silecek motoruyla pompa yapımı

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • camasır makınası motoru ve kasnagı kullanmayı dusunuyoruz camarsır makınası motorları hem ac hemde dc bıcımde calısabılıyorlar ac 220 dc 12 volt seklınde scua tupe gelınce bıras fazla ıstahlıyım usta bı gıttıgımde bı kutu mermı temızlıyorum yaklasık 150 adet o yusden scuba tupun dolumu 75 tl cıvarı cektıler bundan dolayı basa cıkamam onunla

bt 65 rb kankası ince mehmet 30 grein

• yok hocam yok doğru yoldasın enerji olduğunda daimi ve sürekli dolum yaptıracak bir proje bu scuba tüpüyle doldurmak pratik ama dolum sürekli masraf ve uğraş istiyor açık arazide ac bulman lazım bu yüzden dc'ye yönelmen ama taşınabilir aküyle ama araba aküsüyle çok rahat enerji elde edebilirsin çamaşır makinelerininde motoru güçsüz sayılmaz aslında ama özel bir kasnak sayesinde tork artışı sağlayacak bir redüktör bağlayabilirsen evladiyelik olur diye düşünüyorum

• zaten bende bu yolda ılerlıyorum dostum camasır makınası dc 12 volt akuyle hıc bır enerjı bagımlılıgı kalmıycak vede evde 220 dolum yapabılıcez aynı zamanda arazıda 12 vdc evde ıse 220 ac kullabılcegımız sekılde modıfıye edersek bu ısı basarırım gıbı gelıyor dun atısa gıttım pompayla 6-7 defa 100 barda 200 e cıkarınca ates cıktı heryerımden walla scuba akıl ısı gelmıyo ucretınden dolayı bakalım ınsalla cozucez

• Linkte verdiğiniz ürünün içeriğine bir bakın ne kadar kapsamlı. Bu mantıkla düşününce o pompayi da 300 liraya alamamak gerekiyor.

"Güzel gören güzel düşünür, güzel düşünen hayatından lezzet alır." (Bediüzzaman Said Nursi-Mektubat)

• arkadaslar biz yıne pompayla bascaz yanlız otomatıklestırcez pompayı bunu yapılı orneklerı var bız gelıstırmeye calısıyoruz evde bascak olsak sımdıye kadar on numara bı duzenek yapmıstım benım amacım hem evde hem arazıda kullanmak

• Arkadaşlar ben şu an videodaki tipde bir prototip yapıyorum. Tornacı kasnakçı motorcu gezip durdum. 220 volt motor fiyatı 1,5 kw 1400 d dak 250-300 tl arası çıkınca, elimde mevcut trifaze fazla motoru kullanacağım. Bakalım nasıl birşey olacak. Bitince paylaşırım.

Daha önce de benzer çalışmaları takip etmiştik. Devamını bekleriz. Kolaylıklar!

Zoraki HP01 Ultra .177

• Sistemi kasnaklar yerine, bulabilirseniz redüktörle yapmanızı tavsiye ederim. Daha sessiz ve kompakt olur. Forumda Erhan Ay yapmıştı bahsettiğim şekilde, hala kullanıyor ve 300bar scuba dolduruyor bununla. Mesajlarını aratıp vidyosunu bulabilirsiniz.

• eft gusel fıkırler var yanlız bnm amacım dc bastırma yada jenaratörle (en kotu ıhtımal) calıstırma gusel vıdeolar gelıyo :)malzeme yı topladıgımda kararımı verdıgımde gusel bısey cıkıcanı umuyorum

• 1.5 beygir gücündeki kompressor ler bile 8_10 bar anca basabiliyor hızı güce cevirmeniz lazım.yani disli sistemi ile.olabilir ama maliyetli olur.

• malzeme tedarık etmeye baslıycam yakında hocam pratık bır sıstem yapıp scubalardan kurtarmak amacım herkesı malum dolum ucretlerı boyle bır kere verıp kurtulucaz hobıye daha ısteklı yenı kısıler kazandırmak amac zıra pompalama yuzunden soguyan cok ınsan gordum ınanın..

• Ben daha kullanmadan soğudum bu pcp işinden :D geçen sene tüfek alma planları yaparken böyle bir sistemi düşündüm fakat teknik bilgi yetersizliğinden geliştiremedim bakalım burada kullanışlı birşeyler çıkacak ve çıkıyor inşaallah :)

"Güzel gören güzel düşünür, güzel düşünen hayatından lezzet alır." (Bediüzzaman Said Nursi-Mektubat)

• Maksat fikir olsun...
    Birkaç örnek:

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Zoraki HP01 Ultra .177

• cıkıcak hocam rahat ol ınsallah anlımızın akıyla basarıcam bu projeyı maddı sıkıntılarım var bı halledeyım hayırlısıyla yenı sıstem cepte olucak pratık bıseyler tasarlıyorum yanı arabada goturulebılecek sekılde gıttımız atıs alanında montajı pratık bır sekılde yapılacak bısey olucak insalla daha nıce hobıdas kazandırcaz bu yontemle

• cıkıcak hocam rahat ol ınsallah anlımızın akıyla basarıcam bu projeyı maddı sıkıntılarım var bı halledeyım hayırlısıyla yenı sıstem cepte olucak pratık bıseyler tasarlıyorum yanı arabada goturulebılecek sekılde gıttımız atıs alanında montajı pratık bır sekılde yapılacak bısey olucak insalla daha nıce hobıdas kazandırcaz bu yontemle

Allah kolaylık versin!

Zoraki HP01 Ultra .177

• sımdı abı verdıgın onerılerı ızledım ben daha onceden 1 ıncı vıdeo zaten olmas :) 2 ınıcı vıdeoya yakın bı sıstem olucak ama bu cok kaba pratık bı cozum degıl kanaatındeyım ancak yer kaplamama acısından yontem bu sekılde olucak ama daha pratık pnomatık sıstem yanı 3 uncu vıdeo baya bı masraflı ve ek olarak kompresor tasımak zorundasınız sureklı 4 uncu video zaten evde scuba dolum amaclı oda bızım ısımıze gelmıyo yoksa alternatıf akımla yapcak olsak kesın ve net sonuc elde edılır ama arazı sartlarında bıze uygun olması gereklı ama evı arazıde hemen yan tarafta atıs yapanlar ıcın uygun 4 uncu sıstem

• Valla 1.den bir tane yapsan her türlü araziye gelir :thumbup: Tabi traktör varsa 8o

Zoraki HP01 Ultra .177