Pcp pompa

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Piyasada 250 lirayada pompa var 1000 liraya artıları nedir eskileri nedir
    Ben bt 65 için optima pompa kullandım 100 bardan 200 bara 160 bardan sonra biraz zorluyordu ama bence öyle büyüterek bişey değil
    Sizlerin yorumları nedir
    Şu anda tüp var ama bir adette pompa almak istiyorum tavsiyeleriniz ne olur

gamo pt85
    Hatsan airmax 5.5
    Hatsan Striker edge 5.5
    Hatsan mod 125 6.35
    Hatsan bt65 6.35

Hatsan hercules 6.35
    :thumbup:

• Bir yıldır bt65 kullanıyorum. Tüfeği max güç ayarında kullanıyorum hep ve pcp pompa ile dolduruyorum. Bende hatsan pompa var. Geçen saydım 100-200 bar arasını 120 civarında pompalamada bastım. 170 bardan sonra pompalamak biraz zorlaşıyor ama teknik bilirseniz pek zorlanmıyorsunuz. Sizde de bt65 var sanırım. Bu tüfek çok hava harcamasına rağmen ben bu pompa işinden rahatsız değilim. Ayrıca bt65 6.35' i çok merak ediyorum. Max güçte atışları isabeti nasıl. 200-100 bar arasında kaç atış yapılıyor. Hangi pelleti kullanıyorsunuz. İnce mehmet solid 6.35 pellet gördüm. 44 gr idi. Bu pellet ile bu tüfek max güç ayarında isabeti ve tahribatı nasıl olur diye çok merak ediyorum.

bt65 sb-w-lw 5.5mm 80-87 Joule.

• Aslında kaç atış yapıyor saymadım dediğiniz gibi pompa öyle abartılacak kadar zor değil
    Evet 6.35 var ince memet 44 grain solidden başka saçma atamadım henüz daha mesafe atışında sadece 1 şarjör 150 metre şişeye attım isabet şahane yakın zamanda mesafeli atış yapmaya fırsatım olmadı işyerinde bolca Soğutucu gaz tüpüne ve saca atıyorum ama 10 metrede 2 haftada 4 kutu bittirdim 10 metre için isabet konusunda ne söylenen bilir oda tartışılır ama ama tek delik
    uzak mesafe atış gidebilirsem video ve foto eklerim

gamo pt85
    Hatsan airmax 5.5
    Hatsan Striker edge 5.5
    Hatsan mod 125 6.35
    Hatsan bt65 6.35

Hatsan hercules 6.35

• Ben de almayı düşünüyorum. Bu güne kadar hiç pompa kullanmadım, hatta yakından da görmedim. Yazın köye gittiğimde scubadaki hava bittiğine kullanmak için bir tane alayım diyorum hatta mekanizma yapayım scubayı doldursun yavaş yavaş 3-5 saatte düşük devirde. youtube da benzer çalışmalar var.

merak ettiğim konular şunlar;
    1) Dikkatli kullanımda "pompa çok ısınmadan vs" 7 litrelik bir scubayı kaç defa doldurabiliriz.
    2) Bakım aralığı nedir?
    3) Kaç dolumdan sonra yağlama ve oring değişimi yapılır?
    4) Ömrü nedir?
    Cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

• Ben pompamı aşırı ısınmasına izin verdiğim için oringlerini yaktım. hatsana gönderdim ücretsiz yapıp geri gönderdiler. İlk günki gibi oldu. Isıtmadan yavaş tempoda yapsanız bile sıkışan havanın basıncı ve sıcaklığı artacağı için mutlaka ve mutlaka pompa ısınacaktır. Ama ne zaman ısınacağız pompalama hızınıza bağlı. Ben hızlı pompalıyorum. 3 dakika pompalıyorum ısınıyor biraz bekliyorum tekrar pompalıyorum ve 200 bara getiriyorum. Pompanızı ne kadar az ısıtırsanız o kadar geç bakıma gider. Hatta çok dikkat eder arada sırada söküp silikon gresle greslerseniz hiç bakıma gitmez. Gerekli ekipman olduktan sonra oringlerin değiştirilmesi de çok kolay. Ben garantisi oldu için servise gönderdim. Yaklaşık 10 aylıkken bakıma gönderdim ama ben ısıttığım için oringi yaktım yani suç pompanın değil benim. yavaş devirde dinlendirerek 7 litre tüpü 250 bara bir kaç saatte doldurursunuz diye tahmin ediyorum.

• pompa ile scuba doldurmaya çalışmak hatalı olur, pompa sürekli arızalanır...pompalar aslında en iyi max 170-180 bar a kadar kullanılmalı, bu durumda uzun süre sağlıklı kullanılır.

