bisiklet ile uzun yol deneyimi olanlar

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Hocam uzun turlarda kaslar yerine g.t gücü gerekiyor inan sıkıntı oluyo :) Bunun için broks sele kullanan var jel kullanan var ya da jelli taytlar var, bende hepsi var birazda süre süre alıştırdım, günlük 100km de hiç bir sorun çıkmıyor ama kamplı turlarda (erkeklik sorunları sıkışmadan dolayı) dikkat etmek lazım kısırlığa doğru gider. Benim önerim kaliteli jelli tayt ve düzgün bir sele, brokslarda bi süre kullanman gerekiyor dötüne göre şekil alıyo sele çünkü :) Kısacası sele olayı çok önemli, onun haricinde terletmeyen nefes alan kıyafetler giyebilirsin. yukarıda arkadaş belirtmiş içlastik alyan takımı yama vs alırsın. Bikere en önemli şey parlak renkli kıyafetleri, malesef ülkemizde öküz çok, kendi can güvenliğin için sarı parlak yelekler ideal. Bisiklet kardiyovasküler bir çalışma kalp gücü çok önemli, çiroz bile olsan kalbin sağlamsa uzun turlarda hiç sorun olmaz. Benim tavsiyem 3-4 günlük kamp yükü ile turlara başla. Bunun için dünya turu yapan gürkan abi var onun facebook sayfasını ya da internet sitesini inceleyebilirsin, faydalı bilgileri var.
    http://www.gurkangenc.com/tr

Son olarak dış lastikte patlama direnci 6 olan zırhlı maraton plus almanı öneririm. Haberin olsun direk Almanyadan ucuza getirtebiliyorsun

• arkadaşım eksik bilgi vermişsin uzun yol deneyimi hepsi o kadar
    10 yıl bisiklet kullandık 4 yıldır da binmiyorum 35 kilocuk aldık
    esasa geleyim şimdi yazacaklarım iyi dinle boğazda geziyoruz bayrampaşa sarıyer sarıyer bayarampaşa turundan 10 kişi varız gurup olaraktan
    tek sıra tam gaz geliyoruz bir ara yanımda biri belirdi öyle kapkalın paltolu ayağında terlik iki çift üst üste giyilmiş dize kadar yün çorap kafa da sarık yaşlı bir adam bisiklet ortadan amortisörlü dandik bir şey şhimano gurplu lastikler kalın madem bisikletçisin öyle bir kadanas çeviriyor benim de kadanasım iyidir derler fakat adam fena çeviriyor ortalam hızımız da yanlış anlaşılmasın ortalama 35 çevirirdik o dönem cateye ortalamssı saatin yani
    vızıt bir yanımda bir arkamda kızıyorum bir an ya amca ya gir önüme yada bas git diyorum trafik kazası yapacaz diyorum ve amca arkada bir yerlerde takılıyor neyse eyüp e yaklaşınca parkta duruyoruz arkayı toplayacağız muhabett başlıyor nerden geliyrusun ne yaparsın diye amcamız istanbul iran iran istanbul yapmış iranda öyle gitmiş bir kimlik ile atmışlar içeri casus diye kalmış bir kaç hafta amcamız camilerde yatmış dini bütün biri gerçekten bütün kendini allaha adamış neyse bir sohbet bir muhabet irana kadar gezi bisiketi ile gitmiş orada dağalınca bunu vermişler ahali hediye ortadan amortüsörlü dandık diyebilceğimiz bir bisiklet geze geze gelimişş istanbula aldık amcayı sultan çiftiliğe gidiyormuş yolun üstü mescidi selam var orada kalacaktı kıssadan hisse çıkartabilirsin bakırköyde oturuyorsun gördüğüm kadarı ile sana bir gurup önereceğim selamımı söylersin gezegen bisiklet gurubu istanbulda bulabileceğin kaliteli uzun yol yapan arkadaşların olduğu bir gurup face den bulabilirsin her türlü yardımcı olurlar

• arkadaşlar birbirinden değerli öneriler ve yorumlarınız için çok teşekkür ederim, hepsini tek tek okuyorum ekipmanlarla ilgili kısımları ayrı ayrı not alıyorum.

