Sniper için Laser Sight

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Selamlar, saygılar.

Hatsan 125 Vortex sahibiyim. Üzerinde DM60 dampa ve Optima 3-9x44E Dürbün mevcut.
    Dürbün Üzerine (yada yanına) takabileceğim bir lazer arıyorum. Ancak Uygun ayak olur mu? , Dev avantajı olur mu? , Hangi marka/modeli önerirsiniz? vs gibi sorularım var.
    Deneyen yada bilen tecrübe sahibi olanların beni aydınlatmasını rica ediyorum.

Örnek Videolar:

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Esen Kalın.

• Aleykum Selam bendeki mod 125te focus led laser pointer kullanıyorum av tüfeklerine takılandan namluya geçmeli bir aparat var 8 şeklinde bir ucundan lazer bir ucundan namlu geçiyor nişan almak kat kat kolaylaşıyor 4-5 lira aparat 50-60 liraya da lazer pointer gelir aliexpresste 10 dolara satılıyor orasıda olabilir iki çeşit açma düğmesi var biri dipte biri kabloyla tavsiye ederim

"Ali Bumaye"!!!

• Bir de lazeri alta taktığım için mil dot lu dürbünlerde nişan almak çok daha rahat 9x44 dürbünü satıp ikinci el sağlam mildotlu paralaxlı dürbün tavsiye ederim

"Ali Bumaye"!!!

• Aleykum Selam bendeki mod 125te focus led laser pointer kullanıyorum av tüfeklerine takılandan namluya geçmeli bir aparat var 8 şeklinde bir ucundan lazer bir ucundan namlu geçiyor nişan almak kat kat kolaylaşıyor 4-5 lira aparat 50-60 liraya da lazer pointer gelir aliexpresste 10 dolara satılıyor orasıda olabilir iki çeşit açma düğmesi var biri dipte biri kabloyla tavsiye ederim

Aslında bende düşünüyorum bu lazerlerden, gün ışığında dürbün ile baktığımızda ışığı görebiliyormuyuz? uzun mesafe atışlarda sürekli dürbünü ayarlamaktan sıkıldım, lazer ile nişan alıp dürbün ile lazeri görüp oraya atış yapmak nasıl olurmu? bu üründen türkiyede bulabilirmiyiz?

• Aslında bende düşünüyorum bu lazerlerden, gün ışığında dürbün ile baktığımızda ışığı görebiliyormuyuz? uzun mesafe atışlarda sürekli dürbünü ayarlamaktan sıkıldım, lazer ile nişan alıp dürbün ile lazeri görüp oraya atış yapmak nasıl olurmu? bu üründen türkiyede bulabilirmiyiz?

Lazer pointerlar gün ışığında kesinlikle görülebilirler çünkü normal lazerlerden çok daha güçlü ışık verirler pilleri genelde 3.7 voltluk şarjlı pil oluyor şarj aleti de içinde zaten kırmızı yeşil mavi renkte oluyorlar genelde kırmızılar daha çok tabancaların nişangah kısmına takmaya uygun olduğu için tüfeğe elverişli değiller yeşiller 10 mw gücünde ışık veriyorlar el feneri şeklinde oluyor tüfek aparatıyla tüfeğe takılıyor bayiler 10 dolara çinden alıp en az 50 dolara satıyorlar maviler ise en güçlüsü rahatlıkla nesneleri yakabiliyor yeşiller yakından koyu nesneleri yakabiliyor sadece mavilerin fiyatı 250 liradan başlıyor benim kullandığım yeşil lazer öğlen 12 de güneş tepedeyken ışığın vurduğu noktayı dürbünle görebiliyorum yeterince güçlü akşam vakti dümdüz çizgi halinde görünüyor filmlerdeki gibi internette 50-70 lira arası pekçok çeşit var bayiler baya pahalı satıyor sitelerde mutlaka vardır 5-10 lirada aparat tutar uygun fiyata bulunur

"Ali Bumaye"!!!

• Lazer pointerlar gün ışığında kesinlikle görülebilirler çünkü normal lazerlerden çok daha güçlü ışık verirler pilleri genelde 3.7 voltluk şarjlı pil oluyor şarj aleti de içinde zaten kırmızı yeşil mavi renkte oluyorlar genelde kırmızılar daha çok tabancaların nişangah kısmına takmaya uygun olduğu için tüfeğe elverişli değiller yeşiller 10 mw gücünde ışık veriyorlar el feneri şeklinde oluyor tüfek aparatıyla tüfeğe takılıyor bayiler 10 dolara çinden alıp en az 50 dolara satıyorlar maviler ise en güçlüsü rahatlıkla nesneleri yakabiliyor yeşiller yakından koyu nesneleri yakabiliyor sadece mavilerin fiyatı 250 liradan başlıyor benim kullandığım yeşil lazer öğlen 12 de güneş tepedeyken ışığın vurduğu noktayı dürbünle görebiliyorum yeterince güçlü akşam vakti dümdüz çizgi halinde görünüyor filmlerdeki gibi internette 50-70 lira arası pekçok çeşit var bayiler baya pahalı satıyor sitelerde mutlaka vardır 5-10 lirada aparat tutar uygun fiyata bulunur

Peki 100 metre gibi atışlarda işimi görürmü, sürekli dürbünün ayarını bozmak zorunda kalıyorum bir uzak mesafe bir yakın mesafe derken sürekli ayarı bozuyorum ve tekrar tekrar ayarlamak canımı sıkıyor, bir nebze olsada lazer atışlarda işimi görürmü? özellikle 50 ve 100 metre gibi uzun mesaferlerde nasıldır? 50-60 tl gibi bir bütçe ayırabilirim.50-60 liralık lazer istediğim performansı sağlarmı ? Ayrıca lazeri mod 125 vortex te kullanacağım pcp gibi değil biraz tepme oluyor.

• 50-60 liralık yeşil lazer pointer kesinlikle yeterli olur bunlar güçlü lazerler bendeki siyah renkli balonu yakından patlatır cinsten bende mod 125 vortexte kullanıyorum silah attıkça apartla birlikte lazer geri kayıyor stoperi yok sonuçta ama ışık doğrultusu değişmediği için arkaya öne kayması farketmez düz doğrultulu çünkü öncedende bahsetmiştim 9x44 dürbün 50metre üstünde işe yaramaz zoom ve paralax ayarı yok dürbün mildotlu olmalı ben 12x44 te lazeri kullandığımda 20 metreye sıfırladığımda tam lazerle 3.dot aynı yeri gösteriyordu lazerle dot şişeyi nişanladımı vuruyordu 50-60 lira focus led lazer 5-10 lira tüfeğe takma aparatı birde optima 3-12x44 mildotlu dürbün oldumu silah mükemmel bir görüntü ve isabetlilik kazanıyor

"Ali Bumaye"!!!

• Lazerler de aynı dürbün gibi sıfırlanması gereken ekipmanlardır, taktım ışığın düştüğü yeri vururum derseniz hayal kırıklığı yaşarsınız. Arkadaşın verdiği linkte lazerin turretlerini görebilirsiniz.

Stoeger x20s .22 + Leapers 6-24x50
    Hatsan m40 .177 + Stoeger 4x32