Namluda Bez Parçası

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Herkese Merhaba.

Bugün 5,5 Benjamin Discovery'min namlusunu misina ile temizlerken misinanın kopması sonucu bez parçası namlunun içinde kaldı. Nasıl çıkarabileceğim konusunda fikir sahibi arkadaşların tavsiyelerini almak isterim. Çok fena sıkışmış, içine ne tıkmaya çalıştıysam bir milim bile ilerlemedi. Boş atış yapsam ya da bir pellet sürüp atsam faydası olur mu? Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

Benjamin Discovery .22 cal + Hawke Varmint SF 3-12x44

• Namlu çapından daha küçük "şiş" benzeri bir şeyi kızarıncaya kadar ısıtıp namlu ucundan sokarak bez parçasını yakabilirsiniz. Bir kaç kez başıma geldi ve ben bu şekilde çözdüm. İçeride yanıp delinen bezi hafif itelemeler ile parça parça dökebilirsiniz.. Bu işlemi yaparken şişi içeride namlu çeperine temas ettirmemeye gayret edin.

• Teşekkürler hocam.

Benjamin Discovery .22 cal + Hawke Varmint SF 3-12x44

• bi kaç defa benim de başıma geldi ben boş olarak ateş ederek çıkardım benim fikrim şiş işi biraz sakat gibi yivsetlere zarar verilebilir

Hatsan nova tactical 22.cal
    Daisy powerline 980 177.cal/BBs

Hatsan Nova Compact 22.cal
    Hatsan torpedo 100x 22.cal Trophy 22.cal
    Kral Puncher Maxi .22 cal
    Zoraki Ultra .177 cal
    Hatsan Mod 55s .177 cal
    Hatsan Torpedo 150 snip vortex .22 cal
    Mod 125 Snip Vortex .22 cal

;tufey#

• Bu arada namlu temizliği için ben bauhausta ahşap hobi malzemelerinin olduğu bölümden namluya uygun çapta ahşap çubuklardan aldım bezi çubukla itiyorum çok rahat oluyor

Hatsan nova tactical 22.cal
    Daisy powerline 980 177.cal/BBs

Hatsan Nova Compact 22.cal
    Hatsan torpedo 100x 22.cal Trophy 22.cal
    Kral Puncher Maxi .22 cal
    Zoraki Ultra .177 cal
    Hatsan Mod 55s .177 cal
    Hatsan Torpedo 150 snip vortex .22 cal
    Mod 125 Snip Vortex .22 cal

;tufey#