at44 pellet sıkışması yardım...

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Ozamn bu bnim tüfeğimde sorun var değilde standart yok mu demeliyiz. Üstelik bnmki tamamen kapalı bile değildi . Hatta boşta attığımda hiç pellet sıkışmasına yol açacak bir güç gibi hissettrimiyordu. Ama basıncın şiddeti yeterli gelmedi. :him:s

ZORAKİ ultra hp-01 (5.5 mm)
    HATSAN- at44 wx-10 long LW + UTG Leapers 6-24X50+ EVRENSEL bipod + medaratör + 6lt 300bar scuba
    HATSAN-mod 125 sniper + optima 3-9x44E + sports match dm60 dampa
    HATSAN-mod70 + optima 3-9x32
    HUSAN - Yarıotomatik Şarjörlü av Tüfeği ( 12 cal )
    SAFİR T14 Yarıotomatik Şarjörlü Av Tüfeği ( 36 cal ) + 1x30 Reddot

• Bu işte tecrubesı olanlar bu benzerı durumlarda tehlıkelı hareket ne olabılır neler yapılmalı ve yapılmamalı,önemlı bır konu... :?: .... :!:

Kral Np01... 4.5 - 5.5 ;tacli#  2.5-10x50 Sf

• Official Post

Bu işte tecrubesı olanlar bu benzerı durumlarda tehlıkelı hareket ne olabılır neler yapılmalı ve yapılmamalı,önemlı bır konu... :?: .... :!:

silahın pellet atmadıgnı anladığımız anda ikinci pelleti namluya sürmemek en mantıklıcası olur. transfer deliği kontrolü yapılmalı, namlu sökülüp içerdeki pelletin tersten iterek çıkarmayı denemeliyiz. yada setskur tamamen açıp silahı kontrollü bi şekilde boşaltılmalı

• silahın pellet atmadıgnı anladığımız anda ikinci pelleti namluya sürmemek en mantıklıcası olur. transfer deliği kontrolü yapılmalı, namlu sökülüp içerdeki pelletin tersten iterek çıkarmayı denemeliyiz. yada setskur tamamen açıp silahı kontrollü bi şekilde boşaltılmalı

:thumbup: tskler cemal kardeşim...

Kral Np01... 4.5 - 5.5 ;tacli#  2.5-10x50 Sf

• Bende ikinci pelleti namluya sürmedim yani bilinçli biri öyle birşeyi yapmaz zaten:) namluyu sökmemistim hiç o yüzden tahliye deliğinden falan haberim yoktu. Sonra olmayınca söktüm namluyu ve ozaman gördüm deliği:) bu olay sayesinde öğrenmiş oldum tüfeği. Tetik mekanızmasıhariç tabi.

HATSAN- at44 wx-10 long LW + UTG Leapers 6-24X50+ EVRENSEL bipod + medaratör + 6lt 300bar scuba

• Namlunun başlangıcnda ki bahsettiğiniz yiv-set lerde ki siliklik pelletin hareketine engel olmaz.Tabi ele bile takılabiecek kadar büyük bir deformasyon yoksa.
    Fx in yeni smooth twist namlularının neredeyse içinde hiç yiv-set yok namlu ucu hariç!

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56

• Bende o siliklik yüzünden sıkışıyo sanmıştm ilk başta.