Mil-dot - Red-dot nedir?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • mil dot ve red dot anlatabilecek varmı mildotla uzaklık ölçülüp ona göre sağına soluna göre atış yapılıyomuş galiba ama nasıl yapıldıgını bilmiyorum nasıl ölçülür vs. anlatabilecek varmı detaylı bide red dot ve mil dot aynı şeyin farklı modeli gibi bişeymi bilgim yok yazılışları benziyor diye aynı gibi geldi hangisi daha iyi bilgisi olan anlatırsa sevinirim. ?(?(

• Midot dürbünlerin kullanımı ile ilgili forumda sabit konu mevcut olup linkini paylaşıyorum

Mil Dot Dürbünlerin kullanımı

Red dot ise kısa mesafeler için hızlı bir şekilde nişan alıp haedefi vurmaya yarayan bir nişangah şeklidir en basit tanımıyla anlatıyorum red dotta tek nokta vardır mil dot dürbünlerde ise x ve y eksenlerinde üretim şekline göre farklı sayılarda olmakla beraber genelde 8 er adet dot vardır ve dot yada noktanın büyükülüğü moa ile ölçülür reddotlarda uzak mesafe atışları için dot un küçük olması tercih edilir moa ve dot olayını linkteki konuyu okuduğunuzda daha iyi anlayacağınızı ve benim çok yüzeysel olarak anlattığım şeylerin detayını çok daha iyi bir şekilde kavrayacağınızı düşünüyorum üstatlar açıklamış konuda hesaplamalarıda mevcut forumda iyi akşamlar telefondan yazdığım için düzgün yazamadım kusura bakmayın

• Zoraki Hp 01_2 Ultra 4.5mm :thumbup:;kovboys;
    • Barska Sniper 6-24X50 ir 2G :thumbup:;#taban^lm;s,S
    • Stoeger Atac Suppressor 5.5mm :sleeping:
    • Stoeger 4-16x44 AO :sleeping:
    • XCORTECH X3200 ;tufey#+;tuftabV#