Safir ile 100 metrede soda şişesi vurulabilir mi?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Wow 50 santim haaa. Korkunç bir rakam. Tecrübelerini paylaştıgın için teşekkürler sevgili exador.

Safir T14 Uzun Kundak Ayarlı Dipçik + Tasco 2x8x32

War doesn't determine who is right but who is left...

• 12 numara bir tüfekte kullanılabilecek 24gram kurşundan 50-60gram kurşuna kadar çeşitli kurşunlar vardır.Winchester in ürettiği 28,3 gramlık özel hafif kurşunları örnek olarak uzun mesafede çok isabetli gruplar çıkartabilir ve vurduğu noktada çok büyük tahribat yapar,ama MKE nin ürettiği kurşunu ele alırsak 25 metrede dahi vuramama ihtimaliniz vardır.yivsiz tüfeklerin tek kurşunlarına yiv etkisi göstermesi için iz açıldığı da olur ama kurşunun hassas üretilmesi şarttır.bir domuz vs. avında yivsiz silahla en uzak atış 50-60 metreyi geçmez geçerse de vurmanız şansa bağlıdır ama değerse indirir o da ayrı bir konu....
    kısaca barut miktarı ,kurşunun ağırlığı,kurşunun şekli,(ayrıca yivsiz silahlara özel olması nedeni ile ayırdım; :thumbup: şok durumu )yivsiz silahta da önemlidir.
    not MKE de yivli süperpoze satılıyor ama 25000YTL gibi bir fiyatı vardı?

:thumbup: HW 97K 5,5 :thumbup:

zigana k 9x16

perfectline crosbow 80lbs

fusilrobust 16 (1913)

huğlu özel yapım süperpoze

huğlu standart süperpoze

crossman 2100 airpump

gamo cfx 4,5 :thumbup:

• 12 numara bir tüfekte kullanılabilecek 24gram kurşundan 50-60gram kurşuna kadar çeşitli kurşunlar vardır.Winchester in ürettiği 28,3 gramlık özel hafif kurşunları örnek olarak uzun mesafede çok isabetli gruplar çıkartabilir ve vurduğu noktada çok büyük tahribat yapar,ama MKE nin ürettiği kurşunu ele alırsak 25 metrede dahi vuramama ihtimaliniz vardır.yivsiz tüfeklerin tek kurşunlarına yiv etkisi göstermesi için iz açıldığı da olur ama kurşunun hassas üretilmesi şarttır.bir domuz vs. avında yivsiz silahla en uzak atış 50-60 metreyi geçmez geçerse de vurmanız şansa bağlıdır ama değerse indirir o da ayrı bir konu....
    kısaca barut miktarı ,kurşunun ağırlığı,kurşunun şekli,(ayrıca yivsiz silahlara özel olması nedeni ile ayırdım; :thumbup: şok durumu )yivsiz silahta da önemlidir.
    not MKE de yivli süperpoze satılıyor ama 25000YTL gibi bir fiyatı vardı?

Evet, aynı şeyi dün av marketteki satıcı da bir müşteriye söyledi. Remington'un 70 metreden sonra düşen tek kurşunlarından bahsetti ama çok pahalılarmış.

Ben de dün Ankara Av Marketten Safir'imi aldım. Üstüne Tasco dürbünümü taktırıp boresight ile de sıfırlattım. Pazartesi ruhsatını aldıktan sonra deneyeceğim.

Saygılar, sevgiler...

• iyi bir silaha benziyor,iyi günlerde güle güle kullanın

:thumbup: HW 97K 5,5 :thumbup:

zigana k 9x16

perfectline crosbow 80lbs

fusilrobust 16 (1913)

huğlu özel yapım süperpoze

huğlu standart süperpoze

crossman 2100 airpump

gamo cfx 4,5 :thumbup:

• hayırlı olsun kardeş
    not:sitede yine sorunmu var ?sayfalar doğru düzgün açılmıyor bende ?(

• Evet, aynı şeyi dün av marketteki satıcı da bir müşteriye söyledi. Remington'un 70 metreden sonra düşen tek kurşunlarından bahsetti ama çok pahalılarmış.

Ben de dün Ankara Av Marketten Safir'imi aldım. Üstüne Tasco dürbünümü taktırıp boresight ile de sıfırlattım. Pazartesi ruhsatını aldıktan sonra deneyeceğim.

Saygılar, sevgiler...

hayırlı olsun :thumbup:

hamdım piştim yandım oldum.

• Teşekkürler abiler :thumbup:

• Hayırlı olsun Yatay limit zaten niyetinde vardı güle güle kazasız kullanmak temennisi ve havalı silahıda unutmaman tavsiyesi ile....
    iyi akşamlar

• safir t14 aldığımda bir şok yaptırdım ucuna 10 cm uzunluğunda şok paradox içinde yiv set olan ve tüfekle sürekli atış yaptık ve 80 metreye attım kola kutusu ve atış reddot la yaptım 1 cm üst attım ve vurdum ama paradox şok yaptırmalarını tavsiye ederim safir tüfeği sahiplerine ..

