Regülatorlerim Artik Hazir

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Sigara olayı çok önemli bence kurtul abi :)

Bu arada telefonda sormayı unuttum burdan yazıyorum hem ben hemde diğer arkadaşlarında belki merak ettiği bir konudur belki. Abi biliosun basınçlı kap hesapları baya karmaşık ve seri üretilen malzemeler malesef ki ucu ucuna dayanımlarla üretiliyor yani yasal çerçeve içinde ( Emniyet katsayısı kanunu ) minimum dayanıklılıkla üretiliyor. şimdi sorum şu ; Tüpe deldiğimiz delik herhangi bir yorulma , yırtılmaya sebebiyet verir mi ? Çapı nedir ? aynı zamanda tüpün et kalınlığı nedir? Delerken kullandığın malzeme nedir? Raybalama işlemi hakkında bilgin varsa o işlemi değerlendir derim delik iç yüzeyi ne kadar iyi olursa biliosun yırtılma olayıda okadar güç olur.

Tarafından takılacak olan regulatör heyecanı simdiden sardı beni sorularla bunaltmaya başladım bile seni :D :D :D

At44-10 WX Long LW + Bushnell 3-9x50 Sportsman + Webley Pompa :thumbup:

Arkadaşlar, efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır. M.Kemal ATATÜRK....

• Estağfurullah Oğuz siz bunaltmazsanız ben devam edemem zaten :) şimdi delik açmada kullandığım matkap elmas karışımlı hss matkap,çapı 1,10 mm.iç yüzey pürüzsüsleşene kadar tesviye ediyorum yoksa dediğin gibi olur.metal yorulması olak bir zararı yok çünkü o kısımda basınçlı hava yok.basınçlı bölümden izole edilmiş ve atmosfer basıncında hayatına devam eden bir yer orası.deliğin 1 cmm sağında 1cm solunda basınçlı hava var.tüplerin kalınlığı her tüfekte farklı at 44 2.25 mm çelik,bt 65 lerde 4mm(ama alüminyum)AA larda 2mm çelik.regülatördeki kalınlın ve dayanım seviyesi 400 bar.bu şekilde.

• arkadaşlar bir bilgiyi eksik vermişim sanırım kusura bakmayın.şimdi regülatörler her tüfeğe göre yapıyorum yani siz marka model belirtiyorsunuz ben ona göre ölçülendiriyorum.veya tüfeği yada tüfeğin tüpünü yolluyorsunuz ben montajını ve ayarlarını iztekleriniz doğrultusunda(hız-güç vs.)ayarlayıp size gönderiyorum.en sağlıklı yöntem bana tüfeğinizi göndermenizdir.çünkü regülatör çok fazla kurcalamaya gelmez.zaten burda tüfeğinizin limitleri en verimli hangi aralıktaysa ben tek seferde ayarlayıp takabilecek ekipmana sahibim.ayrıca açılacak deliğin nasıl açıldığı kaç devirle açılacahı ve nereye açılacağı çok önemli.bana gönderirseniz başınız ağrımamış olur.ama karar sizlerin tabiki.

• Estağfurullah Oğuz siz bunaltmazsanız ben devam edemem zaten :) şimdi delik açmada kullandığım matkap elmas karışımlı hss matkap,çapı 1,10 mm.iç yüzey pürüzsüsleşene kadar tesviye ediyorum yoksa dediğin gibi olur.metal yorulması olak bir zararı yok çünkü o kısımda basınçlı hava yok.basınçlı bölümden izole edilmiş ve atmosfer basıncında hayatına devam eden bir yer orası.deliğin 1 cmm sağında 1cm solunda basınçlı hava var.tüplerin kalınlığı her tüfekte farklı at 44 2.25 mm çelik,bt 65 lerde 4mm(ama alüminyum)AA larda 2mm çelik.regülatördeki kalınlın ve dayanım seviyesi 400 bar.bu şekilde.

:thumbup: :thumbup:

At44-10 WX Long LW + Bushnell 3-9x50 Sportsman + Webley Pompa :thumbup:

Arkadaşlar, efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır. M.Kemal ATATÜRK....

• Eline sağlık mustafam ,sonuç ne olursa olsun yaptığın çalışmadan keyif alıyorsun bu durum beni ne kadar mutlu etti anlatamam ,uğraşı zanaata dönüşmeye görsün görmeyen gözlere deki sen körsün diyelim uzatmadan ,ne düşündüğün değil ne yaptığın önemlidir uğraşıda ,aman efendim işte böyle

• Eline sağlık mustafam ,sonuç ne olursa olsun yaptığın çalışmadan keyif alıyorsun bu durum beni ne kadar mutlu etti anlatamam ,uğraşı zanaata dönüşmeye görsün görmeyen gözlere deki sen körsün diyelim uzatmadan ,ne düşündüğün değil ne yaptığın önemlidir uğraşıda ,aman efendim işte böyle

Aykut abim eksik olma çok teşekkür ederim abi.sen bi cümleden olayı uyanmışsın :thumbup: kör gözleri açmaya harcanacak zamanı gören gözlere fayda için kullanmaya devam abim....

• Üstadım eline saglık bende düşünüyorum musayit olunca işllah tebrikler

• Eline koluna sabrına sağlık. kanaatimce süper üstü bir şey olmuş.

• Hey Massallah.
    Turk mali bir regulatorumuz oldu :)
    Allah razi olsun emegi bulunan herkesten.

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• Tebrikler kardeş eline emeğine sağlık insallah emeklerinin karşılığında alırsın

hatsan galatian 3
    Emektar hatsan mod 60
    Opinel no 12

• Ellerinize sağlık gerçekten uğraş ve zaman isteyen bir iş ve en önemlisi başarmış olmanız

AA s510 22 cal twintube(43fpe)

Hayatta iki şeyden korkarım, bir AIIah’tan, bir de AIIah’tan korkmayandan.

• Ellerine sağlık abi oldukça zahmet ve sabır isteyen bir parça ( ismi )ne olacak acaba.

AT44 WX-10 long LW Bushnell 6-24x50 aoeg ;tufey#
    6 lt 300 bar Drager
    Hatsan mod 75 optima 4*20 ;avci;

Bu gün ALLAH için ne yaptın...?

• arkadaşlar abilerim tekrar hatırlatma gereği duyuyorum,İhtiyar nickli Ülkü abimin ve Master nickli Akif Nazlı abimin haklarını kesinlikle ödeyemem.foruma üyeliğimden beri birçok konuda yoluma ışık tuttular saolsunlar...

• Mustafacım ellerine emeklerine sağlık.
    uzun zamandır göremediğimiz güzel bir çalışma olmuş.
    sonuçlar da gayet iyi açma akif abimin sözleri de çok doğru, katılmamak elde değil.
    özellikle basınç ayarını kişinin kendisinin yapmasını sağlayabilmen mükemmel olmuş.
    oldukça az hava harcadığı da cabası. yapılan test atışlarında atti başına 0.5 var gibi hava harcıyor ki bu çok iyi.
    bu çalışma şu an için sadece aa tüfekler için mi olacak? onu bilmek isterim.

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56

• Togay abi saolasın.Akif abinin her kelimesi kulağımda küpe oldu şimdiye kadar saolsun.buarada reg. uygulaması tüm tüfekler için sözkonusu abi.konunun başlarında detaylı yazmıştım,buarada bu tasarımda ayar değişimi çok daha güvenli ve sorunsuz.