havalı tüeklerle av yasakmı ?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Yahu yine uzadı da uzadı. Kanunen yasak bunu söylüyor herkes. Israrla şu da mı yasak bu da mı yasak sorusu gelince de cevap verilmiş. Burası bu konu hakkındaki en yetkin ve kalabalık forumlardan bir tanesi. Bakın sürekli bir düzenleme durumu var havalı silahlarla ilgili. Yasa taslak halinde eli kulağında yani. Kanun koyucu ve gerekli birimler buralardan yararlanmayacak mı sanıyorsunuz? Bizim fikrimizi sormazlar ama buraları da incelerler emin olun.

Soru sorana tutup ''biz vuruyoruz acayip zevkli ama kanunen vurmak yasak mı diyelim?'' Saflık yapmayalım lütfen. Bu konularda bilgi paylaşmak çok isteyen birileri varsa gönderir özel mesaj oradan konuşulur biter. Bu ifşa çabası nedir bırakın bu konu da tabu kalsın. Dünya kadar konu varken belki, paylaşımların çoğu hatsan muhabbetinden öteye geçemiyor sanki bir tek bu eksik forumda...
    Ben şahsi düşüncemi söyledim hem kanunen hem de av ahlakına uygun değil dedim zararlı mücadelesini ayrı tutarak zaten. Ha ek olarak benim yine şahsi düşüncem bu ve bunun gibi avla alakalı konuların ve mesajların forumdan temizlenmesi yönündedir. Zira şu zamanda kimsenin gözüne gözüne sokmaya gerek yok. Hani bu konularda herkesin bir fikri var ama dillendirilmemesinin de bir sebebi var. Doğrucu davut geçinmek komiklik oluyor o yüzden.

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Gepard ().

• ben daha fazla uzatmanın anlamsız olduğunu ifade etmek için yazmıştım o yorumu ters analşılmış olmalı daha öncede belirttim ülkemizin en büyük silah forumdan yasak olmasına rağmen bu tarz konuların tarşılmasını yanlış buluyorum bu ve buna benzer konuları raporlayalım

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen asil ().

• Herkes dogrudan size zarar vermedigi surece istedigini yapabilir kimse kimseye yaptigindan dolayi hakaret edemez yaptirim uygulayamaz. Herkes kendi hayatindan meshuldur size gunah olan birseyi baskasi gunah olarak algilamayabilir. Kanun var nizam var devletin yaptirimi var yapan adam yakalanirsa hesabini verir bu kadar basit bunun ahlaklada etiklede ilgisi yoktur size etik gelmeyen birsey bana gelebilir goreceli birseydir. Kimse kimseye ahkam kesmesin satasmasin polemik yaratmasin kimse buranin jandarmasi degil bos muhabbet yapmayalim. Ben avlaniyorsam kimseyi alakadar etmez devlet kanun zaten gereken cezami verir.
    Ayrica Havali tufek kullanicilarinin %80 i av yapar ister kabul edin ister etmeyin.

Buradan soruyu soran arkadasada: havali ile av ulkemizde kanunen yasaktir. Ama sen ozgur bir bireysin dikkatli olarak insanlara zarar vermeden istedigin avi kanun karsisinda hesap verme yaptirimini goze alarak yapabilirsin. Bu isin gunahi, etik disliligi, ahlaksizligi olmaz sadece kanuni yaptirimi olur

Bu forum da böyle yazılara izin verilmiyor diye biliyorumda artık gelirde birisi dur der sanırım .

• Ne varmis yazida Gerceklere ne zamandan beri izin verilmiyor bu forumda?

Siz foruma üye olalı ne kadar oldu ki hemen karar vermişsiniz neyin nasıl olduğuna. Ne güzel memleket, selam ver gir foruma başla ahkam kesmeye. Ya çok yeni ve tecrübesizsiniz, ya da forumdan her fırsatta BAN ladığımız ısrarlı bir arkadaşsınız. Saygılar