Atış yapabilmek için "ANKARA"daki uygun mekanlar ...

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Öncelikle merhaba arkadaslar,

Malumunuz konuyu Ankarada yasayanlar icin actim. Herkes benim gibi tufegini kullanmak icin yer mekan sıkıntısı cekiyordur. Malum sehir icinde heryer bu hobi icin pek saglikli degil. Ben tufegimi yeni aldim, acemi oldugum icin pek fazla mekan bigim yok, simdilik tek bildigim İncekte yaklasik 80-100m lik bos bir arsa. Ayrica Ankarada biryerlerde havali silahlar icin atis poligonu acilmis diye duydum ancak net bir bilgim yok henüz.

Sizden ricam Ankarada atis yaptiginiz uygun sakin mekanlari bu konu altinda paylasirsaniz sevinirim.. Bu paylasimlar hem bilgilenmek adina, hem de tanisip konuda paylasilan mekanlarda beraber atis yapabilme imkani ve sohbet muhabbet ortami adina guzel olacak diye dusunuyorum.

Herkese iyi forumlar ...

HATSAN AT44 LONG / ... / Bipod / Tactical Fener / Moderatör / Drager 300 Bar Skuba

• incik tarafında bir yerlerde varmış galiba. Aslında bu konuda bilgisi olanlar varsa çok iyi olur.

malumaını buradan beyan eden arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

cümleten hayırlı cumalar

• Ben evime yakın diye incek tarafına gidiyorum. Özellikle tercih ettiğim bir alan yok aslında etrafta yerleşim olmaması önemli meskun mahal sayılmaması açısından.

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• Ben evime yakın diye incek tarafına gidiyorum. Özellikle tercih ettiğim bir alan yok aslında etrafta yerleşim olmaması önemli meskun mahal sayılmaması açısından.

Nerede ikamet ediyorsunuz? Ve incekte nereye gidiyorsunuz genellikle? Sanirim sizde at44 tactical kullaniyorsunuz sizi ekliyim de hem bilgi alisverisi yapar hemde arada beraber atisa gideriz..?

HATSAN AT44 LONG / ... / Bipod / Tactical Fener / Moderatör / Drager 300 Bar Skuba

• incik tarafında bir yerlerde varmış galiba. Aslında bu konuda bilgisi olanlar varsa çok iyi olur.

malumaını buradan beyan eden arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

cümleten hayırlı cumalar

Size de hayirli cumalar Alparslan bey.

• Ben çayyolu tarafındayım. Tabii ki memnuniyetle. Ancak bu ara bir yoğunluk söz konusu fazla atışa gidemiyorum :)

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• Tamamdir skinti yok acelesi yok zaten:) Pm attim

• Ankarada mekanini bizimle paylasacak hobici kalmadi mi???

• Arkadaşım gölbaşında otursanız her yer atış alanı ama atatürk orman çiftliğinin orda kapanmış go kart pistinin arkasında in cin top oynuyor ayrıca karşıyaka mezarlığın arka kısmı orda in cin bile yok google mapsden bakın bunlar benim bir tek gördüğüm hatırladığım çok yer var her yer allahın arazisi sık gitsin

• özel bi at Çiftliği var ben orda atıyorum sahibi aile dostumuz 180 metre arazi ici tellerin arkasına çıkınca 300-400 var

AT 44 S10-Nikula 6x24*40 durbun + GHOST MODERATOR + JSB Exact Jumbo :thumbup: :thumbup: :love: :love:
    Gamo Black FUSION 5.5mm+Hawke Sport HD 3-9x40

AİR ARMS S400 MPR FT 177.cal+Barska Sniper 10-40x50 GX2

• çiftliğin arka tarafı belki olur ama gidip bir görmek lazım önce.

Çiftliğin içi şahsi mülkiyet olduğu için keyfimizi orada icra etmek , onlara misafir olmak münasip olmaz, belki aramızdan biri çıkar da adamcağızın çatısında grup denemeye kalkarsa ne olur halimiz. 8o

Not: Latifelerim lütfen masum arkadaşlarımızı incitmesin, latife bahanesiyle aramızda kötü niyetli kişiler istemediğimizi ifade etmeye gayret ediyorum.

• Çiftliğin içi şahsi mülkiyet olduğu için keyfimizi orada icra etmek , onlara misafir olmak münasip olmaz, belki aramızdan biri çıkar da adamcağızın çatısında grup denemeye kalkarsa ne olur halimiz.

Abim sana katılıyorum yürekten, arada da olsa aramızda fazla heyecanlı birileri böyle denemelerde bulunabiliyor maalesef. Önemli olan kimseyi -manevi olarak ta incitmeden- hobimizi icra etmek; Ankara gibi büyük bir şehirde bir yer bulup atış yapmak büyük bir şansken insanların kimseye zarar ziyan vermeden şu güzide hobimizi icra edebilmesi, esasen gelecek kuşakları da düşünürsek gerçekten çok önemli. Zaten son zamanlarda medyanın yanlış lanse etmesi yüzünden hobimiz biraz da zan altında gibi; herkesin geleceği bu yüzden düşünmesi de son derece önemli kanımca.

