PCP kaç barda bırakılmalı ?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba hobidaşlar, merak ettiğim birkaç konu var.
    1-PCP tüfekler uzun süre kullanılmayacağı zaman kaç barda bırakılmalı ?
    2-İçindeki basıncı düşürmek için PCP ile boş atış yapmak tüfeğe zarar verir mi ?

Malesef ülkemizde artan terör olaylarından dolayı, atış yaptığım her arazide yanı başımda biten kolluk kuvvetleri yüzünden uzun süre tüfeklerimi kullanmamayı düşünüyorum.
    Alacağım bilgiler benim için faydalı olucak. Teşekkürler

KRAL PUNCHER BULLUP 5.5 - BSA 8-32X44

ZORAKİ ULTRA 5.5

BEEMAN P17 4.5

HATSAN MOD 25 SUPERTACT 5.5

Sahteciliği sevmez,Harbiliği tercih eder.
    Oyalanmaktan nefret
    eder,Dakikliğe hayrandır.
    Emeğe saygı duyar,Emek hırsızlarını lanetler...

• Bt65' satın aldığımda 200 bar dolu vaziyette aldım. Üretici firma mamülünün belli süre depoda duracağını bilerek dolu vaziyette tüfekleri gönderiyorsa dolu durmasının bir sakıncası yok bence. Ancak ben uzun süre kullanmayacaksam (bir kaç ay yada bir yıl) boş olarak tüfeği muhafaza etmekte fayda var. Zira 200 bar ciddi bir rakam. Pcp tüfekler söz konusu olduğunda pellet yüklemeden atış yapmanın bir sorun teşkil etmediğini zannediyorum. Ancak her ihtimale karşı pelletle atış yapılarak tüfeğin boşaltılmasında fayda var. Ancak tüp basıncı 100 barın altına inmeden atış bitirilmeli. Yoksa çekik-valf mekanizmasının hasar gördüğünü okumuştum. Zira valfe vuran çekicin gücünü emecek kadar basınçlı hava valfin arkasında kalmadığı için çekicin yükü direkt valfe biniyor ve hasar veriyor. En iyi seçenek hava boşaltma aparatını kullanmakmış gibi duruyor. Unarım yardımcı olabilmişimdir.

bt65 sb-w-lw 5.5mm 80-87 Joule.

• tüfekte regulator var ise regulator ün devre dışı kaldığı basinca kadar düşürmeniz gerekiyor , yoksa regulator yayları baskı altında uzun süre kalirsa sertliğini kaybeder.
    Regulator yok ise 50 bar civarı uygun olacaktır.

• Bt65' satın aldığımda 200 bar dolu vaziyette aldım. Üretici firma mamülünün belli süre depoda duracağını bilerek dolu vaziyette tüfekleri gönderiyorsa dolu durmasının bir sakıncası yok bence. Ancak ben uzun süre kullanmayacaksam (bir kaç ay yada bir yıl) boş olarak tüfeği muhafaza etmekte fayda var. Zira 200 bar ciddi bir rakam. Pcp tüfekler söz konusu olduğunda pellet yüklemeden atış yapmanın bir sorun teşkil etmediğini zannediyorum. Ancak her ihtimale karşı pelletle atış yapılarak tüfeğin boşaltılmasında fayda var. Ancak tüp basıncı 100 barın altına inmeden atış bitirilmeli. Yoksa çekik-valf mekanizmasının hasar gördüğünü okumuştum. Zira valfe vuran çekicin gücünü emecek kadar basınçlı hava valfin arkasında kalmadığı için çekicin yükü direkt valfe biniyor ve hasar veriyor. En iyi seçenek hava boşaltma aparatını kullanmakmış gibi duruyor. Unarım yardımcı olabilmişimdir.

Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. Peki bu boşaltma aparatı nasıl bişey ? Nerden temin edebilirim ? Fiyatı konusunda bilginiz var mı ?

tüfekte regulator var ise regulator ün devre dışı kaldığı basinca kadar düşürmeniz gerekiyor , yoksa regulator yayları baskı altında uzun süre kalirsa sertliğini kaybeder.
    Regulator yok ise 50 bar civarı uygun olacaktır.

Regülatör yok. Ama 50bara düşürmek için de boşaltma paratı gerekiyormuş.Teşekkürler :)

ZORAKİ ULTRA 5.5

BEEMAN P17 4.5

Oyalanmaktan nefret

• site hata veriyordu diye birkaç kez göndere bastım. Meğer hepsini göndermiş :)

ZORAKİ ULTRA 5.5

BEEMAN P17 4.5

Oyalanmaktan nefret