Hatsan BT 65 Pellet Tavsiyesi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba Arkadaşlar,

Bugün yeni bir PCP tüfek aldım. Yeni derken sizi yanıltmasın, ilk PCP tüfeğim :) Pellet olarak da 15 gr Gamo Pro magnum, 14 ,gr gamo roket, 9 gr gamo raptor, 30 gr ince memed solid, ve son olarak gamo ts 22 aldım.

Aldım ama sadece forumda sürekli bu isimleri duyduğum için deneme amaçlı aldım. Aslında bir pellet seçimi yapıp sürekli aynısını kullanmak istiyorum.

Sormak istediğim hafif pelletler daha hızlı gideceği için uzak mesafede kullanılmazlar mı? Ağır pelletler daha çok düşme yapmaz mı? mod 125 te 16 gr kullanıyordum, çok ağır deyip uzak mesafe atıyordum. BT 65 le neden daha ağır atmamız tavsiye ediliyor.?

Son olarak öğrenmek istediğim ise uzak mesafede ağır pelletler avantajlı ise ( ne avantajı olduğunu da tam bilmiyorum :)) neden kısa mesafede de bunları kullanmıyoruz ki? ne dezavantajı olabilir.?

Forumda bu konularda bazı arkadaşların yaptığı yorumlara bakınca inanamıyorum. Sanki hobiden ziyade işleri gibi konuyu benimseyip tğm detaylarına hakim olmuşlar. Dolayısı ile bu arkadaşların tecrübe ve bilgilerini benimle de paylaşmalarını istiyorum.

Herkese iyi forumlar.
    Sayg.

Tüfek:
    Hatsan Bt 65 Sb .22 cal
    Remington Summit .22 cal
    Tabanca:
    Colt Special Combat 4.5 mm

• Benim mantigim su sekilde:kendimden ornek veriyorum; tufegim jsb 16 graini cok sevdi suan... Ruzgarsiz havada her mesafede kullanabiliyorum....
    Ruzgar siddetlendiginde ise incemehmet 27 graine geciyorum.ve peletler etkilenmeden hedefine gidiyor...

Sizde benim gibi iki pelet secin...
    Sizin tufeginiz jsb 18 graini iyi aticaktir. Aslinda gucu standartsa jsb nin 25.4 grain monster peletini kullaniyordu bursadan bir abim.denemelisiniz...
    Solid olarakta ruzgarli havalarda grupman dagilmasin diye 27-30 grain solid isinizi gorucektir... Denemenizi tavsiye ederim

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• Peki 27 gr kötü hava koşullarında da işimi görecekse neden 16 gr e ihtiyac duymalıyım? her daim onu kullansam ne gibi bir dezavantajı olur kısa mesafede? Tahribat olarak yavaş gittiği için daha mı kötü olur?

Sayg.

Tüfek:
    Hatsan Bt 65 Sb .22 cal
    Remington Summit .22 cal
    Tabanca:

• 27 daha maliyetli olur...

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• Kısa mesafede her pelet isabet sağlayabilir. Uzun mesafede peletlerin ağırlığı hem isabeti arttırır hemde tahribatı. Ayrıca işin mali yönüde var. Birinin 100 tanesi 13 lira diğerinin 500 tanesi 20 ile 40 tl arası. Bt 65 güçlü bir silah ve isabetli atışlar için 21 ve üzeri tavsiye ederim. (en azından 18 grn olmalı)

• Bt65 ile 100m 4 atışlarda ağır pelltler düşme yapmıyor mu? ince memed 30gr aldım ancak ts22 sanki daha az düşme yapıyor.

Gamo nun 15.43 gr olan pro magnum saçmalarının uzun mesafede etkisi nasıl olur acaba? tahribattan ziyade isabet konusunda sıkıntı yaşatır mı?

Sayg.

Tüfek:
    Hatsan Bt 65 Sb .22 cal
    Remington Summit .22 cal
    Tabanca:

• Bt65 ile 100m 4 atışlarda ağır pelltler düşme yapmıyor mu? ince memed 30gr aldım ancak ts22 sanki daha az düşme yapıyor.

