Galatian 1 RG ve V.O Counterpunch

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Geçen hafta edindiğim fakat fabrikasyon bir kundak zedesi sebebi ile değişim için yolladığım tüfeğimi bu gün teslim aldım. Henüz dürbün sıfırlamasını yapmadım fakat görüntü olarak zaten sevdiğim Galatian serisi tüfeğim dürbünle acayip bir görüntü oluşturdu.

O-ringleri Sprey Silikon (koşu bantlarında kullanılan) ile güzelce temizledim ve metal aksamı da WD40 ile güzelce silerek temizledim. Fabrikasyon olarak baya kirli geldi kerata ve bu arada dürbünle birlikte tüfek Hatsan' ın plastik çantasına sığmıyor. Dürbün dolayısı ile çanta kapanmadığından sanırım Gamo tüfek kılıfını kullanacağım.

Genel amacım tahribat ama sıfırlama sonrası bir grupman paylaşırım kısmetse g;$i airgunturk.com/attachment/36963/airgunturk.com/attachment/36964/ ...

Vursan M92 7+1 72 Cal.
    Gamo Hunter IGT (Satıldı)

Gamo Hunter 1250 (Satıldı)

1.Nesil Webley Patriot (Satıldı)

Benjamin NP XL 1100 5,5mm (Satıldı)

Hatsan Galatian I (RG) + V.O Counterpunch 6-25x56 (FFP)

• Rezervasyon yapayım konuya merakla bekliyorum abi :)

Benim keyfim olacak da grupman yapacağım : )). Eskiden her hafta atışa giderdim, hatta hanımla yarışırdık. Tabii ki hep ben kazanırdım ;( !

İnşallah yarın dürbünü sıfırlar ve bir şeyler yapmaya ve paylaşmaya çalışırım. Tabii şimdi benim kız neredeyse 9 yaşına girecek, onunla da birkaç atış yapmak şart ...

Vursan M92 7+1 72 Cal.

• Dürbünle birlikte hatsanin büyük cantalarina sigailir belki. Bu yeni cantalar eskisinden hem daha enli ve büyük imkan varsa deneyerek alabilirsiniz.
    Grupman yaptiysaniz bekliyoruz.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt
    6-25x56 Vector optics FFP Counterpunch
    10-40x50 Vector optics Sentinel

• Dürbünle birlikte hatsanin büyük cantalarina sigailir belki. Bu yeni cantalar eskisinden hem daha enli ve büyük imkan varsa deneyerek alabilirsiniz.
    Grupman yaptiysaniz bekliyoruz.

Yok hocam grupman yapmadım henüz. Malumunuz Antalya ve cayır cayır yanıyor bu saatlerde. İnşallah birkaç saate çıkacağım.

Tüfek kılıfı ile ilgili de elimde olan Gamo Lux dürbünlü tüfek kılıfımı deneyeceğim. Hem 125 cm. moderatörle 120 cm olan tüfeği koyabilirim. Ama bahsettiğiniz Hatsan çantalara da bakacağım ...

Vursan M92 7+1 72 Cal.

• Evet aynen Izmitte dün ve bugün çok sıcak.
    Insallah imkan olurda denersiniz.
    Bende regulatorlu galatianin performansini merak ediyorum.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt

• Evet aynen Izmitte dün ve bugün çok sıcak.
    Insallah imkan olurda denersiniz.
    Bende regulatorlu galatianin performansini merak ediyorum.

FPS ölçümü yapmadım ama 100 Bar' a kadar 3 şarjör (42 Pellet) tam ayarında. Regülatör sanırım 120 Bar' a ayarlı konumda ama benim için yeterli.

Kısmetse FPS ölçümü de yapacağım ...

Vursan M92 7+1 72 Cal.

• Cok güzel olur hiz ölçümü.
    Hem regulatorun performansini da degerlendirmis oluruz.
    Geçenlerde bu 3 şarjörü bir yerde belkide bu konuda daha yazmistiniz.
    Bana az geldi atış sayısı 42 düşük bence.
    Belki o tüfeğin standardı budur.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt

• Cok güzel olur hiz ölçümü.
    Hem regulatorun performansini da degerlendirmis oluruz.
    Geçenlerde bu 3 şarjörü bir yerde belkide bu konuda daha yazmistiniz.
    Bana az geldi atış sayısı 42 düşük bence.
    Belki o tüfeğin standardı budur.

Hocam üzerindeki tüpe ve malum kuvvetine göre bence atış sayısı makul düzeyde ama regülatör ve 100 bar' olayına takılmazsanız 70 bar' a kadar düşerek atış sayısı malumunuz üzere arttırılabilir.

Fakat ben hali hazırda bir Gladiator performansı beklemiyorum zaten. Birde Scuba sağ olsun tüp doldurma ile ilgili problem yok. Çok farklı birçok modele baktım (bütçem 4.500 TL kadardı) ama en mantıklı tercih bu oldu benim için.

İlerde pellet eksikliğini hissedersem tabii ki daha fazla atış kapasitesindeki modellere bakarım illa ki ...

Vursan M92 7+1 72 Cal.

• Ortalama 150-200 kadar atış sonrasında ya dürbünde, ya da dürbün ayağında bir sıkıntı olduğu aşikar durumda, son 14 atışımın resmini paylaşayım;

airgunturk.com/attachment/36976/

bu tablo bana silahta bir problem olmadığını gösteriyor ama dürbün ayarları sonda olmasına rağmen değişen pek bir şey olmuyor. Mesafe 20 mt. ve yükseklik ayarı - sağ/sol ayarları sonda bulunuyor. Yükseklik işi kızağın önüne ufak bir bez parçası sokuşturarak çözülür fakat ısrarla sola çekmesini çözemem sanırım.

