Optima 3-12x44 AOE Yardım

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Link: Kral puncher maxi 20-30 metre grupman
    Konunun ilk sayfasında aşağılarda evde yaptığım atış sehpası var ikinci sayfada bir başkasının daha yaptığı var fikir vermesi açısından birer örnek kendiniz yapmak istemezseniz de aynı şekli bi mobilyacıda da yaptırabilirsiniz

Hatsan nova tactical 22.cal
    Daisy powerline 980 177.cal/BBs

Hatsan Nova Compact 22.cal
    Hatsan torpedo 100x 22.cal Trophy 22.cal
    Kral Puncher Maxi .22 cal
    Zoraki Ultra .177 cal
    Hatsan Mod 55s .177 cal
    Hatsan Torpedo 150 snip vortex .22 cal
    Mod 125 Snip Vortex .22 cal

;tufey#

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Muradhan ().

• Link: Kral puncher maxi 20-30 metre grupman
    Konunun ilk sayfasında aşağılarda evde yaptığım atış sehpası var ikinci sayfada bir başkasının daha yaptığı var fikir vermesi açısından birer örnek kendiniz yapmak istemezseniz de aynı şekli bi mobilyacıda da yaptırabilirsiniz

Gayet güzel iş görür bir çalışma olmuş, elinize sağlık. Eğer bulabilirsem orijinal ağaç kullanan bir mobilyacı, gerçek ağaçtan daha güzel bir sehpa olur. Yalnız yükseklik ne kadar olmalıdır? Yatarak mı atış yapmak içindir bu sehpa? Yoksa masa üstünde kullanmak için mi? Birde namlu-dipçik ara mesafe ne kadar olmalı?

• aradaki mesafeyi belirlerken el kundağı ve dipçik arasındaki mesafeden kısa olmamalı 40-50 cm civarı yeterli gelecektir tüfeğinizi ölçüp karar verebilirsiniz yükseklik için yatarak atış yaparken minimum yeterli yükseklik ne kadarsa sizin için dipçiğin oturucağı yani kısa olucak olan arka destek kısmı o kadar olsun ön destek (uzun olan) kısmı da dipçik oturduğu zaman namlu yere paralel gelicek bi uzunlukta olsun yani tüfeği sehpaya koyduğunuz zaman düz ileri doğru bakıyor olsun atış yaparken de sehpa üzerinde tüfeği cm lik ileri geri oynatmanızla namluyu aşağı yukarı doğrultulabilir nişan alabilirsiniz

Zoraki Ultra .177 cal
    Hatsan Mod 55s .177 cal

;tufey#

• bu atış sehpasıyla ister masaya koyup oturarak atarsınız ister yatarak aynı zamanda temizlik yaparken de stand olarak kullanabilirsiniz

Zoraki Ultra .177 cal
    Hatsan Mod 55s .177 cal

;tufey#

• selamlar herkese farkli bi konu acmayip buraya yazmak istedim.. hawke vantage 3-9x40 mildot durbun aldim bunu optik merkezleyip kac metreye sifirlamam gerekir acaba ?? Chairgun u kullanmayi bilmiyorum henuz ?? :/

• Bi sorum daha olacak ornegin ben tufegimj normal olarak sifirladim 100 metre atisi icin zoomu en sona aldigimda yakinlastirdigimda hedefte oynama sapma olurmu acaba ?

• Bi sorum daha olacak ornegin ben tufegimj normal olarak sifirladim 100 metre atisi icin zoomu en sona aldigimda yakinlastirdigimda hedefte oynama sapma olurmu acaba ?

sıfırlama için 10-15 metre idealdir sıfırlamayı hangi zoomda yaparsanız ona göre kullanın vede 9x de sıfırlamak hem daha hassas bi sıfırlama sağlar hemde 70-100 metreye kadar tüfeğinizin gücü ve kullandığınız pellete göre maksimum yakınlaştırmada atma imkanı sağlar daha uzağı içinde zoomu düşürmek gerekir illa 9 da atıcam derseniz taretlerle oynamak gerekir ama tüfeği ve dürbünü çok iyi tanımak gerekiyor ki atılan mesafeye göre taret ayarlaması yapılsın sonra yine eski haline getirilsin o yüzden en iyisi ve pratiği yine mildot ve zoom değiştirilerek yapılan atış olucaktır

Zoraki Ultra .177 cal
    Hatsan Mod 55s .177 cal

;tufey#

• Arkadaşlar dürbün ışığıyla ilgili problem vardı. Mildot aydınlatma çalışmıyor maalesef. Dürbünün neresinde bu ışık? Gece görüş kamerası projem için olmazsa olmaz bu ışık. Bilen varsa yazabilir mi? Ayrıca gece görüş projem başarılı olursa ki 50 metre rahat aydınlatacak diye düşünüyorum buradan tüm aşamaları paylaşıcam. Tahmin edilen bütçe 150 tl.

• Arkadaşlar dürbün ışığıyla ilgili problem vardı. Mildot aydınlatma çalışmıyor maalesef. Dürbünün neresinde bu ışık? Gece görüş kamerası projem için olmazsa olmaz bu ışık. Bilen varsa yazabilir mi? Ayrıca gece görüş projem başarılı olursa ki 50 metre rahat aydınlatacak diye düşünüyorum buradan tüm aşamaları paylaşıcam. Tahmin edilen bütçe 150 tl.

Öncelikle pili kontrol edin kaliteli bir pil alın sonra ışığı yakan taretin kapağını sökün sonra pili sökün sonra pilin etrafındaki halkayı sökün daha sonra tığ kalınlığında birşeyle ince plastiği kaldırın ışığın vidalarını görünür ince uçlu saatçilerin kullandığı yıldız tornavidayla vidaları sökün ışığı çıkartıp kontrol edersiniz.

"Ali Bumaye"!!!