Şu anki bisikletimin üzerinde Kenda Kourier 700x35c var, toplamda 300-350 km. yol yaptı, çıkacağım güne kadar başına başka bir şey gelmezse şimdilik değiştirmeyi düşünmüyorum.

@cekaa bahsettiğiniz gurup akşam 7-8 civarı kalabalık bir şekilde çocuk, kadın, erkek sahil yolundan sirkeci istikametine gidenler olabilir mi acaba. Eğer onlarsa çoğu zaman rastlaşıyoruz bir ara pedal çevirirken gördüğümde çaktırmadan aralarına kaynarım :)

@ilkercom http://onedio.com/haber/76-yas…nca-pedal-cevirdi--558426 bu dede yaptıysa yapamayacak kimse yoktur heralde, dediğiniz gibi kafaya takıp istekde olduktan sonra bu iş bitmiştir. Geri dönme düşüncesine girmemek için en güzeli evden çıkıp 4-5 km. sonra yeni kapıdan bandırma feribotuna atlayıp iş işten geçti yürü oğlum demek lazım ki etabın başlangıcı böyle olacak :)

@Muradhan fikir çok güzel, dediğiniz gibi bir ara toplanıp yakın yerlerde hem atış hem sürüş yapmak keyifli olabilir. Havaların uygun olduğu bir zamanda tekrar masaya yatıralım :)

• o akşamları gördüğünüz avrupa yakası pedal grubu olabilir. eskiden bende takılırdım. süleyman abi vardır içlerinde matrak adamdır.

donanıma çok takılma. bütçe sıkıntısı yoksa çak üzerine komple xt veya xtr set yürü devam et. tulumdur çadırdır onlar ayrı konu.

Scope killer : Hatsan Mod 125 Sniper Voretex 5.5mm
    Dampa : Sport match DM 60
    Optik : Hawke Hw3015 Hd 3-9x40 Ir mildot

Emektar : Huğlu 4.5mm
    Ayak : Tek parça
    Optik : 2-7x22

Uzaklara bakarken Kullanmalık optima dürbün.

• Tulum, çadır, çabuk kuruyan hafif pantolon-tişört, ilk yardım çantası, şarj için güneş paneli hepsi var hazır halde. Bütçe sıkıntım şu an için pek yok, biraz daha bu şekilde kardiyo yapmaya devam edeyim arada mide bulandıracağını hissedeceğim bir şey olursa dediğiniz gibi üzerine xt veya xtr olarak güncellemesini yapayım

• şu an hepimiz digital bir cihaz başında olduğumuz için latife olsun diyerekten söyledim, teknik bir açıklaması yok :)

bahsedilen xt ve xtr shimano markasının üst segment aktarıcıları

• bizim set böyle
    mavic crosmax st tubelles cant seti
    sramm x9 30vites komple sett
    mavic elixir cr fren seti
    ritchey sele sele borusu gidon ve boğazı
    salcano scandinium kadro
    shimano spd klitli pedal ve ayakkabı
    maşayı değiştim kilitli maşa kalite bir şey havalı kilodan sid team leri değimiştim kilo limiti vardı 80 kg
    race king 2.0 tubelless lastik uzun yol için en beğendiğim lastik diyebilirim içinde sıvı var tabiki patlamaya karşı
    EEEEEEEEEEEE balkonda duruyor ne işe yaradı

