Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • araştırdım bulamadım.. genellikle miliradyan cinsinden değerler ile açıklama yapılmış..
    soracağım şey;
    2 dot arasındaki mesafenin mm cinsinden ölçüsü nedir?

• 4 dot bir inç,yani 2.54 cm sanırım 2.54/8 in cevabı,yanlış da olabilir,askerlikten öyle hatırlıyorum.
    Mildot mile noktası demek,bir kara milinin inç cinsinden zaman kriter alınarak hesabı ama nasıl yapıldığını unuttum

"Söylediğini düşünmek,düşündüğünü söylemekten daha zordur"
    "Yüksekten düşenin canı daha çok acır"
    agt

Daystate Airwolf Mct Tactical 5.5-zeiss conquest 5*20-50 s;,s
    hatsan mod 125 sniper vortex-SATILIK
    +;tuftabV#

• Official Post

4 dot bir inç,yani 2.54 cm sanırım 2.54/8 in cevabı,yanlış da olabilir,askerlikten öyle hatırlıyorum

ağabey bugunkü atşlarıda buna göre mi hesapladın :)

agt agtagt

• Cemal yorulmadın mı,yatmamışsın daha,ne atışlardı ama,büyütme fark etmez,bahsettiğim şey artıkıl da gördüğünüz değer

Bir mildot da 8x de gördüğünüz alanı,dürbün içindeki ifadeyi 8 le çarpcaksınız.böylece cismin gerçek görüntü boyuyla dürbündeki değeri arasında ki oran,arada ki mesafeyi verir,palaks hesabının manuel yöntemide denebilir

"Söylediğini düşünmek,düşündüğünü söylemekten daha zordur"
    "Yüksekten düşenin canı daha çok acır"
    agt

Daystate Airwolf Mct Tactical 5.5-zeiss conquest 5*20-50 s;,s
    hatsan mod 125 sniper vortex-SATILIK
    +;tuftabV#

• anladım, galiba ben kafamdaki soruya yanlış bir cevap arıyormuşum, ancak verdiğiniz ölçüleride değerlendireceğim..
    teşekkürler :thumbup: