Sonunda Aldım :)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • hayırlı olsun, kazasız belasız kullanırsın inşallah hocam

• Hayırlı olsun. Allah utandırmasın

amin saolun

güzel tüfek hayırlı olsun :)

Teşekkürler

Tüfeğiniz hayırlı olsun.
    Termodinamik kanunları pompa için düşündüğünüz icadın gerçekleşemeyeceğini söylüyor ama El Cezeri de tatbik edilmemiş her olgunun, doğru ile yanlış arasında bir yerde olduğunu söylüyor. Onun için lütfen tatbik edin ve bizimle de paylaşın. Saygılar

tesekkürler. Aslında dayanamadim ve koridorda moderator u takip arkasını sağlama aldıktan sonra 5 civarı atış yaptım .pompayi deneyeyim dedim gerçekten de baya zor ama benim yapacağım sistem basit olarak anlatmak gerekirse motor ucundaki oluklu çark benzeri yapı ortalama 2 cm kadar olacak bu çark kendisinden 12 kat büyük başka bir çarki halat yardımıyla çevirecek . Yani aynı çark üzerinden ikinci ile ayni ebatta olan üçüncü Carka yine bir halat yada kayış ile bağlantı olacak . Bu sayede mevcut motorun gücü daha dogrusu Torku yaklaşık olarak 24 kat çıkmış olacak ve sonuncu çark üzerinden güç aktarimi olacak . Biraz karışık gibi ama teoride basit . Hafta sonu bununla ugrasacagim. :)

Hayırlı olsun öncelikle , pompa işine gelince YouTube ta bir kaç video da arabaya motorlu pompayı bağlayanları görmüştüm ama onlar tüfeğin tüpünü dolduruyordu 200 barlık 230cc bir tüptü tahminen.

teşekkürler

hayırlı olsun, kazasız belasız kullanırsın inşallah hocam

teşekkürler kardesim

ilkler güzel ve özel olur. Hayırlı olsun.

eyvallah

• Tüfeğinizi iyi günlerde kullanın. Hayırlı olsun. Kazasız, atışlar.

Cometa Fenix 400 Compact Star 5,5 mm

Hatsan Mod 135 qe Wortex 5,5 mm + Yatagun Dampa + Hawke Vantage 3*9*40 AO

Hatsan Nova Compact LW 5,5 mm (M.Ekiz Reg) (SATILIK)

Kral Bigmax X 6.35 + Hawke Sidewinder 8*32*56 20x Half Mildot (SATILIK)

Effecto Px 5 Pro 5.5 Lamine Kundak

• Hayırlı olsun. Bol isabetli atışlar

Ve herkes birgün ettiğini bulur

kalibrgun cricker 5.5mm

• Hayırlı olsun.

İstediğiniz sistemi inşallah yapabilirsiniz. Birçok kişiye deva olursunuz.

Pompayı kullanmasamda forumda okuduğum kadarıyla ısınma sorunu mevcut. İşe başlamadan ne olur ne olmaz diye bence pompanın conta gibi bozulabilecek parçalarından birkaç yedek bulundurun. Birde torku yükselttiğiniz için çok yavaş bir dolum olacak sanırım.

• Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Bunu yapmak istiyor büyük ihtimalle

Kral puncher pro 5.5 Hawke Vantage 4-16x50 AO IR

Gamo shadow sport 4.5 Hawke Vantage 4-12x40 AO

cometa lynx v10 5.5 discovery hi 6-24x50 SF

Söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil. (Fuzuli)

• Alıntı

Hayırlı olsun. Bol isabetli atışlar

Hayırlı olsun.

İstediğiniz sistemi inşallah yapabilirsiniz. Birçok kişiye deva olursunuz.

Pompayı kullanmasamda forumda okuduğum kadarıyla ısınma sorunu mevcut. İşe başlamadan ne olur ne olmaz diye bence pompanın conta gibi bozulabilecek parçalarından birkaç yedek bulundurun. Birde torku yükselttiğiniz için çok yavaş bir dolum olacak sanırım.

çok teşekkürler arkadaşlar

• çok teşekkürler arkadaşlar

ısımda kesin oluyor onu önlemek için motor devir kontrollü yapıyor genelde bu tip makinaları. yapılabilir bende yapıcam falak 2 pompılı vede scupa tüp doldurabilecek

• ısımda kesin oluyor onu önlemek için motor devir kontrollü yapıyor genelde bu tip makinaları. yapılabilir bende yapıcam falak 2 pompılı vede scupa tüp doldurabilecek

ısınma sorunu için dakikada 22 devir yeterli olur makul seviyede fazla ısınmadan çalışır. Ayrıca yusuf beye durumu anlatmistim siparis geçmeden önce saolsun o da bol bol oring yollamis yanında youtube de herkes ortalama bir şekilde yapmış bişeyler ama benim istediğim araba cakmakligi na takolarak dolum yapacak :)

• scuba tüpü doldurmak ddaha mantıklı olur, gidilecek yere bu cihazlar taşınamayabilir

Kahramanlar can verir, Yurdu yaşatmak için.

• Sarsılmaz Kılınç 2000 Mega 9x19 mm
    • Hatsan Galatian 4 5.5mm
    • Zoraki HP 01-2 Light 4.5 mm + Stoeger 4x32 Compact Işıklı Dürbün + Wrangler Moderatör
    • Gamo PT-85 4.5 mm
    • EZ Archery 45 lb Makaralı Yay
  • Arkadaşım hayırlı olsun kazasız belasız atışlar inşallah.

