Saatçi tamir gözlüğünden atış gözlüğü

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Ofis nickli Özgür abiden esinlenerek ben de pratik :) bir atış gözlüğü toplamaya niyetlendim. Benim kullandığım çin malı saat tamir gözlüğü. 2 gözde bulunan optiklerden birini komple söktüm çıkardım, diğerinin iki merceğini söküp yerine uygun kestiğim siyah kartona minik delik açarak yerleştirdim. Diğer söktüğüm göz içinse plastik kartvizitlikten kestiğim parçayı yerleştirdim. Optik tarafı menteşeli olduğu için gözlüğü çıkarmadan yukarı aşağı aşamalı katlanabiliyor. En son gözlük içindeki küçük delikten kitaplıktaki kitapları çektim çok net görünmüyor, çünkü telefonu iyi sabitleyemedim.

• Abi valla helal.ellerine saglik. :)

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

AA s510 carbine .22 ( Audrius regülatör ) BSA 8-32*44ao

AB Rh (-)

• Parçalarda gördüğünüz küçük cam yerine odak kartonunu yerleştirmiştim. Vidalı bir bölüm olduğu için farklı büyüklüklerde delikli karton kesip kullanılabiliyor. Arkadaki camda benim gibi astigmat olanlar kendilerine göre cam yaptırabilirler. O bölümde vidalı sök tak şeklinde :)

• Abi valla helal.ellerine saglik. :)

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkür ederim. Burada emekten çok plan var. :)

• tam pro kıvamında bir atış gözlüğü olmuş.elinize sağlık.ben çok beğendim.şu fotoğraf makinesi parçalarından ne çıkar onu kafamdan atınca bunu da denerim çok başarılı olduğu belli çünkü.

Zoraki ultra hp 01-2 0.177 cal.
    Umarex Nighthawk 4.5 Tactical

Diana mod 52 Superior 0,22 cal.
    Crosman pumpmaster 760 4.5 (Pellet&BB)

Vursan 7+1 y.otomatik(1996)

• Abi delik çapı nedir?yada ne kadara kadar iş görür?

Şu an delik çapı 3mm. Delik çapı ne kadar küçülürse kadrajda o kadar daraldığı için hedefe daha iyi odaklanılıyor.

• Unutmadan saatçi tamir gözlüğünün (tek optiklisi) aliexpress fiyatı yaklaşık 4$

• Şu an delik çapı 3mm. Delik çapı ne kadar küçülürse kadrajda o kadar daraldığı için hedefe daha iyi odaklanılıyor.

Hmmmm.mesela 1mm gibi bişey olsa oda çok mu ufak olur?

yada bunu göze değilde gez in üstüne bi düzenek yapsak olur mu tabi arpacık ta yükseltmek lazım ama reddot la atarken mesela iş görürmü?yoksa gözün etrafını kapatıp sadece delikten mi görmek gerekiyor?anlatabildim mi bilemedim :)

AB Rh (-)

• Etrafı kapanınca dikkat dağıtan objeler kalkmış oluyor. 0.5mm delikle denedim daha iyi sonuç aldım.

• Etrafı kapanınca dikkat dağıtan objeler kalkmış oluyor. 0.5mm delikle denedim daha iyi sonuç aldım.

Aaa düşündüğümü yapmışlar :)

Anladım abi teşekkür ederim :)

AB Rh (-)

• Aaa düşündüğümü yapmışlar :)
    Anladım abi teşekkür ederim :)

1977 yılında askerliğimin uzunca bi kısmında kullanıp ciddi isabet dereceleri
    Aldığım"Garand M1" piyade tüfeğindede gez kapalı dairesel gezdir, yarık geze
    Göre o bile daha kullanışlı idi.

'.

]

• 1977 yılında askerliğimin uzunca bi kısmında kullanıp ciddi isabet dereceleri
    Aldığım"Garand M1" piyade tüfeğindede gez kapalı dairesel gezdir, yarık geze
    Göre o bile daha kullanışlı idi.

Bilgi için teşekkür ederim abi :)

AB Rh (-)

• Merhabalar;
    Yaratıcı düşünce gücünün sınır tanımaz deryasından bir katre sunmuşsunuz bize emeğinize sağlık.
    Saygılar.

• Merhabalar;

Yaratıcı düşünce gücünün sınır tanımaz deryasından bir katre sunmuşsunuz bize emeğinize sağlık.
    Saygılar.

Bizim ki sadece orjinal bir fikir. Gerekli aletler de elinin altında olunca yarım saatlik bir çalışma işte :)