gümrük problemi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • arkadaşlar konuyu düzgün mü açtım tam emin değilim bir yanlışlık varsa isteyerek yapmadığımı belirteyim. dürbünüme gece görüş sistemi yapmak için kamera lcd ve picatiny rail falan sipariş ettim kameralar ulaştı ancak lcd ekranlardan 3 adet sipariş etmiştim tanesi 15 dolar civarı birşeydi lcd ekranlar kargo takip numarasında pttnin sitesinde görünmüyor ben china posttan baktım orada gönderinin 10 gün önce türkiyeye ulaştığı yazıyor ancak 10 gündür bana gelen giden yok arayan soran da yok yani ekranlar gümrüğe mi takıldı acaba gümrüğe takıldığını nasıl anlıycam gümrükten bana hiçbir haber de gelmiyor pttden de gelmiyor satıcıyla konuşuyorum satıcı ezbere bekle onlar sana ulaşıcak falan birşeyler söylüyor her yazışımda daha önceki tecrünelerimden gönderi türkiyeye gelince 2-3 gün içerisinde elimde olurdu ancak bu ekranlar 10 gün önce türkiyeye ulaşmasına rağmen hala bana ulaşmadı ve hiçbiryerden ses de yok nerede oldukları da bilinmiyor çünkü kargo takip numarası ptt de kayıtlı görünmüyor ama aslında china postta kayıtlı görünüyor yılan hikayesi gibi oldu biraz ama yardımcı olabilecek bir arkadaş var mı acaba?

• Ben de aldığım bir kaç üründe böyle durumla karşılaştım. Türkiye girişi olana kadar takip edebiliyorsunuz yanwen ile. Yurda giriş yaptıktan 10 ila 15 gün kadar sonra ulaştı. Ben de endişe edip sorduğumda Ptt'nin bir bilgisi yoktu.

Hatsan Mod 85 Sniper 5.5mm (.22) + Optima 3-9x32 Dürbün ;tufey# (SATILDI)
    Gamo V3 4.5mm (.177) £tabanxalı$ (SATILIK)
    Cometa Fenix Mod 400 Compact Star 5.5mm (.22) + Hawke 6146 + Diana 4-16x42 AO Dürbün ;avci;
    Hatsan Bipod ;keyfs;
    Hatsan Torpedo Sniper 5.5mm (.22) + Yatagun Dampa + UTG Leapers 3-9x40 AO Dürbün f;s;s
    Optima 3-9x44 Dürbün ½bay£bay`; (SATILDI)

Gamo P25 4.5mm (.177) ;#taban^l
    Crosman 1077 4.5mm (.177) bs,;s
    Ata Neo 12 Sentetik Mat Siyah 66cm +;tuftabV#

• Ben de aldığım bir kaç üründe böyle durumla karşılaştım. Türkiye girişi olana kadar takip edebiliyorsunuz yanwen ile. Yurda giriş yaptıktan 10 ila 15 gün kadar sonra ulaştı. Ben de endişe edip sorduğumda Ptt'nin bir bilgisi yoktu.

ben onlarca kez alışveriş yaptım türkiyeye girdikten sonra en geç 3 gün içerisinde elimdeo luyordu alacağım bu türkiyeye geleli 10 gün olmuş yani öyle yazıyor global post ta item arrived at Turkey 26.08.2015 yazıyor 10 gün olmuş hala ptt den haber yok yani bende doğal olarak düşünüyorum gümrükte mi kaldı ama gümrükte kalsa mektup gelir veya telefon açarlar heralde diye düşünüyorum ama bundan da emin değilim yani gümrükte bırakıp hiç haber de vermeyebilirler diye düşünüyorum çok saçma bir durum

• Canınızı sıkmayın. İncelenmek üzere gümrüktedir. Gümrük bedeli de çıksa, ithalatı yasaklı veya kısıtlı mal olmadığı sürece evinize teslim edilir, gümrük vergisi ve ardiye/depo ücreti çıktı ise teslim de tarafınızdan öndenmesi istenir.

Tek sorun, eğer sipariş ettiğiniz 3 adet LCD'de aynı marka ve model ise, inceleyen gümrük memuru tarafından ticari ithalat kabul edilir ise, o zaman işiniz biraz daha zor.

Sizin ki gibi binlerce paketin en azından x-ray'den geçirilip kontrol edilmek üzere gümrükte beklediğini unutmayın. Sorun çıkmaz ise aanırım en geç bir hafta içinde elinizde olacaktır.

• Türkiye'ye 5 günde gelen telefon kılıfı ancak yurda girişten 15 gün sonra elime geçti. DH forum ve bir kaç yerde de bunun normal bir süre olduğunu okumuştum.