airgunturk.com/attachment/28379/

Bir iki kelem daha edeyim ben kaçar
    gobi çölünü bisiklet ile geçenler var siz oraya gitmeyeceğinize göre bazı malzemeler den kısın mutlaka
    arada mutlaka motel yada hotel de kalın sağlam bir duş iyi bir uyku
    ve turunuzu planlarken google earth dan yükseliş ve alçalış seviyelerine bakarak yolunuzu planlayın çok tepelik yerlerde
    günlük 70 iyidir düze yakın yerlerde 100 atın
    ve mümkünse yada mutlaka bu yolun yarısını sabah yarısını akşam üstü atın arada dinlenin ,
    şimdi gelelim hazırlanmaya her gün standart yol yapın ne kadar yapıyorsunuz bilmiyorum
    biz her gece 50 atardık tam gaz hafta sonları da 100 ile 130 arası bazen de iki uzun sarıyer filan
    bazen de sonuç ta 400 500 arası atardık toplamda ... günlük 270 ile 200 lük turlarımız da olurdu ara da bir arkadaş çok önemli sağlam sporcu inatçı bu çok önemli yada sizden daha
    iyi binenler ile gidin boyunuzun ölçüsüne bakın biii mutlaka
    malzemeden mutlaka kısın öy le cant teli filan da almayın akord anahtarı takım allen anahtar gideceğiniz yer çöl değil nasıl saa olmadı 50 km yürürsünüz
    olur biter yada iki kişi iseniz biriniz bekler biri boş bisiklet ile en yakın merkeze gider o kadar takmayın kafaya lastik en önemlisi bence şimdi ismi aklıma gelmiyor bir
    marka önereceğim de mtb ne yazık kiii nerdeyse patlamaz desem öyleydi meret ;grin;;grin;

• Merhaba

Bende uzun zamandır bisiklete uzak kalanlardanım. 40 kilo önce vazgeçilmez ulaşım aracım ve hobimdi. Şimdilerde yeltenip yeltenip unutuyorum.

Ne kadar uzak kaldıysam "donanıma çok takılma xt - xtr al devam et" denen günleri de görmüş oldum. Ben bu işlerle uğraşırken en iyi komponent bunlardı.

Benim uzun yol tecrübelerim bundan 10 yıl kadar önceydi. Bir tanesinde bir arkadaşla Ankaradan Çankırıya gidelim deyip ertesi sabah 5te kalkıp gitmiştik 130 kilometrelik yolu. Bir gece konaklayıp ertesi gün döneriz diye düşünmüştük ama pedal çevirecek güç hissetmediğimiz için dönüşü sonraki gün yapabildik. Gidişte 11 saatte tamamlayabildiğimiz yolun dönüşü bitkin başlasa da, unutulmayacak manzaralar eşliğinde 9 saat sürmüştü. Sanıyorum birkaç gün sonra aynı yolu gidecek olsak en az 1-2 saat daha kısa zamanda tamamlardık.

Yola çıkarken Giant yol bisikletini değil de 1,65 lastikli ve arka selenin iki yanında çantaları olan 3x7 vites Bisan Velostar'ı almam arkadaşımı şaşırtsa da, yolun ortasına bile gelmeden ikimiz de faydasını gördük. Kısa bir ön amortisör bu bisiklette çok daha iyi olurdu.

Yolculukta benim en çok hatırımda kalan, her durduğumuz çeşmeden içtiğimiz suyun yeniden gücümüzü toplaması ve yoldaki köpeklerin bize olan ilgisi olmuştu.

• arkadaşlar merhaba,

bilginiz vardır mutlaka, online izlenebilen bir gps programı var mı acaba?

mesela yola çıktım x bir yerdeyim, annem sevgilim vs. bilgisayarının başına geçip harita üzerinden beni o an online olarak şurada burada diye görecek şekilde bir uygulama varmıdır

• ENDOMONDO , SPORTTRACKER,RUNTASTİC MOUNTAİNBİKE
    duyduklarım bunlar sprottracker kullanmıştım da anlık nerede olduğunuzu gösterir mi yada başkası görebilirmi bilemiyorum bsakmak lazım
    kullandığınız telefono göre iphone ım nerede yada androidim nerede gib programlar mevcut oradan anlık sizi şifre verirseniz takip edebilirler bence böyle kullanın fakat internet şart çektiği sürece olmadı başka bir çare ise küçük araç takip sistemleri bolca mevcut şirketler var bir adet alıp turu bitirince aracınıza takarsınız yada motorsikletinize çalınmaya karşı bence başarılı ENDMONDO YADA SPROTSTRACKER İSE
    gittipiniz rotayı arkadaşlarınıza facebook gibi uygulamalarda paylaşabilir ne hız yaptınız iniş çıkış her bir zımbırtıyı paylaşabilirsiniz size özel mesaj atacağım