Nasıl olacak bu iş

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • klikleri sayıyorum sona gelince sertleşiyr ama bitmiyor.
    zor da olsa çıt çıt dönüyor. ben de fazla sıkmaya korktum elimde kalacak çünkü belli :)
    aynada sıfırladım. :)

• Alt üst ayarı önemli değil önemli olan sağ sol ayarı. Dürbün clickleri tam ortada olursa mesafenin önemi yok hocam. 25 metre bence ideal bir mesafe.
    Click saymak isyemiyorsanız öğlen güneşinde sonsuz paralax minimum zoom degerinde durbununuzu aynaya yapistirin ve bakin. Iki artikil gorunecektir. Bu iki artikili cakistirdiginizda durbun merkezlemesi tamamdir.
    Sonra eger hedefin soluna vuruyorsa arka ayagin sag icine veya ön ayagin sol icine şim yapilir. Sagina vuruyorsa bunun tam tersi.

• klik yetmiyorsa şimlemeyle çözülmesi gereklidir. klik varken ve yetiyorken şimlemenin bir manası yok. Tüfeği omzunuza aldığınızda artıkıl y yönü yere 90" olmalı bu kadarı yeterlidir.

• Alt üst ayarı önemli değil önemli olan sağ sol ayarı. Dürbün clickleri tam ortada olursa mesafenin önemi yok hocam. 25 metre bence ideal bir mesafe.
    Click saymak isyemiyorsanız öğlen güneşinde sonsuz paralax minimum zoom degerinde durbununuzu aynaya yapistirin ve bakin. Iki artikil gorunecektir. Bu iki artikili cakistirdiginizda durbun merkezlemesi tamamdir.
    Sonra eger hedefin soluna vuruyorsa arka ayagin sag icine veya ön ayagin sol icine şim yapilir. Sagina vuruyorsa bunun tam tersi.

:thumbup: :thumbup: :thumbup: anlaşıldı

• klik yetmiyorsa şimlemeyle çözülmesi gereklidir. klik varken ve yetiyorken şimlemenin bir manası yok. Tüfeği omzunuza aldığınızda artıkıl y yönü yere 90" olmalı bu kadarı yeterlidir.

Verdiğim linkteki konuyu okudunuz mu?
    Burası ortak bir paylaşım platformu lütfen insanların söylediklerini reddetmek yerine verdikleri kaynaklara bir bakın.
    Dürbünün alt üst ayarı zaten düşme oranı fazla olduğundan şimlemeye gerek kalmaz. Ancak sag sol ayarinda kazin ayagi oyle degil. Iki dogrultu var biri pellet yolu digeri durbun ekseni eger siimleme yapmadan kliklerle sifirlarsaniz pellet ekseni doik iken pellet eksenine paralel olmayan bir durbun ekseniniz olur. Iki eksen ayni alt ust ayarinda oldugi gibi ilk noktada cakisir ancak bunun ikincisi olmaz. Boylece farkli mesafelerse farkli vuruş noktaları elde edersiniz.

Can bey tek yapmanız gereken Google a "Scope Shimming" yazmak.

• Durbunun sag sol click ayarını tam ortaya alıp şimlemeyle sıfırlama yapmazsanız eğer, 25 metreye sıfırladığınız tüfek 50 metrede bu kez sağ alta vuracaktır. Benden söylemesi o açıdan diyorum ki özellikle sağ sol ayarını clickten yapmayınız şimleme yapınız. Şimleme nedir derseniz şu konuda mevcut.

Optik Merkezleme'nin önemi

Konuya çözüm sunan arkadaşlarım da beni yanlış anlamazlar be konuyu incelerlerse eğer bu konuya iyice haiz olurlar.
    Selamlar saygılar.

Bu çok işime yaradı mantıkende böyle olması gerekirdi zaten teşekkür ederim
    klikle uğraşmak yerine bu sekilde yaptım teşekkür ederim