Hatsan Mod 85 Sniper 5.5mm (.22) + Optima 3-9x32 Dürbün ;tufey# (SATILDI)
    Gamo V3 4.5mm (.177) £tabanxalı$ (SATILIK)
    Cometa Fenix Mod 400 Compact Star 5.5mm (.22) + Hawke 6146 + Diana 4-16x42 AO Dürbün ;avci;
    Hatsan Bipod ;keyfs;
    Hatsan Torpedo Sniper 5.5mm (.22) + Yatagun Dampa + UTG Leapers 3-9x40 AO Dürbün f;s;s
    Optima 3-9x44 Dürbün ½bay£bay`; (SATILDI)

Gamo P25 4.5mm (.177) ;#taban^l
    Crosman 1077 4.5mm (.177) bs,;s
    Ata Neo 12 Sentetik Mat Siyah 66cm +;tuftabV#

• valla open dispute açtım track numarasını yanlış vermişsin kayıtlı diye track numarası vermişsin kayıtsız gönderi yapmışsın diye de sebep koydum paramı geri iade alıcam büyük ihtimalle daha önce de el feneri aldım fenerin üzerinde yazı eksik diye open dispute açtım geri yollamadan paramı iade ettiler buna da öyle yapıcam yani ben korkmuyorum sadece canımı sıkıyor o kadar bekledim gelmedi zaman kaybı oldu benim için

• Canınızı sıkmayın. İncelenmek üzere gümrüktedir. Gümrük bedeli de çıksa, ithalatı yasaklı veya kısıtlı mal olmadığı sürece evinize teslim edilir, gümrük vergisi ve ardiye/depo ücreti çıktı ise teslim de tarafınızdan öndenmesi istenir.

Tek sorun, eğer sipariş ettiğiniz 3 adet LCD'de aynı marka ve model ise, inceleyen gümrük memuru tarafından ticari ithalat kabul edilir ise, o zaman işiniz biraz daha zor.

Sizin ki gibi binlerce paketin en azından x-ray'den geçirilip kontrol edilmek üzere gümrükte beklediğini unutmayın. Sorun çıkmaz ise aanırım en geç bir hafta içinde elinizde olacaktır.

gümrükte kalsa bize ihbar için mektup telefon birşey gelmez mi ? bana kimse ne telefon açtı ne de mektup birşey bir ihbar almadım ?

• gümrükte kalsa bize ihbar için mektup telefon birşey gelmez mi ? bana kimse ne telefon açtı ne de mektup birşey bir ihbar almadım ?

Gümrükte incelenme sürecinde ise hiçbir haber gelmez. Değerlendirme sonucu gümrüğe tabi değil ise evinize gelir. Yeni uygulama ile gümrüğe tabi olur ise, yine eve teslim ediyorlar fakat gümrük vergisini teslim ederken talep ediyorlar. Bu durumda size gelinceye kadar bir bildirim yapmaları gerekmiyor.

Eğer ülkeye girişi kısıtlı/yasaklı olarak işlem görmüş ise, o zaman resmi yazı veya ihbar mektubu gelir. Daha öncek, mesajımda da yazdığım gibi, şu anda incelenme sürecinde olabilir.

Bu arada bu yıl başından başlamak üzere bizim PTT'ye bir haller olduğunu da söylemek zorundayım. Ben ayrıca koleksiyon yaptığım için yurt dışına çok sık olarak paket gönderip, paket alıyorum. Önceden Almanya, Hollanda gibi ülkeler için posta gönderme/alma süresi 3-5 gün, Amerika'ya 10-15 gün civarındaydı. Ancak bu yılın başından beri bu süreler Almanya, Hollanda, İngiltere vs. gibi Avrupa ülkeleri için 10-15 güne, Amerika gibi uzak ülkeler için 3-5 haftaya çıktı. Nedenini bilemiyorum. Ya Türkiye'nin posta trafik güzergahı değişti ya da başka bir nedeni var.

• Gümrükte incelenme sürecinde ise hiçbir haber gelmez. Değerlendirme sonucu gümrüğe tabi değil ise evinize gelir. Yeni uygulama ile gümrüğe tabi olur ise, yine eve teslim ediyorlar fakat gümrük vergisini teslim ederken talep ediyorlar. Bu durumda size gelinceye kadar bir bildirim yapmaları gerekmiyor.
    Eğer ülkeye girişi kısıtlı/yasaklı olarak işlem görmüş ise, o zaman resmi yazı veya ihbar mektubu gelir. Daha öncek, mesajımda da yazdığım gibi, şu anda incelenme sürecinde olabilir.

Bu arada bu yıl başından başlamak üzere bizim PTT'ye bir haller olduğunu da söylemek zorundayım. Ben ayrıca koleksiyon yaptığım için yurt dışına çok sık olarak paket gönderip, paket alıyorum. Önceden Almanya, Hollanda gibi ülkeler için posta gönderme/alma süresi 3-5 gün, Amerika'ya 10-15 gün civarındaydı. Ancak bu yılın başından beri bu süreler Almanya, Hollanda, İngiltere vs. gibi Avrupa ülkeleri için 10-15 güne, Amerika gibi uzak ülkeler için 3-5 haftaya çıktı. Nedenini bilemiyorum. Ya Türkiye'nin posta trafik güzergahı değişti ya da başka bir nedeni var.

anlamadım gitti ben bu işi 4.3 inch lcd nasıl takılır gümrüğe neden takılır bilmiyorum ya da ptt neden böyle yavaş çalışmaya başladı onu anlamıyorum 1-1.5 ay önce çok hızlı geliyodu gönderiler elime kameralar da çok hızlı ulaştı çinden buraya 5 günde geldi kameralarım 5 günde elime ulaştı hayret ettim yani pttde sorun olsa o da ulaşmazdı gibime geliyor biraz da anlamadım gitti yani