Gamo coyete manometreden hava kaçırıyor ne yapmalıyım?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhabalar Yeni almış olduğum gamo coyete marka pcp tüfeğime pompa ile hava bastığım esnada manometrenin altından hava kaçırdığnı farkettim İlk başta manometre gevşek gönderilmiş diye düşündüm evet gevşekti Anahtarla sıktığımda gösterge takılıyor sabit kalıyor basınç değerlerini göstermiyor ne yapmalıyım Satıcımla iletişime geçtim onada tuhaf geldi bu durum atladığımız bi konu mu var yoksa gerçekten teknik bi hata mıdır yardımlarınızı bekliyorum

HALİL AKSOY
    ;atlig;

• Manometrenin bulunduğu yerdeki oringler zarar görmüş olabilir. Daha da kötüsü manometre işlevini yerine getirmiyor olabilir. Bu durumda tüpe üst limitin üzerinde yükleme yapabilirsiniz.

Bence direk olarak servise yönlendirin. Ciddi bir arızaya benziyor.

AA HFT500 .177
    Hawke 10-50x60 ED

• Kutusundan silahı çıkardığımda manometre gevşekti zaten Neyse geniş bir zamanda gönderecem YOrumlarınız için teşekkür ederm

HALİL AKSOY
    ;atlig;

• Tufegi bos kurup atarak havasini alabilirisiniz guvenlik acisindan.Gecmis olsun simdiden,daha sonra ki cozumlenemeyen sorunlariniz olursa paylasarak yeteri kadar destege ulasabilirsiniz.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Borbayre ().

• havası kendi kendine regülatörün ucundan manometrenin sıkıldığı yerden kaçırıyo 100 bar hava bastım az önce bakalım sabaha kadar ne değere inecek
    YA aslında teknik bi detay mı atlıyorum bilmeden çünkü ilk benim başıma gelio heralde Birde silaha ilk havayı pompa değil de kuru hava tüpüyle bas diyolar ondan mı olmuş olabilir acaba

HALİL AKSOY
    ;atlig;

• İceriye dolum ucundan capak parcasi yada dolum ucunun oringi kesilip hava basma aninda icerideki sibop dedigimiz parcaya kacarak sizdirmaz yuzeyde temas halinde kalirsa oradan hava kacirmasi elzem bir durum, bunun icin kuvvetli hava tabiki cozum olabilir fakat ayni seyi bu sefer diger valfte tekrar ederse tamamen teknik sorun olup servis gormesi gerekecek malum,her halikarda temiz ekipman ve biraz sabirla pcp'yi yakindan tanimak iyi gelecektir daha ilerisi icin.

• 100 bar bastiginizi soylediniz simdi:)o zaman tufegin saati calisiyor mu diyelim?Manometrenin tam altindanmi kaciriyor yoksa dolum ucunu soktuğunuz dolum deligindenmi?Onu soylerseniz sorun servise gitmeden cozulebilir buyuk ihtimal?Tabi saat bozuk ve calismiyorsada sirf bunun icinde bakim gerekli tufege.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Borbayre ().

• şimdi hocam manometrenin regülatöre bağlandığı yerden kaçırıyor. Manometreyi sıktığımda gösterge ibresi takılıp kalıyor fakat bu sefer hava kaçırmıyor ,hafif gevşetince gösterge düzelio bu sefer hava kaçırıyor. KAçan hava kesinlikle hava basılan yerden değil tamamen manometrenin regülatöre bağlandığı noktadan

HALİL AKSOY
    ;atlig;

• ayrıca silah daha kutusundan yeni çıktı göstergenin bozuk olma ihtimali varmı? silahı kuru hava bassın die trabzonda dolum fabrikasına götürdüm manometreyi sıkarsan sıkışma olur saat çalışmaz dedi e gevşetince de hava kaçırıyor napacam ben :))

HALİL AKSOY
    ;atlig;

• Oringi degistirmeniz gerekli,tufegi guvenli olarak bosaltin(bosa atis yaparak vs.)daha sonrasinda manometreyi tamamen gevsetin cikarin,altindaki oringi yenilemek gerekli hatta olcu paylasmayi basarirsaniz size gonderirim oring.

• Hatali olabilir tabikide.

Videoyu izlerseniz sorununuzu kendiniz cozebilirsiniz.

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

• Sorun sadece manometrenin altindaki oringden ise sari parcayi tupten ayirmaya gerek yok,sadece manometreyi gevsetip altindaki oringi yenilemek yeterli(umarim bundan kaynaklidir duzelir) sonra guvenlice sikmaniz ve sari parcayi tam sıkı oldugunu kontrol etmeniz yeterli olacaktir.

• Oring o içinden çıkan siyah plastik dimi? Siz bana telefon numaranızı verseniz sizi arasam teferruatlı görüşmemiz mümkünmü Bu videoyu daha öncede izledim ama bu söktüğü yerden değil de baştaki gösterge sökülüyor oradan kaçırıyor hava O dediğiniz contayı değişince manometreyi sıkabilecek miyim?

HALİL AKSOY
    ;atlig;

• sorunu çözemezseniz elimde manometre var yardımcı olurum.

Kalibrgun Cricket .25 + .22 lw
    Kral Arms Breaker .22

• Birader inşallah sorunun çözülür Bende almayı düşünüyorum da Nasıl bir tüfek regülator varmı şunu bir tanıtım videosu çeken yokmu özellikleri neler kaç atım yapıyor neyse sorun çözülür inşallah videolar bekliyoruz uzman arkadaşlardan. Şimdiden tşk

• Silah hakkında yeterli bilgiye sahip değilim Bir AA 510 aldıktan sonra bunu aldım Sırf markası gamo diye , ama sunu söyleyebilirim belki tartışma yaratacak ama s510 dan neredeyse daha etkili ve daha stabil atışları var. Çok az atış yapabilme imkanım oldu (Hava kaçırdığı için ) çok memnun kaldım Fiyatıda çok uygun bi AA ya göre ama neticede servis ideal av bunu düşünmek lazım ben Astsubay arkadasım vardı adanada onu yönlendirdim Oringi oradan temin edip gönderdi Yoksa basit bir oring için silahı istiyorlardı

HALİL AKSOY
    ;atlig;