Dürbünde veya ayaklarda bir problem olması muhtemel. Bu arada 18+ Grain pellet ile 1.305 FPS ölçtüm fakat sağlıklı bir ölçüm olduğunu sanmıyorum ...

Vursan M92 7+1 72 Cal.

• 1305 fps 18.13 gr ile 68 fpe yapiyor yanlış ölçüm. 20 mt muhtemelen iyi bir destek kullanmadiniz gibi geliyor bana çünkü o mesafesede regulatorsuz bir pcp ile çok daha iyi grupman yapilabilir diye düşünüyorum.
    Elimden toplamda 8 pcp geçti hepsiyle daha iyi grupman yakaladım sizin resimdeki grupmana oranla (sehpa destekli yaptim hep grupmanlarimi yanlış bilgi vermiş olmayayim)

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt

• 1305 fps 18.13 gr ile 68 fpe yapiyor yanlış ölçüm. 20 mt muhtemelen iyi bir destek kullanmadiniz gibi geliyor bana çünkü o mesafesede regulatorsuz bir pcp ile çok daha iyi grupman yapilabilir diye düşünüyorum.
    Elimden toplamda 8 pcp geçti hepsiyle daha iyi grupman yakaladım sizin resimdeki grupmana oranla (sehpa destekli yaptim hep grupmanlarimi yanlış bilgi vermiş olmayayim)

FPS ölçümü yanlış olabilir hocam zira çok farklı sonuçlar aldım programdan (Chrono Connect).

Aslında destekli atış yaptım fakat nişan aldığım nokta 1 TL çapında bir noktaydı ve farklı yerlerine nişan almış olabilirim. Açıkçası o sırada aklım dürbünü nasıl ayarlayacağımdaydı. Aşağı atmasını;

https://www.aksuav.com.tr/default.asp?git=9&urun=4278

linkteki ayakla halledebilirim sanırım ama sola çekmesini bu ayakla halledemem. Tüfeğin gezini taktığımda problem yok ama dürbünü taktığımda böyle oluyor. Dürbünü değiştirmeyi düşünüyorum ama tüfeğin kızağında mı problem var diye de düşünmüyor değilim.

Yarın farklı denemeler yapacağım inşallah ...

Vursan M92 7+1 72 Cal.

• şöyle soyleyeyim crono sonuclari % 99 yanlış diyorum kendimce.
    Siz tecrubelisiniz bu iste ama yine bildiklerimi aktarayim yazdiklarinizdan anladığım kadariyla biraz eksiklikler var.
    Bence o ayaklara o kadar para vermeyin.
    Öncelikle o dürbüne ayna ile optik merkezleme yapın sonrasinda sim kullanarak sıfırlayin.
    Sormak istediginiz bisey varsa telefondanda sorabilirsiniz.
    Size daha önce numara gonderdim diye hatirliyorum.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt

• Ben grupman yaparken noktayi mercimek tanesi kadar ciziyorum. Nekadar küçük olursa grupman okadar iyi olur.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt

• Ben grupman yaparken noktayi mercimek tanesi kadar ciziyorum. Nekadar küçük olursa grupman okadar iyi olur.

Hocam az önce dediğiniz gibi optik merkezlemeyi yaptım teşekkürler. Birazda video izledim. Bu arada optik merkezi ciddi bozmuşum : ). Bakalım yarın birde elimdeki diğer dürbün ve gez ile farklı grupmanlar çıkartacağım ...

Vursan M92 7+1 72 Cal.

• Rica ederim.
    Dediğim gibi çok ufak nokta ( mercimek kadar ) hedef belirleyin daha avantaj oluyor grupman için.
    isin dogrusunu söylemek gerekirse bende sonuçları merak ediyorum.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt

• Rica ederim.
    Dediğim gibi çok ufak nokta ( mercimek kadar ) hedef belirleyin daha avantaj oluyor grupman için.
    isin dogrusunu söylemek gerekirse bende sonuçları merak ediyorum.

AksuAv' dan Yusuf bey' de sizin gibi sonuçları merak ediyor. Açıkçası bende çok merak ediyorum :/ ...

Vursan M92 7+1 72 Cal.

• Evet bu gün atış kontrollerimi yaptım ve problemin dürbün ayaklarının benim kızaklara büyük gelmesi olduğunu anladım. Aşağı / Yukarı problemi kalmadı ama sola çekmeye devam etti ve akabinde Gez' i takarak kızağın, tüfeğin namlusunun sağlamlığını teyit ettim.

airgunturk.com/attachment/36989/

Şimdi bana yansımaya ve güneşe engel olacak birde Sunshade gerekiyor. @karamurat hocam yardımın gerekebilir bu konuda;

https://www.aliexpress.com/ite…2114.01010208.8.81.UwwmqI

https://www.aliexpress.com/ite…2114.01010208.8.68.UwwmqI

https://www.aliexpress.com/ite…2114.01010208.8.51.UwwmqI

bunları buldum. Almalı mıyım yoksa başka bir şey önerir misin? ...

Vursan M92 7+1 72 Cal.

• Bunlarin dişi ve çapı size uygun olani alabilirsiniz.
    Normalde sun shade bu durbunde standart olmasi lazım diye biliyorum.
    Birde bal petegi var o daha kisa onuda alabilirsiniz. Bal petegi sun shade kadar uzun olmaz. Daha kibar bir görüntüsü var.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt