At44 TH 4,5 mm Single shot 12 metre

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Yeni tüfeğimi aldıktan sonra bugün pompam geldi, .. işten çıkar çıkmaz eve geldim.. açtım pompayı.. neyin nesi, nasıl güç ister, yorar mı? sorularına cevap bulabilmek için, bağladım tüfeğe..
    biraz zorlasada, 3-5 dakika içersinde 100 bardan 200 bara çıkaradım tüfeği.. azıcık terletti.. :whistling:

ayrıca bugün işyeri biraz sakindi, moderatör için aldığım malzeme 25 mm , gözüme ince gelince, el birliği ile arayıp bulduğumuz :) tam işimize yarayacak hurda bir alüminyum piston gövdesini bu çalışma için değerlendirdim..

ses, sıfır denecek seviyeye indi, oldukça başarılı..
    isabet; atış sehpasından atıpta görmek lazım, ama zannedersem o kunudada başarılı oldu moderatör.. zira bana rağmen tek delik çıkarmak için elinden geleni yaptı :thumbup:

Uzun lafın kısası, Tüfek; atcıyı devre dışı bırakırsa.. her seferinde tek delik yapacak kabiliyette geldi bana.. uzak mesafelerde, neler olur bilemiyorum.. ilerleyen günlerde göreceğiz inşallah g;$i

[Resim Engellendi: http://i.hizliresim.com/A26ZZX.jpg]

[Resim Engellendi: http://i.hizliresim.com/27NvZ2.jpg]

[Resim Engellendi: http://i.hizliresim.com/QXY1Qj.jpg]

[Resim Engellendi: http://i.hizliresim.com/ml7q3Z.jpg]

• Tebrikler, tek delik yapıyor 20 metreden bu yüzden tüfeği sağlam sabitlemekte fayda var :)

• :thumbup: Hayırlı olsun abi iiyi sonuc vemiş. Birde uzun mesafede görelim bu güzeli. İnş böyle bi sonuc verir.

HATSAN AT44 TH 10
    VECTOR OPTİC 10X40-50 SFB
    WEBLEY TRİ PUMP

Sen onu kırmamak için yanlişlarini söylemezsin,
    O kendini mükemmel zanneder.

• :) teşekkürler..
    çok iyi değil aslında, ama kısa mesafede bile nefes kontrolünü yapamamak etkiliyor, bu yüzden sabitleyerek atış yapıp, tüfeğin gerçek performansını görmeyi bende istiyorum.
    ve bu hafta sonu kendime bi atış sehpası yapacağım bu yüzden..

• Gücü 800 fps lere indirip atış sayısın+ stabiliteyi maksimum yapmak var bu tüfekle. Elinize sağlık uzun mesafede de bence güzel sonuçlar alacaksınız hocam

• Gücü 800 fps lere indirip atış sayısın+ stabiliteyi maksimum yapmak var bu tüfekle. Elinize sağlık uzun mesafede de bence güzel sonuçlar alacaksınız hocam

bi chronomuz olaydı hocam :) teşekkürler..

• Tebrikler, tek delik yapıyor 20 metreden bu yüzden tüfeği sağlam sabitlemekte fayda var :)

hocam sen daha uzaktan denedin mi ?.. nasıl durumu 20 metre az geldi şimdi gözüme :)

• Atış sehbası benimde yapmak istediğim birşey. Eve döneyim birşeyler var aklımda. Bu arada moderatör çok orjinal olmuş abi. :thumbup:

HATSAN AT44 TH 10
    VECTOR OPTİC 10X40-50 SFB
    WEBLEY TRİ PUMP

Sen onu kırmamak için yanlişlarini söylemezsin,
    O kendini mükemmel zanneder.