paradox namlu olarak türkiyeye gelen ilk tüfek browning fusion combo çift namlulu 71-61 namlu olarak iki farklı namlu olarak satılmıştır . paradox namlunun asıl üretimi tek kurşun içindir ama kesinlikle sabot mermiler atılmalıdır.ve özellikle çulluk avında yabancı avcılar bu paradox tüfekleri tercih ediyor sık ağaçlık alanda atış imkanı olmadığı için paradox tüfekler en iyi sonuçları verir .[Resim Engellendi: http://img363.imageshack.us/img363/4277/s7211243imageset01hd4.th.jpg][Resim Engellendi: http://img412.imageshack.us/img412/7274/t5668mt8.jpg]
    BU 12 GA FİŞEKLERİN FİYATLARI 1TANESİ 9YTL İLE 13 YTL ARASINDA DEĞİŞİYOR en iyi marka ise federal ve remington dur .70 mm fişeğin gücü maz 1050 bar ve gerçekten çok sert bi fişektir çekirdeğin etrafındaki plastik kaplama tüfeğin içinde bulunan yivlere hiç zarar vermiyor ve kirletmiyor 150 metrelerde istikrarlı atışlar yapılıyor .bu tüfekleryasaklandığı için ben kendi tüfeğimi sattım ama pişman oldum .bu tüfekler türkiyede yok satıyor bunun sebebi ise paradox tüfek hakkında bilgi sahibi olmayan kulaktan duyma laflarla bunu yasaklıyan kişiler .

• Hayırlı olsun Yatay limit zaten niyetinde vardı güle güle kazasız kullanmak temennisi ve havalı silahıda unutmaman tavsiyesi ile....
    iyi akşamlar

Havalının yeri ayrı abi, ona da başka bir ikinci el dürbün alacağım. Teşekkür ederim. Sizinki de gelmiş, siz de güle güle kullanın.

• Ruhsatı aldıktan sonra bugün ilk defa test etme şansım oldu. Yahu ne şeker birşeymiş bu tüfek, benim 350'den daha az tepiyor, sanki hiç tepme yokmuş gibi :thumbup: Sesi de av tüfeği sesinden çok G3 sesini andırıyor. Yalnız Boresight ile sıfırlanan dürbünle 25 metredeki soda şişesine bir şarjör boşalttım ama şişe çok dayanıklı çıktı ;şrofls;. Satıcı sıfırlamayı 8 metreden yapmıştı, acaba bu sıfırlama 25 metrede de tutar mı? Yani merminin düşmesini bir tarafa bırakacak olursak; lazer dümdüz gidiyor ve dürbün buna göre ayarlanıyorsa dürbünün doğrultusu da lazerle paralel dümdüz mü gidiyor yoksa sadece ayarlandığı bir noktada (8 metre) mı kesiyor? Bilmem anlatabildim mi :him:s

• hayırlı olsun,
    ama bence dürbün ayarı bozulmuş. eğer 8m de sıfırlanan silah 25 metrede vurmuyorsa? bir terslik vardır.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Teşekkürler sevgili Raptorx, ben de dün bir boresight siparişi verdim yurtdışından. Gelsin adam akılllı bir sıfırlama yapacağım.

• geri tepmesi hiç yok,kullanımı bakımı ve görünümü çok güzel.Umarım yasal sıkıntılar son bulur da yaygınlaşır. :thumbup:

--------------------------YUMUŞAK BAŞLI İSEM KİM DEDİ UYSAL KOYUNUM,KESİLİR BELKİ AMA ÇEKMEYE GELMEZ BOYNUM-----------------------

SAFİR T14 / RED DOT...

GAMO CFX ROYAL / 3X9X32

• vallahi bende çok zevk alarak kullanıyorum
    tavsiyede ederim
    benim silahım ilk serilerden
    fabrikaya yolladım adamlar resmen yenisi yollamışlar
    ilk defa bir tüketici olarak hakkım bu kadar korundu
    enteresan ve hoş bir durum
    silah bakımdan geldi tıkır tıkır çalışıyor

• Bende de hiç takılma falan yapmadı maşallah. Halbuki ilk atışlarda takılma yapabiliyormuş. Benim en çok sesi hoşuma gitti keratanın :D

• arkadaşlarım bu silah için metal kovan arıyorum nereden bulurum . artı hepinizede tavsiye ediyorum g;$i hiç tutukluk yapmıyor diyolar metal kovanla

hamdım piştim yandım oldum.

• MKE yeni fişek cıkartmış... oldukcada iyiymiş safirde...yanlız benim hala anlamadığım bende av tezkeresi yok ben bu silahı alabiliyormuyum acaba:? kimisi alamazsın kimiside alırsın diyor...

Hainlere verecek canımız cok ama toprağımız YOK...

BERETTA Px4 STORM F 9mm
    M4 MARINE (AEG Airsoft)

;tufey#egeteam.png ;tufey#

• yivsiz silah ruhsatı
    av teskeresi

bunlar iki farklı olay byz
    sen yivsiz silah almak için önce yivsiz silah ruhsatı alıcaksın, bu ruhsatla safir alabilir, kullanabilirsin.ama av yapamassın

av yapmak istiyorsan önce kursa yazılıp, kurs belgesini aldıktan sonra silah ruhsatınla beraber av teskeresi için başvuracaksın.Yok ben av yapmıycam sadece silahımla atış yapmak istiyorum diyorsan yivsiz silah ruhsatı alman yeterli