Gamo nun 15.43 gr olan pro magnum saçmalarının uzun mesafede etkisi nasıl olur acaba? tahribattan ziyade isabet konusunda sıkıntı yaşatır mı?

Sayg.

uzak mesafede isabet ve tahribat için 30 grain ince mehmet>ts22>gamo 15 grain tavsiyem jsb 25 grain monters ve 18 grain kullanmanız onun dısı 27-30 grain ince mehmette iyidir

AT 44 S10-Nikula 6x24*40 durbun + GHOST MODERATOR + JSB Exact Jumbo :thumbup: :thumbup: :love: :love:
    Gamo Black FUSION 5.5mm+Hawke Sport HD 3-9x40

AİR ARMS S400 MPR FT 177.cal+Barska Sniper 10-40x50 GX2

• Her silahın, bt 65 ve at 44 sevdiği jsb exact diabolo 15.86 isabetl için bu başka yok. Var olanlar da pahalıdır.

[Resim Engellendi: http://i55.tinypic.com/10cuemq.gif
    HATSAN BT65-SB W LW .22 HAWKE ECLIPSE 30 SF 6-24x50
    SCOTT 6 L 300 Bar
    Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem;
    Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.
    Biri ecdadıma saldırdımı,hatta boğarım!...
    Boğamazsın ki!
    Hiç olmazsa yanımdan kovarım.
    MEHMED AKİF ERSOY

• BT65 de burada adı geçen tüm pelletleri denemiş olarak en isabetli olanın H&N Baracuda olduğunu söyleyebilirim.

Benim de düşündüğüm şekilde sizin de aklınıza takıldığı haliyle hem uzun mesafede hem kısa mesafede tek çeşit pellet kullanmanın daha kolay olduğunu anladım. Baracuda ile kısa mesafelerde tek delik yapabiliyorken İ.Mehmet ile birbirine değen birkaç delik yapıldığını gördüm. Ama mesafe uzayınca, hele az da rüzgar varsa baracuda grupmanı İ.Mehmete göre bozuluyor ve gücüde düşüyor. Benim düşüncem, grupmandan ziyade her mesafede attığım hedefi vurmak olduğundan en ideal pelletin İ.Mehmet 27 grain olduğuna (http://www.airgunturk.com/20852-incemehmet-27-grain-5-5/thread2.html#post256787)karar verdim. Zira kısada pellet, uzun mesafede bullet mantığı ayrıca her pellete göre tekrar tekrar sıfırlama istediğinden bana kullanışsız ve zahmetli geldi.

Pelletler ile bulletler arasında (bulletten kastım fiyat-performans açısından İ.Mehmet) bence ciddi bir fiyat farkıda yok.

• wanted kardesım harıkasın agzına emegıne saglık aradıgım sorularıma cevap yazın sayesınde oldu tekrar tesekkur ederım ,,,hn baracudayı deneyen ve seven bırı olarak bu sacmayı bulamıyorum pıyasada ,ben 100 metreye kadar cok beyenıyordum ama ınce memetın cok methını duydum deneyımmı dıye dusunuyordum yazın on numara olmus ,,,tüm bt severleriet sip edcem saygılarn okuması dıleyıyle simdi 2 kutu ınce

• piyasada hn kalmadıgı ıcın dıana baracuda 21graın sıp ettım ve ınce memet 25 ve 27 graın geldı bugun denedım ,en ıyı performans 80 metreye kadar dıana cok ıyı ,ustu mesafelerde ruzgatdan etkılendı, ınce memet 25 graın benı sasırttı ,hem kısa hem uzun mesafede cok ıyıydı ,27 graın ıse tam not aldı ancak uzun mesafe deneyemedım pompa arıza yaptı,,, varılan sonuc bol mıktarda hn yerıne dıana ,ve ınce memet depolamak ve kısa zamanda tup temını :)