Silah Sökümü

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar bende bir hatsan mod90 tüfek var bunu söküp yeşil grasle yağlamak istiyorum fakat daha önce hiç havalı tüfek sökmedim ,söksem toplayabilirmiyim bilmiyorum..Fakat sitede söküm görüntülerden yararlanırım.. elimde sadece düz ve yıldız tornavida var bunlarla sökmek mümkün olurmu eğer değilse boşuna başlamayacağım.Birde ufak tefek ne geliştirmeler yapabilirim..Bağzı yazılarda transfer deliği genişletmekten bahsediliyor bende yapsam faydası olurmu acaba? Veya başka neler yapılabilir... İyi günler, Saygılar..

• Yeterli alet edevatın ve tecrüben yoksa hiç sökmeye kalkışma derim. ½bay£bay`;

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• ben tüfeğimin tetik tertibatını söktüm bikere başkalarının yardımı ile 2 ,3 günde ancak toparladım ama şimdi bütün parçalarını gözüm kapalı söker takarım.

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• Arkadaşlar tamam birazdaha zaman geçsin tecrübe edineyim söküceğim zaten daha alalı 400 civarı atış yaptım ..Açık alanda atış yapma fırsatı buldum sonunda çarşamba günü 70-80 metre arası atışlar yaptık hentbol topu büyüklüğünde grupmanlar yaptık..Üzerindeki orjinal dürbünle..Bi ara dürbünün ayarı bozuldu meğersem dürbünün arka ayağı yerinden çıkmış havada öyle atış yapıyoruz:)..Hızı gerçekten çok güzel bu fiyat için bu tüfek gerçekten güzel tavsiye ediyorum...Ama biraz olsun performansda düşüş oldu..Bende keçe yenmesin diye biran önce sökmek istiyorum aslında ama birazdaha bekleyeceğim..Bide arkadaşlar bu tüfeği sökmem için alet edavat nedir , düz yıldız tornavida yetermi..Mesela kundaktaki vidayı biraz zorladım taş gibi zorlayarak açabilirmiyim sizce? ^^
    Arkadaşlar şunuda ekleyeyim bu tüfeğin yay ve keçe ihtiyacım olursa nasıl temin ediceğim av bayilerinde varmı..Veya daha iyi buna olabilecek birazdaha güçlü yaylar varmı...Arkadaşlar ben kafaya koydum bunu sökeceğim :Bal:taC: ama birazdaha bekleyeyim bozulursa bitanedaha alırım ne yapalım, hoşuma gitti bu tüfek..Mod125 in traşlanmış versiyonu diyorum ben buna haklımıyım siz nedersiniz ;şrofls;.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen mrt083 ().

• illa hatsan diyorsanız torpedo alın ama sitedeki bütün çoğunluk webley alınd diyecek bende dahil patırot alın hatta 2. el satılık çok temiz var 2-3 tane onlardan bırını alın daha uzun sure kullanırsınız

• Arkadaşlar yukarıdaki sorularımı aydınlatırsanız sevinirim...Birde bir yakınımda kral marka 5.5 havalı tüfek var dürbün rayı yok üzerinde benimki gibi ona dürbün takılabilirmi acaba? Takılırsa nasıl takıcağız? Teşekkürler ...Saygılar

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen mrt083 ().

• mod90 ile mod125 in parçalarının benzerliği neredeyse aynı.bendeki mod85 parçaları mod125 ile bire bir aynı,
    bak burda avcı hocamız mod125 detaylı bakım işlemini foto haline getirip bizlere sunmuş teşşekkürler avcı hocam,
    kendini hazır ettiğin gün avcı hoca mızın yapmış olduğu anlatımdan yola çıkabilirsin.bu arada yanına bir kankinide al öyle sök derim tüfeği çok zor bir şey deyil ancak daha önce hiç böyle girişimde bulunmadığından gözünde iş büyüyor.kral magnumun üstünde dürbün kanalı olması gerek,
    link burda
    Hatsan mod 125 detaylı incelemesi "Avcıhoca"

• Sayın sideprensi07 , teşekkürler peki tornavida takımı yeterlimi söküm için bide yay ve keçesi kolay bulunurmu bunların..

• yayı tüfekçilerde bulabilirsin ama keçe için aynı şey çok nadir bulunur tüfekçilerde.izmirdeki güngör av mı öyle bir yer var hatsanı ararsan yay keçe almak istiyorum diye seni oraya yönlendirirler o hatsan bayii side sana yapman gerekeni söyler :)
    vidaları söküp takman için bir tane sağlam ucu düz torna vida ve bir tane de ucu temiz senin tüfeğindeki yıldız başlığa tam otursun yeter.
    saçma koyduğun yerin sol dış kısmında 2 tane vida var biri büyük biri küçük ilk önce sökmen gereken o küçük vidadır.
    burda dikkat etmen bir nokta var o küçük vidayı sökerken başını ezmemek için.küçük vidanın yanındaki büyük vidanın üstündeki yarık yani tornavidayı sokacağımız yer doğrudan küçük vidayı göstersin
    eğerki yukarı yada aşağı doğru eğilimli ise onu düzelt küçük vidayı öyle kolayca sökebilirsin ( O-o ) böyle bir konumda olması gerek ;tacli#
    senin yer burda en çok zorlanacağın kısım namluyu ana gövdeye monte ederken zorlanırsın :)

• Arkadaşlar harikasınız bilgiler için teşekkürler ...Sidepirensi size ayrıyetten teşekkürler valla çok yardımcı oldunuz sağolun :D

• Arkadaşlar bu mod90 ın üstündeki ilk büyük vidalar aynı yöne doğru çevirince açılmıyormu sağ taraftaki vidayı sola doğru çevirerek açtım ama sol taraftaki vidayıda sola çevirerek açamadım sağada denedim olmadı nerdeyse yalama oldu..Yardım edin arkadaşlar tornavidaların ucunu kırdım ;#^+.

• mert vidalar sola doğru sökülür (optima550 ters diş ve bu piyasaya yeni yeni sürülenleri bilmiyorum) şöyle yap her 2 vidayı birlikde önce gevşet sonra sök bakalım diyecem ama sen önce sağlam bir torna vida temin et

• Tamam teşekkürler sağa boşa zorladık ozaman .yarın gidip sağlam bi tornavida alayım ben elimdekileri kırdım çok yüklendim..İnşallhah dahada yalama olmadan açarım..Bu arada yalama olursa havalı tüfek satan yerlerde bu vidalalardan bulabilirmiyim acaba?