Zoraki HP-01 Ultra 0.177
    Hawke Vantage 4-12x40 AO
    Hatsan Hercules 6.35
    Optima 3-12x44 OE
    Hawke Vantage 4x32
    Hatsan Mod 25 .177
    Huğlu 7+1 yarı otomatik 12 cal.

Vector Optics SCFF-06 Monarch 8-32x56

• scuba tüpü doldurmak ddaha mantıklı olur, gidilecek yere bu cihazlar taşınamayabilir

amacım zaten Scuba doldurmak düşük devirde ısınmadan Scuba doldurur bu tür sistemler örnekleri mevcut. Ayrıca dışardan Scuba doldurma maliyetine bu tür sistemler cok rahat kurulabilir.

• Hayırlı olsun, isabetli atışlar dilerim.

Tcbozo'nun bahsettiği seti Ankara'dan Ayhan Çağlan yapmış, işçiliği süper, internette bu kalitede bir makineye rastlamadım.
    "https://www.youtube.com/watch?v=uzf02W-Di-M" buradan izleyebilirsiniz. Kardiyolog'un bahsettiği gibi iki çark kullanılmış, iki PCP Pompası ile sanayi tüpüne hava basıyor.

Bir de son olarak çark yerine, motora redüktör takarak tek PCP Pompalı sistem yapmış. "https://www.youtube.com/watch?v=RazDm4l_Znw". Dün akşam aradım kendisini, tek pompalı sistemi 1.350.-TL'ye yapıyor, + PCP Pompası. Pompanız varsa gönderiyorsunuz onu takıyormuş, yoksa kendisi alıp takıyor ve fiyata dahil ediyor. Çift pompalı yapabilirmisiniz diye sorudum, kurtarmıyor dedi. Redüktör'ün diğer tarafına da bir kol takılıp ikinci PCP Pompası takılabilir, inernette örnekleri var; "https://www.youtube.com/watch?v=6Xw5YM0VnRM".

Yalnız benim kafama takılan bir soru var, kendisine sormak aklıma gelmedi o an; 200bar pompa deniyor, tüfeklerin tüplerine 200 bar basıyor sorunsuz, fakat 6lt bir scuba tüpe 300 bar basabilir mi acaba. PCP Pompalar 300 bar basabiliyor mu?

Hadi hayırlısı sayın Kardiyolog, umarım muvaffak olursunuz, ben şimdilik alttan kurmalı (Hatsan Dominator 200W Elite veya Proxima çıkarsa ona da bakmak gerek) almayı düşünüyorum. PCP'nin maliyetli ve zorlukları nedeni ile şimdilik beklemede. Ama sizi takipteyim, şu tüp dolum işini aşabilirsek PCP tüfeklerin kullanımında büyük adım atmış oluruz. Malum, İstanbul'da bile tüp doldurmak sorun, hatta okuduğum kadarıyla işkence, öyle ki büyük hevesle başlayıp sonrasında bırakanlar bile oluyor.

Dominator 200W Elite LW Vortex .22

Weihrauch HW77K .177, Hawke Vantage 4-12x50 AO

Zoraki HP 01_02 Ultra .177 , Stoager 4x32 , Hawke 1x30 Red Dot

• hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız isabetli atışlar dilerim. Yusuf bey konusunda haklısınız, adam gerçekten esnaf.Ben Kahramanmaraş'lıyım, Karaman 'dan silah alacağım aklımın ucundan bile geçmezdi :) doğrusu

• Teşekkürler . 1350 fiyat görünce şok oldum . Benim amacım çok uygun fiyata ve araba aküsü ile calisacak bir sistem yapmak . Ama Mesala burda Bobin ve dinamo satan yerler var geçen gün çark ararken gezdim ikinci el redüktörlü motorlar 150 lira ondan alıp taksam bile olur taş catlasin 200 lira olur maliyet .

hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız isabetli atışlar dilerim. Yusuf bey konusunda haklısınız, adam gerçekten esnaf.Ben Kahramanmaraş'lıyım, Karaman 'dan silah alacağım aklımın ucundan bile geçmezdi :) doğrusu

teşekkürler aynen bende Karaman olduğunu duyunca çok şaşırdım ama yusuf bey gerçekten işinin ehli bir esnaf .

• 300 bar basabilir bence teknik olarak incelemedim fakat bir sıkıntı çıkmaz. pompanızın 300 bar olası yeterli. bende sizingibi aynı seyi düşünüyorum redüktör diyer tarafınada kol bağlayıp çift kol yapılabilir o zamanda devir ayarlaması lazım olabilir invertör takılmalı

• PCP Pompaların 300 bar olanı var mı? "maksimum 230 bar basınç doldurma kapasitesi" yazıyor kullanma kılavuzlarında. FX diye bir marka maksimum 275 bar yazmış ama onun da fiyatı 988.-TL ve stokta görünmüyor ki o parayı vermeye değer mi. PCP Pompalar tüfeklerin üzerindeki tüpleri doldurmak için tasarlandığından 230 bar üzerine çıkmak sorun olabilir.

Bir de elektrikli pompa ve redüktör kapasiteleri önemli, 0,18kw pompa da var 5kw da var. Pompa gücüne göre redüktör kapasitesi de artıyor, bizim sisteme kaç kw lik bir pompa (iki adet PCP Pompası olarak düşünmekte fayda var ki daha randımanlı sonuç alınabilsin, yıpranma ve ısınma daha az olsun) takılabilir. Malum, pompa gücü arttıkça fiyatı da orantılı olarak artıyor.

Dominator 200W Elite LW Vortex .22

Weihrauch HW77K .177, Hawke Vantage 4-12x50 AO

Zoraki HP 01_02 Ultra .177 , Stoager 4x32 , Hawke 1x30 Red Dot