Her ikisi de 1000'e 800. Peki fark nerede?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Herkese merhaba,
    Hatsan Striker 1000s ile Mod 99'a baktım az önce. Her ikisi de 5.5'ta 800, 4.5'ta 1000 fps hızında. Yalnız fiyatları neredeyse 1.5 kat farklı. Bu fark nereden kaynaklanıyor acaba? Tek örnek bu değil başka örnekler de var. Yaylı tüfekler hemen hemeb aynı çıkış hızına sahip ama fiyatlar arasında uçurum var. Acaba malzeme kalitesi açısından vs. mi bu fiyatlar değişiklik gösteriyor? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• Paket içeriğinde ki Dürbün ve kundak farklılıkları var hocam..

• tetik yapıları (quatro) değişik bildiğim kadarı ile, kundaklardaki farklılıklar extradan söz konusu olabilir..
    ancak piyasadaki kabul görmesinin etkiside vardır muhtemelen, arz talep meselesi.. mod 99 un pazarı daha çok, v.s.gibi etkenlerde olabilir sebepler arasında..

• Mod 99 da quatro sas özelliği var striker 1000s te yok
    Mod 99 ahşap kundak striker 1000s plastik kundak
    Mod 99 yanında verilen dürbün 3-9x32 striker 1000s teki dürbün 4x20

• Bu konuda çok bilgi sahibi değilim ama hatsan vortex gaz pistonlarına geçerken mod 99 a ve striker 1000e farklı gaz pistonları takacak ...
    http://www.hatsan.com.tr/tr_hatsan_essiz_ozellikler.html buradan görebilirsiniz... Yani iki silah arasında kozmetik farkın dışında yay farkıda olabilir ...

****Hatsan Bt65 RB-W LW .22****

****Kral Arms Puncher Pro .22****

****Hatsan Mod 25 Special Edition .177****

İnsanın daha iyisini isteme arzusu bitmediği müddetçe, elinde ne varsa hepsi emanettir ona...

• Öncelikle açtığınız konu vesilesi ile sitenizi gezdim hocam :) Gerçekten çok mükemmel gezi yazılarınız var ve bende Boston ve New Yorkta bulunduğum için gözüme çarpan iki şehrede hemen göz gezdirdim ve inanın bir şehir ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi.. Ben sadece orada 3 gün kaldım her yeriyle gezdim zannederken meğerse gezmediğim o kadar çok yer varmış ki :) Hocam sizin gibi değerli akademisyen hocalarımı hobimizi yaparken yada ilgili olduğunu görünce nasıl onur duydum anlatamam :)
    Hocam sorunuza gelecek olursan bir sonraki yıl mod 99 gibi silahlarada vortex piyasaya çıkacağını daha önceki bir konuda okumuştum doğruluk payı konusunda emin değilim ama elbette hatsan bu sisteme geçecek sayın hocam ..Ancak bu tabiri caizse 3 vakte kadar olacak.. 3 hafta 3 ay 3yıl :)
    Birde karşımdaki sayın hocam edebiyat hocası olunca yazılarıma dikkat etmeye çalıştım ama hocam lütfen kusura bakmayın mobilden yazdığım ister istemez cümle bozuklukları noktalama işaret eksikleri oluyor..
    Saygılar

****Hatsan Bt65 RB-W LW .22****

****Kral Arms Puncher Pro .22****

****Hatsan Mod 25 Special Edition .177****

İnsanın daha iyisini isteme arzusu bitmediği müddetçe, elinde ne varsa hepsi emanettir ona...

• Öncelikle açtığınız konu vesilesi ile sitenizi gezdim hocam :) Gerçekten çok mükemmel gezi yazılarınız var ve bende Boston ve New Yorkta bulunduğum için gözüme çarpan iki şehrede hemen göz gezdirdim ve inanın bir şehir ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi.. Ben sadece orada 3 gün kaldım her yeriyle gezdim zannederken meğerse gezmediğim o kadar çok yer varmış ki :) Hocam sizin gibi değerli akademisyen hocalarımı hobimizi yaparken yada ilgili olduğunu görünce nasıl onur duydum anlatamam :)
    Hocam sorunuza gelecek olursan bir sonraki yıl mod 99 gibi silahlarada vortex piyasaya çıkacağını daha önceki bir konuda okumuştum doğruluk payı konusunda emin değilim ama elbette hatsan bu sisteme geçecek sayın hocam ..Ancak bu tabiri caizse 3 vakte kadar olacak.. 3 hafta 3 ay 3yıl :)
    Birde karşımdaki sayın hocam edebiyat hocası olunca yazılarıma dikkat etmeye çalıştım ama hocam lütfen kusura bakmayın mobilden yazdığım ister istemez cümle bozuklukları noktalama işaret eksikleri oluyor..
    Saygılar

Merhaba,
    Öncelikle kusura bakmayın mesajınızı yeni gördüm. Uyarı iletisi gelmedi. Yazıları beğenmenize ve ayrıca görüşlerinize çok sevindim. Faydası olursa ne mutlu bana. O onur bana ait :)

O halde Vortex'i beklemek daha mantıklı olacak sanırım. Bir müddet erteleme kararı aldım aldım ben de buna istinaden. Tabii çok beklemek de istemiyorum.

Rica ederim, Türkçeniz ve yazımınız çok iyi. Nelerle karşılaşıyoruz her gün :)
    Esenlikler...