FTBRİZMİR 2016 Field Target Yarışması

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • İnşallah, yaylıların performansı düşüktü, en azından biz takım olarak kötüydük, Ozanın ilk gün yay tutucusu kırıldı, benim tüfek bir gün önce beklenmedik bir kaza geçirdi, Serhad dürbün sorunu yaşadı falan,
    bir sonrakine çıta çok yükseklere çıkacaktır muhtemelen,

Ben performans düşüklüğü söyleminde polka mehmet abinin düşüncelerine katılmıyorum.Yanlış bir söylem olmuş.Ben kendisinin yerinde olsam yaşanan talihsizlikler sonucu hedeflerine ulaşamadılar derdim.Çünkü yarışma öncesi çalışmalarımızı emeklerimizi bir çırpıda silen bir söylem olmuş. Bizi tanıyan her atıcı arkadaşım ekipmanımız da bir aksaklık olmadığında neler yapabildiğimizi çok iyi biliyor diyor saygı ve sevgilerimi sunuyorum

Arkadaşlar iyi ki sizlerle tanışmışım. Hep birlikte daima en iyiye doğru.

Sayın ozzytheguitar..!
    Yarışmanın 1.günü sonuçlarına bakıldığında.Yarışmaya yaylı kategorisinde katılan 9 yarışmacı da.PCP kategorisinde sergilenen performansa orantılı sonuçlar elde edemedi.Bunun çeşitli sebepleri olabilir.Ama,dokuz yarışmacı da aynı anda istatiksel olarak kendilerinden beklenen daha iyi performansı gösteremeyince.O zaman yaylı kategorisi 1.gün atışlarında çok kötü performans sergiledi yorumunu yapmak doğrudur diye düşünüyorum.Ne şahsınızın emeğine saygısızlık ettim bu istatiksel bilgiyle..Ne de sizin atış yeteneğinizi sorguladım..
    Benim paylaştığım bu haberi.Aynı şekilde sayın Hamatum'un yarışmanın 1.günü hakkında yaptığı yaylı kategorisi performansı yorumunda bulabilirsiniz..sayın Hamatum'un mesajını o yüzden alıntıladım..
    Umarım ,bu samimi açıklamamla birlikte. Bana haksızlık ettiğinizin farkına varmışsınızdır..

• Sayın ozzytheguitar..!Yarışmanın 1.günü sonuçlarına bakıldığında.Yarışmaya yaylı kategorisinde katılan 9 yarışmacı da.PCP kategorisinde sergilenen performansa orantılı sonuçlar elde edemedi.Bunun çeşitli sebepleri olabilir.Ama,dokuz yarışmacı da aynı anda istatiksel olarak kendilerinden beklenen daha iyi performansı gösteremeyince.O zaman yaylı kategorisi 1.gün atışlarında çok kötü performans sergiledi yorumunu yapmak doğrudur diye düşünüyorum.Ne şahsınızın emeğine saygısızlık ettim bu istatiksel bilgiyle..Ne de sizin atış yeteneğinizi sorguladım..
    Benim paylaştığım bu haberi.Aynı şekilde sayın Hamatum'un yarışmanın 1.günü hakkında yaptığı yaylı kategorisi performansı yorumunda bulabilirsiniz..sayın Hamatum'un mesajını o yüzden alıntıladım..
    Umarım ,bu samimi açıklamamla birlikte. Bana haksızlık ettiğinizin farkına varmışsınızdır..

Mehmet hocam, sanırım bu kategoride yeni olmanızdan kaynaklanıyor bu, pcp ile yaylı elma ile armuttur, ikisi de meyvedir ama o kadar benzer işte:) hiç bir yerde pcp skorları ile yaylı skorlarını karşılaştıramazsınız. Çok farklı kategoriler çünkü. Yarışmaya gelince ozanın da benim de yay tutucumuz kırılmıştı. Ozanınkini ilk gün hallettik ve zaten ikinci gün 30 vurdu. O zor parkurda yaylı ile 30 vurmak çok zordur. Pcp de titreşim olmadığından silaha daha kolay hakim olabiliyorsunuz. Yaylı kesinlikle candır ama nizami ft yapacaksanız pcp nin tadını vermiyor maalesef...

sağlam bir envanter ;)

• Mehmet hocam, sanırım bu kategoride yeni olmanızdan kaynaklanıyor bu, pcp ile yaylı elma ile armuttur, ikisi de meyvedir ama o kadar benzer işte:) hiç bir yerde pcp skorları ile yaylı skorlarını karşılaştıramazsınız. Çok farklı kategoriler çünkü. Yarışmaya gelince ozanın da benim de yay tutucumuz kırılmıştı. Ozanınkini ilk gün hallettik ve zaten ikinci gün 30 vurdu. O zor parkurda yaylı ile 30 vurmak çok zordur. Pcp de titreşim olmadığından silaha daha kolay hakim olabiliyorsunuz. Yaylı kesinlikle candır ama nizami ft yapacaksanız pcp nin tadını vermiyor maalesef...

