Ankara'da Havalı Tüfek Bakımı

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba abilerim. Ben patiotuma Ankara'da bakım yaptırabileceğim güvenilir bir yer arıyorum. Yeşil kauçuk yağ ile yağlamak istiyorum ama yay takma aparatım olmadığı için kendim yapamıyorum. Bide keçesi yayı felan sağlammı diye uzman birine baktırmak istiyorum. Bunu yaptırabileceğim Ankara'da bildiğiniz bir yer varmı?
    Saygılar...

Her Türk Asker Doğar... X]#+,

Webley Patriot 5.5mm (1. nesil)

• Tandoğan metrosundan çıkınca beşevlere doğru yürü,100 m. felan ilerde solda gümüş pastanesi var onu geç,ilerde benzinlik var,benzinliğin yanından sola dön..20 m. ileride bi dükkan var.Hem tüfek satıyor hem de bakım,tamirat felan yapıyorlar.Orada tüfeği kolayca söktürüp,birleştirebilirsin.Kolay gelsin..

• Merhaba abilerim. Ben patiotuma Ankara'da bakım yaptırabileceğim güvenilir bir yer arıyorum. Yeşil kauçuk yağ ile yağlamak istiyorum ama yay takma aparatım olmadığı için kendim yapamıyorum. Bide keçesi yayı felan sağlammı diye uzman birine baktırmak istiyorum. Bunu yaptırabileceğim Ankara'da bildiğiniz bir yer varmı?
    Saygılar...

Dışkapı Yıba Çarşısı içerisinde üst katlarda 3-4 dükkan var Silah tamircisi onlar size yardımcı olurlar.

A Takımı Üyesi

• Tandoğan metrosundan çıkınca beşevlere doğru yürü,100 m. felan ilerde solda gümüş pastanesi var onu geç,ilerde benzinlik var,benzinliğin yanından sola dön..20 m. ileride bi dükkan var.Hem tüfek satıyor hem de bakım,tamirat felan yapıyorlar.Orada tüfeği kolayca söktürüp,birleştirebilirsin.Kolay gelsin..

Orayı bende biliyorum silahçıların olduğu meydan pasajı gibi bir yer. de. fakat Havalı silah başlıbaşına bir ayrı olay oralarda ateşli silah tamir bakım ve parça satışı var diye biliyorum havalı silahlar için böyle bir denemesi olanlar varmı...
    emin olmak için soruyorum.
    sevgiler saygılar....

• Orayı bende biliyorum silahçıların olduğu meydan pasajı gibi bir yer. de. fakat Havalı silah başlıbaşına bir ayrı olay oralarda ateşli silah tamir bakım ve parça satışı var diye biliyorum havalı silahlar için böyle bir denemesi olanlar varmı...
    emin olmak için soruyorum.
    sevgiler saygılar....

Vitrinlerinde yaylı silah parçaları ve örnekleri vardı.sormak lazım.

A Takımı Üyesi

• Vitrinlerinde yaylı silah parçaları ve örnekleri vardı.sormak lazım.

Evet eskiden eski hatsanlarımı hep orada yaptırırdım ben.. ;şrofls;.

• Verdiğiz bilgiler için çok teşekkür ederim. En yakın zamanda dağa çıkmadan tüfeğime bakım yaptırmak istiyorum. Bi sorum daha olacak, acaba yayı o yay takma aparatı (hiç görmedim kendisini) olmadan takabilirmiyiz kendimiz yoksa illa lazımmı?
    Saygılar...

• yayı o yay takma aparatı (hiç görmedim kendisini) olmadan takabilirmiyiz kendimiz yoksa illa lazımmı?
    Saygılar...

Yay takma aparatı büyük kolaylık sağlar ama zaruri olan birşey değil.Fakat mutlaka 2 kişi ile takılması gerekiyor bu aparat yoksa.Ayrıca tüfeği ilk defa parçalayacaksan bu senin en az 4 yada 6 saatini alır.Parçalama ve birleştirme.Diğer bi konuda eğer tüfeğin çok güçlü ise örn. 4.5 ve 340-60-80m/sn ise yayı da buna göre çok daha sert olacaktır demek.Yani çok zorlanabilirsin özellikle ilk seferde.Eğer bol vaktin varsa yani aceleye getirmeyeceksen,forumda gerekli araştırmaları yaptıktan sonra ve bir yardımcı da bulduktan sonra bu işe kalkış derim.Yoksa hem atışa gidemezsin planladığın zamanda hem de tüfek binbir parça bi kutunun içinde tamirciye gitmek zorunda kalırsın ;atlı{#

• Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.
    Saygılar...