Gamo Cfx Modifiye

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • ben yaptım fişek yatagını 3.2 den 4 e cıkardım.yay tutucunun plastık parcasını 3 mm uzatıp metalden tornada yaptırdım.hilal avdan yay tucu parcalarını ve tetiği alıp taktım.siyah kaucuk gres zor bulunur onunla pistonu yağladım ve taktım.hızını olcen aletim yook.sitemizde gamoyu modifiye edene de rastlamadım

sonuç.

10 m den 2 cm cam tahtasını 5.5 adi vic... peletle 10 atıştan 7 de deldi geçti.gamo pro hunterle her atişta deliyo

ama hızını bilmiyorum.40 m de şişelere denicem

• Bende dün rüzgarsız havada 80 metre şişe atışı imkanı buldum isabet ettirdiğim 5 promagnum palletten 4 tanesi şişeyi kırdı(epey bir atış yapıp değdirdiğim 5 tane) ara sıra gelip giden rüzgarın atışları etkilediğine inanıyorum ;kihhik, bu arada cfx kullanan arkadaşlar kesinlikle yeşil gresi uygulasın tüfekte gözle görülür değişiklikler oluyor

Hatsan AT44-10 LW .22 cal

Zoraki ultra .177 cal

• Bende dün rüzgarsız havada 80 metre şişe atışı imkanı buldum isabet ettirdiğim 5 promagnum palletten 4 tanesi şişeyi kırdı(epey bir atış yapıp değdirdiğim 5 tane) ara sıra gelip giden rüzgarın atışları etkilediğine inanıyorum ;kihhik, bu arada cfx kullanan arkadaşlar kesinlikle yeşil gresi uygulasın tüfekte gözle görülür değişiklikler oluyor

bence diğer tüfeklerede uygulanmalı mesala ben kral magnuma uyguladım yeşil gresi 5 kutu oldu tüfekden hala duman çıkıyor şahlandı tüfek vallah

• Klinik nöbetlerinden vakit bulabilirsem ben de açıp yağlama falan yapacağım ancak şu an atış bile yapamıyorum vakitsizlikten. Kaç gündür toplamda 30-40 pelet ancak atmışımdır :(

• yağlama yapmadan önce tüfeği parçaladığında tetik tertibatını sakın sökme , pistonu çıkartırken üst kapağı açtığında yay boşalır. yay boşalınca tetik tertibatını komple çıkar , çünkü cfx in tetik şemaları farklı. şemaya göre tekrar toplarım dersen sana sıkıntı çıkarabilir. piston keçesinin önünede yağ sürmemeye dikkat et mauser gibi patlıyo #hims

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• bu arada cfx in pellet yükleme yuvası nasıl çıkarılıyor bi anlatabilirseniz sevinirim çok uğraştım yapamadım

Zoraki ultra .177 cal

• Kardeş palet yuvasında bir sorun yoksa çıkartma derim çünkü palet yuvasının etrafında yuvarlak lastik var onu çıkartıp takarken kopartabilirsin veya ezilir. Palet yuvası transfer deliğinide genişletmeyi düşünme .

selamlar.

Gamo Hunter 440 4,5 mm
    Gamo cfx 4,5 mm Tasco 3- 9 *40
    Benjamin Discovery 5,5 mm Nikula 6-24*50

• Teşekkürler ama malesef yükleme yuvamda sorun var ileri geri hareket ediyor.
    Atış yapmadan önce acıp kapanmasını sağlayan plastikten ileri ittirmezsem aşşağı atıyor
    Sökmek zorsa birazda kendi deneyimlerinizi paylaşarak anlatabilirimisiniz?
    Birde Termopl amcanın tavsiye ettiği üzre her sökümde ringleri değiştireceğim fakat nerde bulacağımı söylediği halde unuttumve sitenin arıza sürecinde yazılan mesajlar gittiğinden nerden bulacağı mı bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim

Zoraki ultra .177 cal

• oring ve contalar hidrolik ve pnomatik malzeme satan nalbur teknik imalat malzemeleri satan yerlerden temin edilebilir. bilginize saygılarımla

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen termopl ().

• oring ve contalar hidrolik ve pnomatik malzeme satan nalbur teknik imalat malzemeleri satan yerlerden emin edilebilir.
    --------------------------------------------------------------------------

tekrar teşekkürler
    sökmeyi öğrendiğim gün ;tese;kkur epey bi stok yapayım. g;$i

Zoraki ultra .177 cal

• Palet yuvasını açıp kapatan mandalı bir tornavida yardımı ile dışarıya doğru çıkart daha sonra piston ve yayı söktüysen pistonu çıkarttığın yere doğru çıkartmalısın.

Gamo Hunter 440 4,5 mm
    Gamo cfx 4,5 mm Tasco 3- 9 *40
    Benjamin Discovery 5,5 mm Nikula 6-24*50

• saoğlun sonunda açabildim ilk sökmede değiştireyim ringlerini herşesini.

Zoraki ultra .177 cal

• yağlama yapmadan önce tüfeği parçaladığında tetik tertibatını sakın sökme , pistonu çıkartırken üst kapağı açtığında yay boşalır. yay boşalınca tetik tertibatını komple çıkar , çünkü cfx in tetik şemaları farklı. şemaya göre tekrar toplarım dersen sana sıkıntı çıkarabilir. piston keçesinin önünede yağ sürmemeye dikkat et mauser gibi patlıyo #hims

Ben tetik parçalanmadan piston çıkmıyor sandığım için tetiği komple parçaladım ve şimdi toplayamıyorum. Aldım başıma belayı. Tüfek duruyor öylece. Hiçbir yaya bakmadan çıkardım direk. Şimdi aptal aptal silaha bakıyorum. Sinirlerim alt üst. Normalde bu kadar sabrettiğimi tarih yazmaz ama bu sefer kendimi tutuyorum silahı kırmamak için.

• bu daha kolay bi şema kolaylıklar dilerim

• Teşekkürler abi, akşam hallettim. Silah sessiz ama güçlü atışlar yapmaya başladı. Hastası oldum :D