• böyle bir sistem çok mantıklı hatta hız ayarı bile var alacan iki tane hatsan optima pompa ve bir motor ya kayış-kasnak ya da redüktörlü motor ile yap keyfine bak, ilkinde doldurduğu tüpe bakarmısınız.

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

• Evet gerekli bütün ekipmanım var birinci videodaki hız ile veya daha yavaş da olabilir pompa ısımadan kaç tüp doldurur aceba bir de 300 bar basabilir mi.

• Evet gerekli bütün ekipmanım var birinci videodaki hız ile veya daha yavaş da olabilir pompa ısımadan kaç tüp doldurur aceba bir de 300 bar basabilir mi.

hatsanın ve genelinde 240 bar basabiliyor 300 bar basan da vardı galiba, güneş scuba tüp 8lt, 230 bar ile 30-35 kez 200 bara düşene kadar dolduruluyor tüfeği diye okumuştum burada bir yerde bu yeter mi acaba bilmemem.

• Bilgiler için teşekkürler. Sipariş ettiğim tüfek 250 bar maksimum basınca kadar doldurulabiliyor o nedenle 300 bar dedim ama sonuçta 200 bara kadar kullanıp tekrar 250 bar basabilirim. Bu yaz projem bu olsun :)

• bayadır inceliyorum.tatmin edici bilgl ve yorumlara ulasamadıgım önemli bir konu bence.hangi marka pompa hangi marka tüfekte ne kadar pompalamak gerekir ,pompa markaları arasındaki zorlanma farkları ve pompalama sayı farklari nelerdir vs vs.örnek HPI arkadasım 100 bardan 200 bara 120 pompaladim demiş.bu ve buna benzer net ve anlasilir bilgi vermek zor olmasa gerek.biraz geç oldu ama yinede tesekkur.herkezin arabası yok,dolayisi ile bu pompa konusunda kullanicilarin daha fazla bilgi vermesi çok faydali olacaktir kanısındayım.konuyu açan arkadasıma ayrıca tskler.

• Pompa önemli. Tüp doldurmak her zaman mümkün olmuyor. Ama pompa kötü gün dostu. Ben hatsan pompa ile denemek amaçlı tüfeğin tüpünü 250 bar basınca kadar doldurdum. Sorun çıkarmadı. Sadece 200 bar dan sonra pompalama işi biraz sertleşiyor. Ama kilonuz 75-80 civarıysa ve teknik biliyorsanız sorun değil.

• henüz havalı tüfegim yok arastirma asamasindayim.araba olmadıgından scuba olayı bana uygun gelmiyor.o yüzden bu pompa konusuna biraz takığım.zetax yusufi ve sizi ilerleyen dönemlerde biraz rahatsız edecegim .

• Hatsan pompa almıştım bi kaçkere dolum yaptım zor değil hatta kolay bile şimdi pompa yok tüp aldım
    tekrar pompa alacağım ama merak ettiğim 250 liralık optima yla 350 liralık hatsan aynısı mı üretici aynı sadece isim farkımı var yada 1000 liralık pompayla 350 liralık pampa aynısı mı kullanım farklılığı varmı

gamo pt85
    Hatsan airmax 5.5
    Hatsan Striker edge 5.5
    Hatsan mod 125 6.35
    Hatsan bt65 6.35

Hatsan hercules 6.35

• baş tacı

gamo pt85
    Hatsan airmax 5.5
    Hatsan Striker edge 5.5
    Hatsan mod 125 6.35
    Hatsan bt65 6.35

Hatsan hercules 6.35

• henüz havalı tüfegim yok arastirma asamasindayim.araba olmadıgından scuba olayı bana uygun gelmiyor.o yüzden bu pompa konusuna biraz takığım.zetax yusufi ve sizi ilerleyen dönemlerde biraz rahatsız edecem

baş tacı

gamo pt85
    Hatsan airmax 5.5
    Hatsan Striker edge 5.5
    Hatsan mod 125 6.35
    Hatsan bt65 6.35

Hatsan hercules 6.35

• Bence arabada yedek lastik neyse pcp de pompa o

gamo pt85
    Hatsan airmax 5.5
    Hatsan Striker edge 5.5
    Hatsan mod 125 6.35
    Hatsan bt65 6.35

Hatsan hercules 6.35

• 1000₺ olan fx pompa ile 350₺ olan hatsan pompa arasında temel iki fark var. Birincisi fx pompa tasarımı gereği 300 bar basabiliyor. ikincisi daha kolay pompalama işlemi yapılıyor. Ancak daha fazla pompada aynı basınca ulaştırıyor.