Mod 125 sniper hayal kırıklığı

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba. Bugün iş çıkışı arkadaşlarla 1 saat kaçamak yapalım dedik. Fakat arkadaşımın mod 125 sniper dördüncü atışta su koyunca 8| tüm zamanımızı sorunu çözmek için harcadık. Tabi bizim 1 saatlik keyfimiz yerini eziyete bıraktı. Tüfekle toplam 1200 pellet atıldı. Yaşadığımız sorun ise, tüfeğin kurulmaması. Bu vesile ile almayı düşündüğüm magnum modelinden de vazgeçmiş bulunuyorum. Bu tüfeğin ilk sorunu da değil. Arkadaşımla daha tüfeği aldığımızın ikinci günü atışa gittigimizde vidalarının gevşediğini fark ettik. Namlu bir anda kundaktan ayrilmıştı. Olur dedik şanssızlık dedik ama tüfeğin sıkıntıları bitmiyor. Tamam güçlü tüfek iyi hoşta ama üreticinin de bence tasarımını bu güce gore dizayn etmesi gerekmezmiydi?
    Böyle durumlar inanın hoboliden soğutuyor...

Benjamin Titan Nitro 5,5mm/Hawke Vantage 3-9x40 AO Mildot

• Öncelikle geçmiş olsun...Vida gevşetme ve özellikle kurulma sorunu kronik olarak yaylı kullandığım sıralar benimde başıma geliyodu.Kurulmama yada kurulduktan sonra kendiliğinden ateş alma derdi vardı... 2 yıl gözüm gibi bakarak kullandığım yaylı mod 125 tecrübemden sonra şunu tavsiye edebilirim size, bende yaylı kullandığım sıralar kronik olarak tetik mekanizması 850-950 atış aralığında arızalanıyodu buda kurulmamasına neden oluyor.Bundan dolayı artık periyodik olarak 3 ayda 1 veya bu sayıdaki atışa yaklaştığında göndermeye başlamıştım, en son vortexe çevirttim 1 yıldırda bu şekilde kullanıyorum ve 6 ayda 1 keyfi olarak gönderir oldum.Şahsi görüşüm mod 125in yaylısından uzak durulması veya vortexe çevrilmesi, vortex ise biçilmiş kaftan desem yeridir...

- Hatsan Nova Compact 5.5mm - Vector Optics Sentinel 10-40x50

- Hatsan Mod 125 Vortex 5.5mm- Hawke 3-9x40AO

- Zoraki HP-01 Ultra 4.5mm - Bsa 8-32x40AO

- Ruger P85 9mm
    - Tariq 951 9mm
    - Umarex Smith Wesson Combat
    - Ekol Voltran ASI -Full Automatic-
    - Canas Magnum 9mm -Full Automatic-

'' Silahının dolu veya boş olması değil, arkasındakinin akıl dolu bir insan olmasıdır asıl önemli olan.''

• Teşekkürler kardeşim. Tavsiyeni arkadaşıma ileteceğim. Bende vortex sistemini düşünüyordum. Acaba farkı olur mu diye. Şimdi referansı da aldığımıza göre soru işareti kalmadı.

Benjamin Titan Nitro 5,5mm/Hawke Vantage 3-9x40 AO Mildot

• Vortexte vida gevşetme, vida deliğinin etrafından kundak kırma hatta dürbün parçalaması gibi yay salınımından kaynaklı sorunlar ortadan kalkıyor hocam.Bence asıl önemli olan yaylıya kıyasla vortexte sağlıklı şekilde daha fazla dürbün kullanma seçeneğiniz var ve isabeti yaylıya kıyasla daha iyidir çünkü yeri geldiğinde elde karıncalanma yapacak kadar sağlam olan yay sarsıntısı ortadan kalkıyor.Şahsen ben memnunum vortex sistemden 120 metreye kadar soda şişesi vurabiliyorum ve daha fazlasınıda yapabilecek potansiyeli var yeter ki alışın tüfeğe :) Eğer mod 125 düşünüyosanız vortex sistemini araştırmanızı önemle tavsiye ederim.

- Hatsan Nova Compact 5.5mm - Vector Optics Sentinel 10-40x50

- Hatsan Mod 125 Vortex 5.5mm- Hawke 3-9x40AO

- Zoraki HP-01 Ultra 4.5mm - Bsa 8-32x40AO

- Ruger P85 9mm
    - Tariq 951 9mm
    - Umarex Smith Wesson Combat
    - Ekol Voltran ASI -Full Automatic-
    - Canas Magnum 9mm -Full Automatic-

'' Silahının dolu veya boş olması değil, arkasındakinin akıl dolu bir insan olmasıdır asıl önemli olan.''