Tatlı & Tuzlu

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Tam buradan denize tatlı su girişi var..
    Senenin hangi vaktinde, günün hangi saatlerinde iş yapar burası..
    Ne çıkar, nasıl bir yöntem ve hangi yemler tercih edilmeli ?.

Bu arada kamerayı ters tutmuşum galiba, kusura bakmayın :)

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

• Kefal, Mırmır, Çupra, Levrek, Dil, Minekop yapar gibi görünüyor burdan.
    Dip taşlık mı, kum mu? Hangi balığa niyetlisin? Yemli mi sahte mi kullanacaksın?
    Günün hangi saatlerinde ava çıkmayı planlıyorsun? Kıyıdan mı avlanacaksın, bot, kayık vs var mı?
    Daha sayayım mı Ferhat usta :)

En kolayı avlanan birini gördüğünde bir saat kadar uzaktan izlemek, balık yakaladığında da yaklaşıp ne olduğunu kendi gözünle görmek.

Her hobide olduğu gibi bunda da içine girince çıkması hayli zor. Masraf aynı havalı silahlarda olduğu gibi ne istediğinle orantılı. 100 liraya da takım düzersin 2000 liraya da.
    Tavsiyem o paraya iki kilo balık alıp yemen yönünde olur :)

İlla denemek istiyorsan Albastar markası fena değildir. 2.40. 2.60 bir kamış, 40 lık bir motor, 30-33 lük misina. Sonrası teferruat, aynen havalıdaki mühimmat gibi.
    Yem olarak boru kurdu veya teke öneririm.
    Haydi rastgele ;)

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Gone_with_the_wind ().

• bi dönem spin takımın vardı, okumanın ..
    güzel makinaydı,havalı tüfek alacağım diye satmıştım, ironiye bak sen :)

..

• tekne iş yaş iş hocam :) kıyıdan..
    • günün ilk saatleri olabilir ama, gece bize gelmez ..
    • mercan istiyor gönül ama, burdan çıkmaz galiba, kefalinde adını sevmiyorum :) .. levrek daha havalı duruyor..
    • aslında bi evde doğru düzgün balıkta yemiyoruz ama.
    • ilaveten insan çok burda, popülasyonu etkilermi burdaki, balık cinsini..bu yüzden şunlar şunlar olmaz denilebnilrmi..
    • dip kum
    • deniz çok sığ, belki 50-75 metre fazla insan belini geçmez.. belki fazlası..
    • tuz oranı yüksek, denizde debelenirken yutmuşluğum var :P

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen valibey ().

• Ferhat abim benim ilk aklıma gelen levrek orası için. hele deniz hafif dalgalı karışıksa tam dalganın kırıldığı yere çapraz kırmızı kafa beyaz gövdeli 10-12 cm rapala ya da sardalyaya benzer sahte öneriyorum. :) ben olsam öyle yapardım en azından. bu arada gündoğumu sabah 10 buçuk 11 arası maksimum. :)

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• Kumluk ise mırmır yapabilir. Dere ağızlarını seviyor bu hayvan. İnsan yüzen yerin dibinde bile balık oluyor. Kalabalık olması balık anlamında sıkıntı yaratmasa bile başına "dayı balık çıkıyor mu" "amca bu ne" diye üşüşenler anlamında sıkıntı yaratabilir :)
    Spin takım kullandıysan olayı biliyorsundur. Okuma da iyi makinedir, keşke satmasaymışsın... Neyse kısmet.
    Mırmır için hırsız takım, gün aydınlanmadan oltanı da atmış olursan saat 9-10'a kadar balık alırsın. Yem kesinlikle kurt olacak.
    Varsa minekop ve levrek de vurur hırsız takıma.
    Hırsız takıma kurşunun üstüne bir iğne daha bağlarsan çupra da alabilirsin.

Balon varsa -ki girmediği yer kalmadı Türkiye'de- çok takım keser haberin olsun ;)

• Mırmır için ek olarak tuzlanmış tavuk göğsü diyim ben de. Hafif sertleştirip şerit halinde iğneye takınca mırmır affetmiyor. :D bodrumda levrek bile atladı :)

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• sabah 10 buçuk 11

Yem kesinlikle kurt olacak.

saat 9-10'a kadar

tuzlanmış tavuk göğsü diyim

güneş en tepeye yükselmeden olayı bitirmemiz gerekiyor anladığım kadarı ile..

kurt işini sevmedim, tavuk daha sevimli duruyr ..
    ötekini elleyemiyorum :)

du bakalım..

peki zaman olarak, mevsim türünden yani, şu aylarda boşuna bekleme diyeceğiniz zaman..
    birde şöyle bir mantık yürüttüm geçen, balık av yasağının başladığı dönemde en çok balığın çıktığı zamanlar olabilirr, dedim kendi kendime ..

yanlış mı düşnmüşüm acaba :)

• Sen ufaktan hobi değiştirmenin yerini yapıyorsun gibi geldi bana :)
    balikavi.net bi de buraya bak bakayım :)

• forumdan sideprensi nikli kadir abiyi balık forumlarına kaptırdık ama seni bırakmayız ferhat abi :D

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• forumdan sideprensi nikli kadir abiyi balık forumlarına kaptırdık ama seni bırakmayız ferhat abi :D

evet ya..
    tanışmak nasip olmadı kendisi ile, ama Kadir abimiz bir gitmiş pir gitmiş, üstelik forumun en aktif üyelerinden biriymiş mesajlarına bakıyorum bazen..

..burası terk edilirmi hiç, kovulana kadar burdayım ;) .
    herkes güzel, ortam güzel ..

• Varsa minekop ve levrek de vurur hırsız takıma.

ilkinde acaba yanlışmı yazdın diyordum ama..
    tekrarla aynını yazınca, :) çinekopun nesi oluyor bu..

aynı balıkmı yoksa..

• balıklıktan akrabası :)
    karakulak da derler. minakop, minekop
    eşkina'nın daha yakın akrabasıdır.

• aha bu minakop
    tansuurunleri.com.tr/images2/minekop2.jpg

sert bakıyormuş :)

ben daha balık isimlerini bilmiyorum, nasıl olacak bu iş yahu, zor hobiymiş

• Üstadım sen ufaktan ucuzundan bir ağ ayarla.belki takım taklavata geren bile kalmayacak.tabi olta atmanın beklemenin tadı olmayacak ama ağa ne gelecek cinsi ve büyüklükleri ne olacak daha kısa zamanda öğrenilir diye dile getirdim.rast gele dostum ;)

Zoraki ultra hp 01-2 0.177 cal.
    Umarex Nighthawk 4.5 Tactical

Diana mod 52 Superior 0,22 cal.
    Crosman pumpmaster 760 4.5 (Pellet&BB)

Vursan 7+1 y.otomatik(1996)