Bugünkü atıştan kareler at44 long lw + EKİZ regülatör

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar Mustafa hocaya regülatör taktırdıktan sonra yeni fırsat buldum araziye çıkmaya. Dürbünü 13 mt. ye sıfırladım. 30 mt. de artıkılı merkeze nişan alarak atışlarımı yaptım fakat üstten vurdu. Grupmanı bozmamak için 5 atış yaptım. Umarım beğenirsiniz.

Ekiz Regülatörlü at44 long lw 5,5 mm
    Vector Optics Viper 8-32x50 E-SF

• Benim hatam 30 mt. de üstten 1. dottan nişan almak gerekiyormuş sonradan deneme yanılma yöntemiyle işi çözdüm. :)

• Bence ,at 44 gibi güçlü bir silahta 30 mt de dot kullanılmadan atış yapılmalı
    Dotlar daha uzak mesafede kullanılmalı diye düşünüyorum.

'.

]

• Mesafe yakın olduğu için üst 1. dottan attımya zaten. 13 mt den sıfırladığım dürbünün ikinci kesişim noktası yaklaşık 50 60 mt. dolayısıyla 30 mt ye atacağın zaman pellet namludan çıktığında havalanıyor buda nişan aldığın yerin üstüne vurmasına neden oluyor.

• sadece üst değil ayni zamanda sağa çekiyor. Atışları desteksiz yaptiysaniz normal sayilir fakat destekli ise çok başarılı değil bilginiz olsun.
    Güzel paylaşım. Ellerinize sağlık

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt
    6-25x56 Vector optics FFP Counterpunch
    10-40x50 Vector optics Sentinel

• Mesafe yakın olduğu için üst 1. dottan attımya zaten. 13 mt den sıfırladığım dürbünün ikinci kesişim noktası yaklaşık 50 60 mt. dolayısıyla 30 mt ye atacağın zaman pellet namludan çıktığında havalanıyor buda nişan aldığın yerin üstüne vurmasına neden oluyor.

Kullandığınız dürbünü bilmiyorum ama şu hususuda gözden kaçırmamak
    Lazım; sabit zoom lu dürbünler hariç, sıfırlamayı yaparken örneğin
    yakınlaştırma 3 ise atış esnasında bunu diyelim 5 yaptınız vuruş noktanız
    Değişir ,hassas atış yapamazsınız , bunu hatırlatmak istedim.

'.

]

• tüfekle birlikte verilen optima 3-12-44 dürbün ile 6,5 zoom ile yaptım atışlarımı. Otlar çok uzaması neredeyse belime geliyordu. Belkide ot ve rüzgar etkilemiş olabilir pelletlerini. Grupman konusunda daha yeniyim antrenman yapa yapa dahada iyi hale gelir inşallah.

• Teşekkürler paylaşım için..

ellerinize sağlık,

tetiği ezerken bende çok aceleci davranıyorum coğu zaman, sadece bu tetik mevzuuna dikkat edersek atıcılığın çok büyük bir kısmını aşmış oluruz..

paylaşımlara devam.

• Yorumlarınız için teşekkürler. Dürbünü sifirladigim pelletler hatsan jsb. Bu pelletler bittikten sonra atışlarımı jsb pelletler ile yaptım ondan dolayi belkide üst vurdu. Jsb pelletler ile tekrardan sıfırlama yapsam daha iyi olacak galiba.

• Yorumlarınız için teşekkürler. Dürbünü sifirladigim pelletler hatsan jsb. Bu pelletler bittikten sonra atışlarımı jsb pelletler ile yaptım ondan dolayi belkide üst vurdu. Jsb pellerde ile tekrardan sıfırlama yapsam daha iyi olacak.

• resimdeki atışlarımı 13 mt den hatsan jsb ile yapmıştım.