Ben yaylı kategorisinde beklenen olağan performansın..PCP 1.gün olağan performansında aynı paralelde olmadığından bahsediyorum.Yoksa ben de pcp kullanıcısıyım.Yaylı vortex ve pcp hepsinin özelliklerini atış hassasiyetini bilirim..30 puan vurma konusunu biliyorum ve kendisi telefonla arayıp bizzat tebrikte ettim..Zaten genel olarak bu yaylı kategorisinde başa güreşenlerin bu punları atması beklenen netice idi.Daha doğrusu bern bu beklentideydim..

• Sayın ozzytheguitar..!Yarışmanın 1.günü sonuçlarına bakıldığında.Yarışmaya yaylı kategorisinde katılan 9 yarışmacı da.PCP kategorisinde sergilenen performansa orantılı sonuçlar elde edemedi.Bunun çeşitli sebepleri olabilir.Ama,dokuz yarışmacı da aynı anda istatiksel olarak kendilerinden beklenen daha iyi performansı gösteremeyince.O zaman yaylı kategorisi 1.gün atışlarında çok kötü performans sergiledi yorumunu yapmak doğrudur diye düşünüyorum.Ne şahsınızın emeğine saygısızlık ettim bu istatiksel bilgiyle..Ne de sizin atış yeteneğinizi sorguladım..

Yalnız genelde bir terslik vardı bizim Adana ekibi tamamen pcp cidirler :D Allah iyiliklerini versin. :D onlarında çıkarttıkları performansları genel hallerinin oldukça altındaydı. genel anlamda bir düşüş olmuş İzmir de Ömer hocam nazarlaramı geldi ne oldu. bişeyler olmuş ben anlamadım. Şaşırmadım değil hani.

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

870 exp. mag.12 ga. Slug+71cm
    Cesa süperpoze 12 ga 71 cm

Quantum A1168 20 ga 61 cm

Webley raider .177 cal.
    Diana mod54 Airking.177 16 j
    dominator 200w carbine ft vortex .177 16 j
    torpedo mod155 .25 46j-90j
    optima 635 .25 carbine 36j
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    mod 55s carbine .177 16 j
    striker edge carbine .22 26j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

Retay troy 100x .177 16 j
    Retay troy 100x carbine .177 16 j
    Kral Alttan kurma carbine .177
    Kral Alttan kurma .177-.22

Kral AI-145 ahşap carbine .177 cal

• "Yaylı kesinlikle candır ama nizami ft yapacaksanız pcp nin tadını vermiyor maalesef..."
    Ömer hocam yoksa duyduklarım doğrumu !!!

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

Webley raider .177 cal.
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    striker edge carbine .22 26j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

Retay troy 100x .177 16 j
    Retay troy 100x carbine .177 16 j
    Kral Alttan kurma carbine .177
    Kral Alttan kurma .177-.22

Kral AI-145 ahşap carbine .177 cal

• Yalnız genelde bir terslik vardı bizim Adana ekibi tamamen pcp cidirler :D Allah iyiliklerini versin. :D onlarında çıkarttıkları performansları genel hallerinin oldukça altındaydı. genel anlamda bir düşüş olmuş İzmir de Ömer hocam nazarlaramı geldi ne oldu. bişeyler olmuş ben anlamadım. Şaşırmadım değil hani.

"Yaylı kesinlikle candır ama nizami ft yapacaksanız pcp nin tadını vermiyor maalesef..."
    Ömer hocam yoksa duyduklarım doğrumu !!!