• başka bazı yanlışlıklarında icra edilmesinden dolayı yakında havalı silahlara ruhsat ve güç sınırlaması gelebilir.
    Lütfen bu gibi şeylere dikkat sarfedelim. Askerde iken yapılan bir yanlışı, komutanımız, kim yaptı diye sorunca pek nadir biri çıkıp itiraf ederdi, fakat itiraf edilmeyen bu hata yüzünden bütün takım hayut bölük ceza alırdık..

Sanırım askerlikle birlikte başkalarına ceza çektirmek bitmedi. İnşallah biter.

Her yeni vuku bulan hadisenin, her yeni doğan günün hakkımızda hayırlara vesile olmasını temenni ederim.

• Arkadaşım gölbaşında otursanız her yer atış alanı ama atatürk orman çiftliğinin orda kapanmış go kart pistinin arkasında in cin top oynuyor ayrıca karşıyaka mezarlığın arka kısmı orda in cin bile yok google mapsden bakın bunlar benim bir tek gördüğüm hatırladığım çok yer var her yer allahın arazisi sık gitsin

İşte bekledigimiz tavsiyeler aynen bunun gibi tavsiyeler tesekkur ederiz bakmak lazim bahsettiginiz mekanlara. Hatta bi ara bir grup olusturup beraberce gidilebilir.

özel bi at Çiftliği var ben orda atıyorum sahibi aile dostumuz 180 metre arazi ici tellerin arkasına çıkınca 300-400 var

At ciftligi tam olarak nerede acaba? Ankara disinda mi?

• İşte bekledigimiz tavsiyeler aynen bunun gibi tavsiyeler tesekkur ederiz bakmak lazim bahsettiginiz mekanlara. Hatta bi ara bir grup olusturup beraberce gidilebilir.

At ciftligi tam olarak nerede acaba? Ankara disinda mi?

orası özel bi mürk ankara dışında evet gölbaşında bi köyde adamın aynı zamanda evi normalda işi yarış atı yetişmek veya ücretli olarak ata biniliyor bende orda atış yapıyorum bu kadar cok havalı tüfeciyi kabul etmesi zor olur

AT 44 S10-Nikula 6x24*40 durbun + GHOST MODERATOR + JSB Exact Jumbo :thumbup: :thumbup: :love: :love:

• etlikte antares avm nin otopark bölümünde efe poligon diye bir yer var.çok eski değil zannedersem.10 adet atış yolu var.kendi silah, diabol ve hedef kağıdınızı getirdiğiniz takdirde aylık 100 lira gibi bi üyelik ücreti var.hedef kağıdı 1000 adet 200 lira gibi...fena bi yere benzemiyor.imkan varsa bi uğrayın derim...saygıyla...

• etlikte antares avm nin otopark bölümünde efe poligon diye bir yer var.çok eski değil zannedersem.10 adet atış yolu var.kendi silah, diabol ve hedef kağıdınızı getirdiğiniz takdirde aylık 100 lira gibi bi üyelik ücreti var.hedef kağıdı 1000 adet 200 lira gibi...fena bi yere benzemiyor.imkan varsa bi uğrayın derim...saygıyla...

Eger ankarada baska yoksa benimde duydugum ve bahsettigim poligon burasi sanirim.

• orası özel bi mürk ankara dışında evet gölbaşında bi köyde adamın aynı zamanda evi normalda işi yarış atı yetişmek veya ücretli olarak ata biniliyor bende orda atış yapıyorum bu kadar cok havalı tüfeciyi kabul etmesi zor olur

Yok tabiiki rahatsiz edilemez ancak ciftligin icinde degil de arka tarafindaki bahsettiginiz genis arazide atis yapilabilir. Hatta gelip ata binmek isteyen olursa at ciftligine ata binmek icin girilebilir bu arkadasiniz icin de iyi olur diye dusunuyorum. Ama zaten ankara disi olunca surekli gidip gelmek zor. İncek gibi daha yakin mekanlar bulmak lazim.

o poligona gittim sadece bb li silahlar kullanılıyor 7.5 joule üstü silahları almıyolar diye biliyorum sorduğumda at 44 o kadar güçlü bi silah alamayız mesafe kısa 10 metre mesafe maxsimum

• Merhabalar,ben bu gün Bağlum tarafına gittim.Atış yapılabilecek çok yer var ve 100 e yakın atış yaptım.Bir kaç kez daha gittikten sonra meraklıların toplanacağı kanaati edindim.Bir süre sonra da sıkıldım zaten.Olabildiğince şehir dışına çıkılmalı ve bir kaç kişi gidilmeli.Ankara da böyle bir grup oluşturalım diyorum.

Yönetici Not'u : AirgunTürk forumuna hoşgeldiniz. Lütfen kendinizi TANIŞALIM başlığı altında tanıtınız ve profil bilgilerinizi tamamlayınız. Lütfen forum kurallarını okuyunuz.