Hatsan mod 125 ses artışı

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar merhaba hatsan mod 125 5.5 havalı tufeğim ıle 1500 atış civarı atıs yaptım fakat son atısa gıttığımde tufek her zamanki çıkardiği sesin 2 kat daha fazlasını çıkartıyor çok sinir bozucu bir durum sizce neden böyle bir ses artışı ses konusudur ? :(

HATSAN MOD 125 TH ;tacli#

• Yag artiklarinin ortaya cikmasiyla olan patlamalar sonucudur...

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• hocam yağ artığı derken namludakı lerımı kastedıyorsunuz?

• Piston ici yaglarindan kaynaklanmistir.

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• hocam çatdttdt diye kalın bir ses çıkarmaya başladı sanırım yaydan cunku atışı yaptıktan snra parmaklarımda çokta ufak olsa bir karıncalanma soz konusu daha once öyle bir şey yaşamamiştim :)

• Yayı kırmış olma ihtimali varmı acaba? Ne dersiniz? Atış gücünde bir fark varmı?

:thumbup: g;$i Air Arms S510 XTRA FAC .22 5.5mm Walnut + HAWKE SIDEWINDER SF 6-24x56 SR PRO IR

:thumbup: g;$i Weihrauch HW97 KT .22 @ Hawke Nite Eye Digital 6-24X50 SR12

• piston contasından olabilirmi, parçalanmış, dağılmış..,
    titreşimi parmaklarınızda hissettiğiniz kadar ise, conta yerine pistonun kendisi yani metal kısım çarpıyor olabilirmi son noktaya...

açabiliyorsanız, dikkatli bir şekilde yayın gerilimini alacak bir düzenek ile yavaşça sökün isterseniz..bi kontrol edin ne var ne yok içerde..

edit: belkide conta sağlam ama, contayı tutan, varsa; civata pul gibi parçalar boşa çıkıp arada kalarak sert bir çarpışmaya sebep oluyordur..
    açmak-bakmak lazım..

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen valibey ().

• piston contasından olabilirmi, parçalanmış, dağılmış..,
    titreşimi parmaklarınızda hissettiğiniz kadar ise, conta yerine pistonun kendisi yani metal kısım çarpıyor olabilirmi son noktaya...

açabiliyorsanız, dikkatli bir şekilde yayın gerilimini alacak bir düzenek ile yavaşça sökün isterseniz..bi kontrol edin ne var ne yok içerde..

Ferhat kardeşimin dediği banada mantıklı geldi, sorun dediği gibi olabilir ama bence eğer olayı bilmiyorsan tüfeği açma derim. Yay falan fırlayıp bir sakatlık çıkartmasın. Birde çoğu şeyi sökmekten çok toplamak sorun oluyor. Bir bilen ile açıp, sök derim..

:thumbup: g;$i Air Arms S510 XTRA FAC .22 5.5mm Walnut + HAWKE SIDEWINDER SF 6-24x56 SR PRO IR

• evet Bülent abi çok dikkat etmek gerekir, hele 125 gibi güçlü bir yaya sahip bir tüfek ise..

ama ondan önce sizin sorduğunuz tüfeğin gücü ile alakalı soruya cevap verebilirse, yönlendirmeler daha isabetli olacaktır..

• hepinize ilginiz için teşekkür ederim belirli saatlerde sadece internete giriş yapabiliyorum. Bülent hocam atışa gittiğimde 75 mtrede vurabıldım ancak 100 metreye yağ tenekesine(5 litrelik) gamo match pellet ıle atış yaptım fakat vurus olmadı bidonun yanına gittiğimde 2 tane pellet çarpmadan bidonun 30cm kadar gerisine düşmüştü( silahı açıp toplayacak kadar tecrübe edinemedım malesef :( )

• hepinize ilginiz için teşekkür ederim belirli saatlerde sadece internete giriş yapabiliyorum. Bülent hocam atışa gittiğimde 75 mtrede vurabıldım ancak 100 metreye yağ tenekesine(5 litrelik) gamo match pellet ıle atış yaptım fakat vurus olmadı bidonun yanına gittiğimde 2 tane pellet çarpmadan bidonun 30cm kadar gerisine düşmüştü( silahı açıp toplayacak kadar tecrübe edinemedım malesef :( )

Sevgili Berkay,
    yazdıklarından çıkartımımız tüfeğinin güç kaybettiği gibi görünüyor. Teknik tecrüben yok, oturduğun yer Tekirdağ ve o bölgeden de sana yardımcı olacak fazla üye yok.Ben derimki; gel sen bu tüfeği fabrikaya genel bakıma yolla,sıkıntını da belirt. En temizi bu olacak gibi..