Regülatorlerim Artik Hazir

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Adem abi saolasın.süreci biliyorsun abi uğraşılarıma değdi sonunda.bundan sonraki aşama daha az yer kaplayan bir regülatör olacak.yarın bir arkadaşımız tüpünü gönderdi teslim alacağım ona regülatörü taktıktan sonra sanırım oda sonuçları paylaşır.

• bence 250 TL hem imalat hem montaj için uygun fiyat, piyasadaki çalışmayan regülatörleri düşününce..
    ellerine sağlık dostum..

• bence 250 TL hem imalat hem montaj için uygun fiyat, piyasadaki çalışmayan regülatörleri düşününce..
    ellerine sağlık dostum..

Ferhat abi saolasın.burada amaç tarafımca yanlızca para kazanmak değil.tüm kullanıcılara en sağlıklı şekilde hobiden soğutacak deneyimler yaşatmadan yardımcı olmak.çünkü bu tür şeyler benim başımdan geçti.başkasının geçmesin ne gerek var elimizden bunu önlemek geliyorken değilmi?regülator canı varmış gibi davranan bir alet.bu nedenle böyle bir yol izlemek istedim.az sonra başarabilirsem teknik detaylar içeren bir video yükleyeceğim kısmetse.

• Kardeş, eline emeğine sağlık. Senin gibi azimli ,sabırlı arkadaşlarımız sayesinde hobimizin güzel yerlere geleceğine inanıyorum. :thumbup:

Aşağıdaki verileri göre (pellet 30 grain İ.Mehmet, 27 grain yazısında karışıklık olmuş) BT65 için hangi basıncı önerirsin? Daha fazla atış sayısı için regülatörü örneğin 90 bara ayarlasak ne gibi dezavantajları olur? BT ye herhangi bir sorun yaşamadan takabilir miyiz?

[Resim Engellendi: http://i1254.photobucket.com/albums/hh618/Wanted_Tr_Gun/Air%20Balistik/20140223_4_zps251a3ea7.jpg]

• Kardeş, eline emeğine sağlık. Senin gibi azimli ,sabırlı arkadaşlarımız sayesinde hobimizin güzel yerlere geleceğine inanıyorum. :thumbup:

Aşağıdaki verileri göre (pellet 30 grain İ.Mehmet, 27 grain yazısında karışıklık olmuş) BT65 için hangi basıncı önerirsin? Daha fazla atış sayısı için regülatörü örneğin 90 bara ayarlasak ne gibi dezavantajları olur? BT ye herhangi bir sorun yaşamadan takabilir miyiz?

[Resim Engellendi: http://i1254.photobucket.com/albums/hh618/Wanted_Tr_Gun/Air%20Balistik/20140223_4_zps251a3ea7.jpg]

Teşekkür ederim inşallah öle olur.şimdi krono sonuçlarına baktığımızda silah çok fazla yüksek bi eğri çizmiş.isabet kaydetmeniz çok zor.birde şöyle bişey var amaç atış sayısını yükseltmek tamam ama kaç fps hızla atış yapmasını istiyorsunuz?

• Bana kalırsa fiyat çok cazip. Zira bir tüfeğin ayarı için saatlerce uğraşmak gerekir.

• [/quote]Teşekkür ederim inşallah öle olur.şimdi krono sonuçlarına baktığımızda silah çok fazla yüksek bi eğri çizmiş.isabet kaydetmeniz çok zor.birde şöyle bişey var amaç atış sayısını yükseltmek tamam ama kaç fps hızla atış yapmasını istiyorsunuz?[/quote]

Yukarıdaki tablo yani 30 grain için 750 fps hız yeterli.

• 750 fps yeterli diyorsan güzel bi iş çıkar ortaya.atış sayında fazla olur.tabi 50 tane falan olmaz.35-40 olur.90 bar da mümkün değil,en az 140 bara ayarlamam lazım.

• 750 fps yeterli diyorsan güzel bi iş çıkar ortaya.atış sayında fazla olur.tabi 50 tane falan olmaz.35-40 olur.90 bar da mümkün değil,en az 140 bara ayarlamam lazım.

İşin mantığını anlamak için soruyorum, neden 140 bar, bu değeri nasıl hesaplanıyor?

Bir soru daha :) pellet değiştirdiğimizde, yeni pelletde atış sayısı ve hız dışında bir değişiklik olur mu? (Yeni yerli pelletleri bekleyen, ben dahil, birçok arkadaşımız var)

• bugün o pelletlerden bende almaya gideceğim birazdan kargoya.hız ve atış sayısı dışında bir değişiklik olur.kullandığın her pelletin bc değeri fark eder,sürtünme yüzeyi farkeder.yani isabeti bunların hepsi etkiler.ama ince mehmet iyidir yeterli olur.140 bar şöyle hesaplanıyor;regülatörden sonra filling chamber dediğimiz bir oda var 3-4 cm boyunda.tabi buda tüfeğe göre yapılıyor reg. ile beraber.atış yapıldığında bu odadaki havadan kullanmış oluruz.hacmide yine değişken olarak ve istenen güce göre ölçülendirilerek 8-15 cm küp olur.hacim kücük olduğundan silah reg.süzken 120 barda verdiği gücü,reg.lüyken misal 130-135 barda verir.750 fps 30 grain için bunlar gözönünde tutulduğunda reg. ayarının min.140 bar olması gerecek.

• Elinize sağlık, itina ve sabır gereken bir üretim. Bir süre önce bende regülatör çalışmalarına başladım. Tecrübe ettiğim kadarıyla söyleyebilirim ki, tam manasıyla yoğunlaşmadan bu şekilde bir ürün elde etmek mümkün değil, tebrik ediyorum.

Benim çalışmalarımda iki noktayı gelişim olarak görmüştüm. İlki tüpü delmeden regülatöre atmosfer basıncını sağlamak, ikincisi de regülatörün basınç ayarını tüfek üzerindeyken yapabilmek. Bu iki fonksiyon ne derece uygulanabilir, ne derece başarılı olur bilemiyorum ama çok kullanışlı ve faydalı olacağını düşünüyorum. Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

• Saolasın Yasin.ben 8 farklı model tasarlayıp farklı ölçülerle yüzlerce deneme yaptım.sonunda bitirdim çok şükür.sabır işi ekipman işi.

• selam bende bt 65 le 25 grein kullanayım diyorum 875 900 fsp civarı sen daha iyisini bilirsin nasıl olur acaba

• Hatsan bt 65 sb lw 5.5 regili
    • Hatsan bt 65 sb lw 6.35
  • selam bende bt 65 le 25 grein kullanayım diyorum 875 900 fsp civarı sen daha iyisini bilirsin nasıl olur acaba

atis sayısı ve stability artar ama gucu düşecek stabilite icin guc dusmesi sart eger bt 65 normal halinde ise guc ayarı 60 fpe den 45 e düşer ama daha sağlıklı olur.

AT 44 S10-Nikula 6x24*40 durbun + GHOST MODERATOR + JSB Exact Jumbo :thumbup: :thumbup: :love: :love:
    Gamo Black FUSION 5.5mm+Hawke Sport HD 3-9x40

AİR ARMS S400 MPR FT 177.cal+Barska Sniper 10-40x50 GX2

• atış sayısı artsın 10 ila90 metre arası stabil 30 atşı olsun bana yeter 200 250 metre atış yapma sevdasında değilim yeterki atış sayısı fazla olsun

• Hatsan bt 65 sb lw 5.5 regili
    • Hatsan bt 65 sb lw 6.35