• hocam sen daha uzaktan denedin mi ?.. nasıl durumu 20 metre az geldi şimdi gözüme :)

Denedim fakat grupman denemedim. 60 metre civarında ince uzun kola kutularından var ona desteksiz atıp duruyorum. Desteksiz olmasına rağmen gayet iyi, kutuda atacak yer kalmadı dağıldı gitti. Ben grupman sevmediğim için şimdilik çok ideal geliyor bana. 14.3 grainle 100 metreye kadar iş yapar sanırım fakat ben 50 60 metrede 10,5 ya da 8.44 le kullanırım.

• Bu arada moderatör çok orjinal olmuş abi.

sorma :) sıfır sesi elde ettim yine.. çözdüm ben bu olayı.. isabette tamam bence, sehpayı halledince anlarız durumu :thumbup:

• Denedim fakat grupman denemedim. 60 metre civarında ince uzun kola kutularından var ona desteksiz atıp duruyorum. Desteksiz olmasına rağmen gayet iyi, kutuda atacak yer kalmadı dağıldı gitti. Ben grupman sevmediğim için şimdilik çok ideal geliyor bana. 14.3 grainle 100 metreye kadar iş yapar sanırım fakat ben 50 60 metrede 10,5 ya da 8.44 le kullanırım.

iyiymiş hocam, o ince kutuları dağıttıysan 60 metrede desteksiz, bence herşey yolunda :thumbup:

Silahın en stabil çalışma değerlerini bulmak önemli pcp lerde. Son olarak kendimden örnek vermem gerekirse regülatörsüz at44 ümde silahı 160 bar-130 bar arası kullanıyordum sadece

haklsınız hocam, bunun içinde iyi bir gözlem şart galiba öncesinde, bol bol not tutmak.. ideal aralığı yakalamak için gereknlerden galiba..
    teşekkürler.

• Ferhat abi maşallah yeni tüfeğinde hayırlı olsun

Theoben Raw HM1000X 0.25 cal.
    Benelli Vinci Black Synetic
    Mke çifte 71cm 12 cal. Kaval Namlu
    SAUER 202 7mm Remington magnum

• moderatör güzel olmuş.Gez ve arpacık iptali yaparsanız daha güzel görünecektir.

Hatsan AT44 W-10 Long LW Satıldı
    Hatsan BULL BOSS Satıldı
    FxT12+Ekiz regülatör Satılık
    Cometa Lynx V10 +
    Hawke 4-16x44 Varmint SF :thumbup:
    Sabre 6 litre 300 bar scuba

[Resim Engellendi: http://i40.tinypic.com/25f6hi9.jpg]

• Valla ferhat abinin sagi solu belli olmaz yapar gecer chronoyu hic de sasirmam ;şrofls;.

Hatsan Mod 99 SAS - Quattro .22 Cal.

Üstte mavi gök basmadıkça, altta yağız yer çökmedikçe, Türk milleti, ilini, töreni, kim bozabilir?

• Başarılı atışlar abi pelletin bol olsun :)

• moderatör güzel olmuş.Gez ve arpacık iptali yaparsanız daha güzel görünecektir.

teşekkürler, evet olabilir, hiç aklıma gelmedi onlar :thumbup:

Korkuyorum abi evde boş zaman bulup chrono yaptım diyeceksin diye :)

:D güldürdün beni, Allah'ta seni güldürsün..

ama düşündüm de, 5 lt'lik çiçek yağı tenekesini, uzunlamasına yatırsak, kapağının olduğu bölümündeki plastikleri çıkarttıktan sonra..... ;şrofls;.

• teşekkürler, evet olabilir, hiç aklıma gelmedi onlar :thumbup:

:D güldürdün beni, Allah'ta seni güldürsün..

ama düşündüm de, 5 lt'lik çiçek yağı tenekesini, uzunlamasına yatırsak, kapağının olduğu bölümündeki plastikleri çıkarttıktan sonra..... ;şrofls;.

Aman abi gece gece icat cikarma simdi ;şrofls;. (cem yilmaz geldi aklima-fundamentals)

Hatsan Mod 99 SAS - Quattro .22 Cal.

Üstte mavi gök basmadıkça, altta yağız yer çökmedikçe, Türk milleti, ilini, töreni, kim bozabilir?