vericekmi? Cokmu farkli olucak? Beklentilerim dogrultusunda iyiki almisim diyecekmiyim? Yoksa biri gelip 800 tl ye 2 ci el bt 65 aldim bende vuruyorum 100m den soda siselerini 70 olmasada 30 atis yapiyorum yazik verdigin paraya diyecekmi?

yanlız söyle bi durum var siz 100 metreden soda sisini demişsiniz at 44 ile 200 metreden bile soda sisesini vurursunuz 5.5 ile neden fx 500 6.35 e kac kat para veriyorsunuz a derseniz ben 50 metreden tavayı deliyim v.b sumatra 6.35 veya air ranger 80 alabilirsinz onun dısı 100 metede soda sisesi için 4-5 bin tl verirmez

AT 44 S10-Nikula 6x24*40 durbun + GHOST MODERATOR + JSB Exact Jumbo :thumbup: :thumbup: :love: :love:
    Gamo Black FUSION 5.5mm+Hawke Sport HD 3-9x40

AİR ARMS S400 MPR FT 177.cal+Barska Sniper 10-40x50 GX2

• 1500 max bütçeyle ben olsam bt65 6.35 + regulatör 100 150 mde işinizi gayet güzel görür. Beklentilerinizi çok yüksek tutmamışsınız bence bt65 alınabilir bu beklenti ve bütçeye saygılar

Crosman 2100 .177

Crosman 1077 .177

Webley&Scott Special Edition .22

Torun m210 .22

• Kasap et derdinde koyun can derdinde

AA s510 22 cal twintube(43fpe)

Hayatta iki şeyden korkarım, bir AIIah’tan, bir de AIIah’tan korkmayandan.

• İsin asli soda sisesi bir hedef ornegi . tahribat da onemli biraz kisisel tatmin havalilar atesli kadar olmasada gucluler mesela 22 kalibrelik bir atesliye yakin bir atis keyfi verebilecek bir havaliydi bahsettigim. Ateslilerin vergisi ve mermi siniri var bu kotu. Fx boss biraz modifiye ile 90-100 fpe civarinda 22 kadar olmasada ona yakin bir atis keyfi sunabilir diye dusunuyorum? Bu konuda hemfikirsek fx boss alinirmi kisisel yorumlari almak istiyorum

• Fx boos benimde tercihim bobcat le arasında kaldımdı fakat gerek tüp hacmi gerek çalışma basıcı bobcati elememe sebeb oldu

• fx boss bana biraz zayıf geldi, üstelik istediğim ağırlıkta, çeşitli ve istediğim kadar bol miktarda pelet bulamayacağımdan endişeliyim. Boss a 6.35 namlu takmak mümkün olsa sanırım bütün sorun çözülür, hemen yarın alırım.

• Bir alternatif daha var fazla yapılan birşey değil.Bt-65 veya galatian alınıp .30 namlu takmak ve modlamak.Forumdanda Alitekin arkadaşın bt65 .22 için setkur vidasını sonuna kadar açması ile 30 grain pelletleri 1100 fps civarından attığını biliyorum o da 80 fpeye tekabül eder.19 atış atıyordu yanlış hatırlamıyorsam. .30cal (7.62mm) namlu birde pellet için kalıp lazım o da işin başka bir zevki:D

• Yüksek hız =isabetsizlik

• 60-70 grain civarında pelleti 900-950 fps civarında atsın yeter herhalde:D Yoksa 1000den sonra pellet sapıtır diye tahmin ediyorum.

• 60-70 grain civarında pelleti 900-950 fps civarında atsın yeter herhalde:D Yoksa 1000den sonra pellet lsapıtır diye tahmin ediyorum.

70 grain peleti 950 fps ile atmak 140 fpe enerji yapar. 22 lik bir atesliden bile fazla. Havaliyla pek mumkun degil olsa bile 10 atista tup biter isabet bozulur.
    Havali silahlarda atis hizi max 900 fps olmalidir bana gore fx bossun 875 fps si biraz arttirilsa yeterli olur diye dusunuyorum. 51,15 grain fx peleti 900 fps atsa 92 fpe enerji yapar buda herseye yeterli olur bence

• Wolverin 55 graini 900 fps ile atıyor. 12-15 atış bence yeterli.İstikaksız 22lr gibisi yok:D

• 850 fpe dragon87 4 atış yapıyor bence bundan almak lazım

• bence 140 fpe mümkündür ama bizim erişebildiğimiz silahlar yani ticari silahlar cazip olmadığı için böyle bir model çıkartmıyorlar, sonuç olarak; iki stabil olmayan atış yaptıktan sonta yeniden doldurmak gerektiren bir silah bence de iyi fikir değil.

bu isabet ve stabilite için önemli olan hızmıdır hız ile ağırlık arasındaki orantımıdır. yokısa namlu içinde birim yüzeye düşen bacsnçın yada hızın pelet yüzeyine, uzunlupuna, yada ağrlığına orantısı mıdır ? bu gibi bir çok değişkenden hangisi ölçüdür ?

• Mr hallowpoint amcanın tüfekleri .22lrden çok daha güçlü 100küsur grain hp bulletle dumuzun bi omzundan girip diğerinden çıkabiliyor. Ama ülkemizde o tarz bi bigbore satılmıyor. Airforce modelleri fx veya daystateden daha ucuz ve daha basit tüfekler. Gayette güçlüler onları modlamak daha kolay olmazmı. Bir ara forumda birileri paylaşmıştı siyahi bi amca 170mden fanta tenekelerini sektirmeden patlatıyordu 7.62 modlanmış airforceyle (modelini bilmiyorum) Bulletleri kendisi yapıyormuş. Ateş edince şahlanıyordu tüfek bi bulabilirsem paylaşayayım saygılar :)

Crosman 2100 .177

Crosman 1077 .177

Webley&Scott Special Edition .22

Torun m210 .22