KALİBRGUN Cricket nano kaplama, tek nokta askı aparatı ve Dürbün kaplama çalışması

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Orijinal bir çalışma olmuş :)

"Güzel gören güzel düşünür, güzel düşünen hayatından lezzet alır." (Bediüzzaman Said Nursi-Mektubat)

• Kaplama malzemesi kumaşmı. Yoksa kumaş benzeri plastikmi

AT44 FT 0.177 +TAC Vector Optics Sentinel 10-40x50
    Hawke Sidewinder 8-32×56 20x ½ Mil Dot
    BSA 8-32×44
    Zoraki HP 01 Ultara 0.177 + Red Dot + Wragner Moderatör+ Zoraki Dipcik
    Beretta Elitte II 4,5 + Red Dot Laser Sight
    Bushnell 10x25 Rangefinder
    Seben kamera aparatı
    The Beta Shooting Chrony
    iNTERSPiRO 6lt 300 bar Scuba Tüp

Optima 3x12-44 AOE 
    Sniper 4x32 Compact Işıklı (MilDot)
    Stoeger X20 Suppressor 0.177
    Stoeger 4x32 Compact Işıklı
    Hatsan PCP Pompa
    Tekparça Ayak

https://www.youtube.com/channel/UC1k_dMslFEFRSxrrc7R7NCw

• Gerçekten çok güzel olmuş, yapan kişinin ellerine sağlık. Resimden ayrıntılar çok belli değil ama yinede çok iyi bir iş çıkmış gibi. Bu nano kaplama her yüzeye uygulanabiliyor mu?

Daystate AirWolf MCT 0.22 & Hawke Sidewinder 30 Tactical SF 8.5-25 X 42 & Draeger 6L 300Bar

Weihrauch HW98 0.177 & Hawke Varmint 6-24 X 44
    Weihrauch HW75 0.177 cal.

Weihrauch HW45 0.177 cal.
    Bushnell Sport 850 Laser Rangefinder

hasag.png

• Teşekkür ederim arkadaşlar. Dürbünü bildiğimiz kamuflaj bant ile kendim kapladım.
    Tüfeği Kayseri Organize de Kar Desen adlı firma kapladı.
    Tabi sökümünü ve maskelemeyi kendim yaptım.
    Hazır açmışken( regülatör hariç) oringlerin hepsini değiştirdim.

• Çok güzel olmuş,peki vazgeçtik ve çıkartmaya kalkıştık kolayca çıkarmı,iz felan kalır mı?

"Söylediğini düşünmek,düşündüğünü söylemekten daha zordur"
    "Yüksekten düşenin canı daha çok acır"
    agt

Daystate Airwolf Mct Tactical 5.5-zeiss conquest 5*20-50 s;,s
    hatsan mod 125 sniper vortex-SATILIK +;tuftabV#

• Selamlar

Zaten karizmatik olan bir tüfek ve siz karizmasına karizma katmışsınız. Çok beğendim, acaba geri orjinal haline dönemk istesek geri dönüş varmıdır? Bir de fiayt olarak kaça mal oldu ?

Saygılar

• Teşekkür ederim.
    Geri dönüşümü kaplamadan daha kolay. Özel bi sıvı var onun içine indirip çıkarıyorlar anında sökülüyor. Bu silah 5 parça halinde kaplandı (silah, kundak, mekanizma, moderatör ve yanaklık) 250 tl ye maloldu.

Kaplamayı yapan arkadaşlarla konuştum. Benim çevremde bu hobiyi yapan bir sürü insan var uygun fiyat verirsen müşteri getiririm dedim.
    Son 200 e düştü.
    Nano Kaplamayı yapan bir çok firma var. Lakin bu arkadaşlar hakkını veriyorlar. Hiç bir masraftan kaçınmıyorlar. Aktivatörün miktarı, ortam ısısı, havuzun ısısı, desene göre alt fon rengi, astarı, sertleştiricisi her şeyi mükemmel şekilde hazırlıyorlar.
    Sonuç ta güzel oluyor.

• Nano kaplamada sıvıya daldırma tekniğini daha önce televizyonda seyretmiştim. Desen sıvının üzerinde yer alıyor belli bir açıyla ve yavaşça cisim sıvıya daldırılırken desen cismin üzerine geçiyordu. Merak ettiğim, kundakta zaten sıkıntı yok, namlunun delik kısımları iki taraftan tıkaçla kapatılabilir, ama mekanizma kısımlarına her yerden sıvı dolar. Bunu nasıl engelliyorlar? veya başka bir yöntemi mi var?

Daystate AirWolf MCT 0.22 & Hawke Sidewinder 30 Tactical SF 8.5-25 X 42 & Draeger 6L 300Bar

hasag.png

• Nano kaplama aynen anlattığınız gibi yapılıyor.
    Mekanizmanın içini boşaltıp içten maskeledim. Bayağı bir uğraştırıcı iş ayrıca teknik bilgi ve el becerisi gerektiriyor.
    Bir kaç arkadaşımın tüfeği de aynı şekilde kaplandı. Fabrikaya verilen kaplama ücreti dışında sökme takma maskeleme genel temizlik ve bakım için 50 tl aldım. Ama sadece organize sanayiye gidip gelmek için harcadığım yakıtı karşıladı :) bir nevi hayır işi oldu anlayacağız.
    Kaplamayı komple değilde parça şeklinde de yaptırabilirsiniz. El becerisi ve teknik bilgisi olan herkes bulunduğu şehirde yaptırabilir. Fakat bu konuda kendini ispatlamış firmalarla çalışmanızı öneririm. Oto sanayide araba jantı kaplayan yerlerden uzak durun :))
    Kaplama hakkında detaylı bilgi isteyen olursa özel mesaj yolu ile ulaşabilir.

• Teşekkür ederim :):thumbup:

hasag.png

• Çok güzel

1-Zoraki HP 01 Ultra 4,5 -"Hawke 3-9x40 MAP Sport Hd''
    2-Kalibrgun Cricet 5,5 - "6-25x56 Vector Optics FFP"

3-Steyr Hunting 5 (5,5) "Hawke 4017 SR PRO-8-32x56"