Emir hocam, maalesef doğru, çünkü yaylı ile on kere atıp beşini vurduğunuz 50 metre hedefine Serdarın tüfeğiyle 10 atış yapıp hepsini vurduğumda ben de kendime inanamadım, bir diğer sorun da kolum rahatsız olmaya başladı yay kurmaktan, ama yaylı candır hiç bırakılmaz...
    Kalemlik e gelince... yarışmadan bir gün önce antrenmanda, tüfeğin kurma kolu elimden kaydı ve hızla kapandı, sonrası grupmanlarım 25 metrede beş atış 8 mm iken 25 mm e çıktı, pek anlam verememiştim. Yarışma ilk günü hezimetti, uzak hedeflerin hepsini vurdum ama 15 ile 40 metreler arası hepsi boş, o kadar ilginç ki rüzgar düzeltmesinin tersini bile vurduğum oldu:)
    ilk gün bitiminde ozan da aynı dertten yakınınca hadi söküverelim dedik, ozinin tüfeği hemen alanda söktük ve yay tutucu rod ve metal o ringin kırıldığını gördük, yedek vardı değiştirdik ve ozan ertesi gün 30 vurdu. İşte salak kafa aç demi kendi tüfeğini de...
    yarışma sonra eve gelince söktüm baktım ki, yay tutucu rod ve oring paramparça olmuş, pistonun içi plastik parça dolu...
    Bu olayda kıssadan hisse şudur: her zaman kullandığınız silahınıda beklemediğiniz bir performans düşmesi var ve sarhoş felan değilseniz hemen silahınızı sökün, bir yerine bir şey olmuştur. İkincisi de, yaylılarda özellikle yay dahil her parçanızdan bir tane yedek olsun, ya da bizim takım gibi yedekli arkadaşlarınız olsun, buluşma yarışma tarzı organizasyonlarda ortada kalmayın.

sağlam bir envanter ;)

• Emir hocam, maalesef doğru, çünkü yaylı ile on kere atıp beşini vurduğunuz 50 metre hedefine Serdarın tüfeğiyle 10 atış yapıp hepsini vurduğumda ben de kendime inanamadım, bir diğer sorun da kolum rahatsız olmaya başladı yay kurmaktan, ama yaylı candır hiç bırakılmaz...
    Kalemlik e gelince... yarışmadan bir gün önce antrenmanda, tüfeğin kurma kolu elimden kaydı ve hızla kapandı, sonrası grupmanlarım 25 metrede beş atış 8 mm iken 25 mm e çıktı, pek anlam verememiştim. Yarışma ilk günü hezimetti, uzak hedeflerin hepsini vurdum ama 15 ile 40 metreler arası hepsi boş, o kadar ilginç ki rüzgar düzeltmesinin tersini bile vurduğum oldu:)
    ilk gün bitiminde ozan da aynı dertten yakınınca hadi söküverelim dedik, ozinin tüfeği hemen alanda söktük ve yay tutucu rod ve metal o ringin kırıldığını gördük, yedek vardı değiştirdik ve ozan ertesi gün 30 vurdu. İşte salak kafa aç demi kendi tüfeğini de...
    yarışma sonra eve gelince söktüm baktım ki, yay tutucu rod ve oring paramparça olmuş, pistonun içi plastik parça dolu...
    Bu olayda kıssadan hisse şudur: her zaman kullandığınız silahınıda beklemediğiniz bir performans düşmesi var ve sarhoş felan değilseniz hemen silahınızı sökün, bir yerine bir şey olmuştur. İkincisi de, yaylılarda özellikle yay dahil her parçanızdan bir tane yedek olsun, ya da bizim takım gibi yedekli arkadaşlarınız olsun, buluşma yarışma tarzı organizasyonlarda ortada kalmayın.

Kolunuza üzüldüm bende de tenisci dirseği peydah oldu alttan kurmalılarda bazen ağrı yapıyor yandan kurmalılarda yük çekiye çalıştığı için hissetmiyorum.
    O zaman steyr hayırlı olsun diyeyim :D
    silahlarda oluyor bu tarz sakatlıklar. bende genelde yay takımını fazlasıyla yanımda bulunduruyorum hani terslik olmasın diye yaylıcıların handikapı biraz fazla pcpler dediğiniz gibi atışlarda çok rahat ve sarsıntısız süpriz yapmıyorlar. isabet oranı çok yüksek ama ben sevmiyorum bir türlü öyle cilvesiz oynaşsız filan :D madem yön pcp ye döndü ozaman genel klasmanda sizden bir altın bekliyoruz.

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

Webley raider .177 cal.
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j