Pelletin 2. Sıfırlandığı Nokta

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar yakın zamanda aldığım mod90 tüfeğin dürbününü taktığımda yamuk durduğunu farkettim...Dürbünün ayarlarıyla oynayıp yapabildiğim kadar sıfırlamaya çalıştım ayarlar uç noktada takılıp kaldı..Şu ana kadar dışarda atış fırsatım olmadı, evin içine biraz atış yapabildim..Atışlarım hedefin 7metre mesafede 4cm üzerine toplanıyor, merminin düşüşe geçip bir daha sıfırlanacağı mesafe nedir diye düşünüyorum tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum..Çıkış hızı 300m/s yazıyor fakat okadar değildir 250 desek sıfırlanma mesafesi nedir?

• 1. olarak dürbünden kaynaklı olabilir.
    2.10 veya 15 metreden deneyin.
    3.kullandıgınız pellet(saçma)dan kaynaklı olabilir.
    4.silahın namlusunda bir hata olabilir.
    5.dürbünlerde her seferinde aynı sekilde bakmalısınız çunku her dürbün kullanıcıdan kullanıcıya degişir. bu yüzden de olabilir.
    yanlısım varsa uyarırsanız sevinirim :thumbup:

• Zaten hata ya dürbünde yada dürbün rayında tam hizalı oturmadı dürbün , bende ayarları düzeltebilecek kadar uç noktaya getirdim bu haliyle 7metrede hedefin 4 cm üzerinde toplanıyor ,yani benim tüfek 4 metrede filan sıfırlı..Benim sormak istediğim 4. metreden sonra mermi çıkışa geçiyor düşüşe geçipde yeniden sıfırlandığı nokta kaçıncı metre olur bu tüfekte.. :him:s 50-60 metrede sıfırlanır gibime geliyor ama bu sadece bir tahmin ustalar daha iyi hesaplar bunu...

• Çıkış hızı, pellet tipi ve ilk sıfırladığın mesafeye bağlı olarak ikinci sıfır noktan değişir.Chairgun programını indirip incelersen daha detaylı görürsün. Dürbün ayarlarını orta noktaya getir ve dürbünü takarken altına bir parça röntgen filmi keserek koy. Böylece kaba ayarını yaptıktan sonra dürbün ayarlarıyla hassas sıfırlamanı yapabilirsin.

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• www.chairgun.com
    Bu siteden indirebilirsin. Ama önce mutlaka film veya bant kullanarak kaba ayarı yapın.

AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

ankarateam.png

AB RH (-)

• Bu programın kullanımı hakkında forumda açıklama yapılmıştı. Chairgun diye aratırsan bulabilirsin.
    Prohunter için değerleri bilmiyorum ama hunter için olanları alırsak yakın sıfır 13 m, uzak sıfır 34 m civarında olur. Ama seninki 7 metrede üste vuruyorsa yapılacak şey önce dürbünü doğru bağlamak.

ankarateam.png

AB RH (-)

• arkadaşım imkanın varsa bu tüfeğe biraz daha kaliteli yani 3.9x32 tasco optima powerline dürbün takmanı öneririm bu arada yanlış anlama beni ama 20 ytl lik dürbün ancak o kadar olur :)

• Yok abi ne yanlış anlicam elimdeki malın ne olduğunu biliyorum zaten tüfekle gelen dürbün...Demin biraz uğraştım dürbünün ön tarafını tutan kelepçeyi gevşetip ön tarafa doğru kaydırdım dürbünün ön tarafı havaya kalktı problemi çözdüm sanırsam..Yarın uygun mekanı olan bi akrabama gidicem sorun çıkmazsa ordada ayarlarını yaptımmı bana yeter şimdilik..Daha iyi dürbünü daha iyi bi tüfeğe takarız artık ilerde.. :thumbup: