Silencer' ların verimliliği ve mukayesesi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Sayın dostlar,
    Geçenlerde bir arkadaşımız bana özel bir mail yazarak Tüfek-Silencer olayını sormuştu. Bende bildiğim kadarı ile kendisini cevaplamıştım. Internette araştırırken yeni üretilen Q-TEC Silencer'ın direkt namlu atışı ve bir önceki üretim olan TX585 Silencer ile ses azaltma mukayesesini görünce bu filmin forumdaki bazı arkadaşlarımızın bir Moderatörün ne işe yaradığına ve verimliliğine yönelik soru işaretlerini ortadan kaldıracağını düşündüm. Bir Desibelmetre ile kolayca sizlerde bazı fikirler edinebilirsiniz.Android yada IOS yazılımlarıda var. Ayrıca bizlere çok güzel Moderatör seçenekleri sunarak son derece yardımcı olan sayın WRANGLER, Yasin bey'in de benzer bir deney ile Güzel Moderatörlerini hak ettiği şekilde taçlandırmasını temenni ederim,Teşekkür ederim..

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

:thumbup: g;$i Air Arms S510 XTRA FAC .22 5.5mm Walnut + HAWKE SIDEWINDER SF 6-24x56 SR PRO IR

:thumbup: g;$i Weihrauch HW97 KT .22 @ Hawke Nite Eye Digital 6-24X50 SR12

• Paylaşımınız için teşekkürler Bülent bey. Bir süredir moderatörler üzerine çalışmalarım var. Bu süre zarfında benim için konu başlıklarının önem sırası şöyle oldu; İsabete etki, ses azaltma, ebatlar ve ağırlık.

Moderatörlerin delik çaplarının kalibreye göre yapılması ses azaltmada önemli. İmalatla ilgili bazı riskler de bununla birlikte geliyor. Pelletin deliklerin tam ortasından geçmesi gerekiyor isabetin etkilenmemesi için. Dahası, atış yapıp denediğinizde kaliteli ithal markalarla sorun yaşamazken piyasada çok satılan malum markamızın tüfekleriyle denendiğinde farklı sonuçlar alınabiliyor. Bu da namlu ucundaki dişlerin standarda uygun yapılmamasından kaynaklı.

Ses azaltmadaki faktörlerden birisi de boyutlar. Pelletin arkasındaki basınçlı hava kademe kademe azaltıldığından, her kademenin hacmi önem kazanıyor. Daha hacimli moderatör çoğu durumda daha iyi ses keser. Air Arms'ta boyutları büyüterek hayli avantaj sağlamış yeni moderatöründe.

Desibelmetreyle bende birkaç deneme yapmıştım. Weihrauch moderatörüyle yaptığım kıyaslamada benim moderatörler 0.4db - 2.5db gibi daha düşük değerler vermişti. Desibelmetre arızalandığından şu aralar kıyaslama yapamıyorum ama sağlam bir cihaz denk gelirse bende ölçmek istiyorum.

• Yasin bey, çalışmalarınız konusunda yazdığınız açıklamalar için teşekkür ederiz. Ne,neden,nasıl oluyor sorularına kısa ve öz izahlarla açıklık getirmişsiniz. Şahsen çalışmalarınızın aynı heves ile devamını temenni ediyorum..Kolay gelsin..

:thumbup: g;$i Air Arms S510 XTRA FAC .22 5.5mm Walnut + HAWKE SIDEWINDER SF 6-24x56 SR PRO IR

:thumbup: g;$i Weihrauch HW97 KT .22 @ Hawke Nite Eye Digital 6-24X50 SR12

• Şu an 3 tane moderatörünü kullanıyorum. Abi/kardeş tavsiyesi olarak moderatörün önüne (videodaki moderatör gibi) marka ve model (Wrangler/Cheetah gibi) yazsanız bilinirliği arttıracağını düşünüyorum. Bir çok insan sizin moderatörleri görünce tanıyamıyor.

• Şu an 3 tane moderatörünü kullanıyorum. Abi/kardeş tavsiyesi olarak moderatörün önüne (videodaki moderatör gibi) marka ve model (Wrangler/Cheetah gibi) yazsanız bilinirliği arttıracağını düşünüyorum. Bir çok insan sizin moderatörleri görünce tanıyamıyor.

Çok doğru bir öneri, bir çok deneyimli atıcı var Wrangler moderatör kullanan. Bundan daha güzel reklam olamaz. Yakın zamanda ben de bir tane istemeyi düşünüyorum. Gururla da gösteririm o markayı.

• logo konusunda sana yardımcı olabilirim Yasin üstad. mail adresi ver bir iki logo yapıp göndereyim kullanırsın

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

870 exp. mag.12 ga. Slug+71cm
    Cesa süperpoze 12 ga 71 cm

Quantum A1168 20 ga 61 cm

Webley raider .177 cal.
    Diana mod54 Airking.177 16 j
    dominator 200w carbine ft vortex .177 16 j
    torpedo mod155 .25 46j-90j
    optima 635 .25 carbine 36j
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    mod 55s carbine .177 16 j
    striker edge carbine .22 26j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

Retay troy 100x .177 16 j
    Retay troy 100x carbine .177 16 j
    Kral Alttan kurma carbine .177
    Kral Alttan kurma .177-.22

Kral AI-145 ahşap carbine .177 cal

• artık teknik meseleler hallolduğuna göre sıra logoya gelmişti zaten.

• Teşekkür ederim memnun olurum. Çok beğendiğim bir logo tasarımım var aslında ama güleyim mi ağlayayımmı. Logoyu başaşağı çevirince Air arms logosu oluveriyor :)

emircetiner@gmail.com adresine fotoğrafını çekip gönderin ben bir bakayım

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

870 exp. mag.12 ga. Slug+71cm
    Cesa süperpoze 12 ga 71 cm

Quantum A1168 20 ga 61 cm

Webley raider .177 cal.
    Diana mod54 Airking.177 16 j
    dominator 200w carbine ft vortex .177 16 j
    torpedo mod155 .25 46j-90j
    optima 635 .25 carbine 36j
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    mod 55s carbine .177 16 j
    striker edge carbine .22 26j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

Retay troy 100x .177 16 j
    Retay troy 100x carbine .177 16 j
    Kral Alttan kurma carbine .177
    Kral Alttan kurma .177-.22

Kral AI-145 ahşap carbine .177 cal

• Bende benim mark 4 için yakında çalışmaya başlıcam bakalım mühtemelen 35 veya 40mm çap 30cm boy olur:) bu sefer tüfeğimiz 6.35 olucak:) (kişisel kullanım için ticari değil)

Escape .25 + Hawke sidewinder 30 ( 20x mildot)

Husan + Vector optics Reaper 4-14x50

Talon P .22 + Vector optics condor 2x42 reddot