Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • bt65 6.35 kullanıyorum 150 metrede teneke boya kutusunu çift taraflı deliyor. uzun mesafede güçlü etki için 6.35 ve ağır pellet şart. isabet için de iyi bir dürbün şart. ama siz ben 150-200 metreden fazla atmam derseniz daha hassas tüfeklere bakabilirsiniz regülatörlü nova gibi. bt65 alacaksanız da güç ve isabeti daha iyi olan 6.35 kalibreyi tercih etmenizi tavsiye ederim.

Hatsan Bt65 Elit LW SB .25cal
    Hawke Sidewinder 8-32x-56 Sr Pro
    Unieye rangefinder 1600
    Optima 3-12x-44 AOE
    Cz 6lt 300 Bar Scuba
    ASG CZ P-09 Duty Blowback 4.5mm pellet

REXİMEX RP .22 cal

VORTEX CROSSFİRE RED DOT

Hill MK2

Yong Heng kompresör

Canik SFX RIVAL

• pompa ve tüp kullanarak dolduruyorum ben bt65 i 120 bardan 195 bara çıkarmak pompa ile 5-6 dk mı alıyor ama bi 10 da anca kendime geliyorum gerçekten zor iş o yüzden atış yaparken pompa ile doldurmuyorum, atışa gitmeden evde doldurup atışa tüple gidiyorum maksat tüpün içindeki hava biraz daha fazla gitsin. tüp 180 barın altına düşünce de tüpü direkt tüfeğe bağlıyorum bu şekilde de 130 bara kadar baya atış yapılabiliyor.

6.35 bt65 le 200 metreden soda şişesini standart tüfekle vurmak çok zor ama 5 lt lik bidonu tecrübe ve iyi bir dürbünle fazla rüzgarlı olmayan bir havada rahat vurursunuz. kapalı alanda 40 metreden sigarayı ortlama her 5 atıştan 4 ünde vuruyorum 31 grn hn diablo baracuda ile.

Hatsan Bt65 Elit LW SB .25cal
    Hawke Sidewinder 8-32x-56 Sr Pro
    Unieye rangefinder 1600
    Optima 3-12x-44 AOE
    Cz 6lt 300 Bar Scuba
    ASG CZ P-09 Duty Blowback 4.5mm pellet

REXİMEX RP .22 cal

VORTEX CROSSFİRE RED DOT

Hill MK2

Yong Heng kompresör

Canik SFX RIVAL

• Ustalar abiler kardeşler ben uzun zamandır bt65 i pompayla kullanıyorum 3 5 dk arası doluyor 40 atış yapıyor pompa bana fazla zor gelmedi vücut geliştirmeyle uğraşıyorum kg 80 boy 167 ve o kadar zor olduğunu düşünmüyorum hatta düşüncem 3 litrelik scuba alıp onu pompayla doldurmak atışa öyle gitmek hepinize hayırlı formlar

Edgun Matador 6.35

Vortex venom 5-25x56 ffp mrad

Huben K1 5.5

Vector Optics Veyron 6-24x44 ffp mrad

• Konu uzerinden baya zaman geçmiş ama yazmadan edemedim cevapların ekseriyeti pompa zor seklinde olmuş bt 65 rb w lw modelini 1 yılı aşkın süre kullandim pompa ile doldurmak 6-7 dakika sürüyor arada ısıninca beklerseniz max 10 dakikada dolar hicbir vasatliğı yok kol gücünüzü artiriyor ve ayakta atışlarda silah bir sure sonra tüy gibi oluyor yan gelip yatmaya alismaktansa gunde 4-5 kez 10 ar dakikalik bel ve kol calistirmis olursunuz spor sagliktir ama ben cok nazliyim diyorsanız almayin 250 cc gunumuzde en düşük pcp hacmi zaten bunuda doldurmayacaksa bu pompalar neden uretiliyor ??? Scuba tüp dolumu yapablar bile motor bağlayip bu pompalarla dolum yaparken ??

Gelelim bt 65 e soda şişesi kırmak cok iddalı falan değil 3 tanesini ard arda koy yine kirarsin 150 metreden su dolu 5 litrelik yağ bidonunu çift tarafli delip gecersin tahribatı yuksek pcplerden biridir 5.5 mm ince mehmet bullet ile 200 metre yarım boy hedefi rahatlikla vurursun ( gözünde yada durbununde sıkıntı yoksa) yanliz gurupmanı vasat bir silah aşırı kucuk hedeflerde sana kendini sorgulatabilir ama alisirsan tadindan yenmez regulatör ve birkaç küçük modifiye ile desteklersen bahsettiğin mesafelerde soda şişesinide kirarsin emin ol ki orjinal halide buna el veriyor birkaç atıs iskalamayi saymazsak mermi orjinini yakaladiktan sonra ayni noktaya nisan alarak 3 4 atiş yapman yeterli

Namluyu kaldirip havan atişı yapmak gibi mevzularada aldiriş etme 190 metre mesafede yaklaşık 100 metreye sıfırlı lı optima 3-12x44 durbunle 7x zomda 5.5mm 32 grain mermi ile en altin 2 uzerindeki noktadan vuruş yapabilen bir tüfektir bt65

Nova gercektende gurupman silahidir ama uzun mesafe tahribat atişlarında bt 65 i geride birakacak yerli uretim silahlar 2-3 ü geçmez nova bunlardan biri degildir

Başlangış silahı olarak alacaksaniz eger 1 avantajı 1 de dezantavı olur sizin için

Avantaji gurupmani daginik oldugundan size hissi atışı iyce kavratır daha sonra alacaginiz silahlarda ikide bir dürbün sıfırlamazsiniz

Dezavantaji ise model yükselteceğinizde gurupmani ne kadar iyi olursa olsun daha düşük gucteki tufekleri almak istemezsiniz

Son olarak bulunduğunuz şehirdeki itfaye den scuba tüpunuzu doldurtabilirsiniz küçük ve scuba kullaniminin yaygin olmadigi yerlerde tabi tanıdık edinerek aksi taktirde uğraşmak istemeyeceklerdir bazen 1 2 paket sigara veya parada iş görüyor tabi

Saygılarımla

Mesaj 6 düzenlendi, son düzenleyen Zaferm ().

• Merhaba
    3 sayfayı okumama ragmen; ilk 2 sayfadaki yorumları çok karamsar buldum!
    Ben 1 haftadır PCP Tüfeklere merak saldım, çocukluğumuzda parayla attığımızdan bir boşluğu kalmış. BT65 LW alacağım bende.

Öncelikle, Bence pompa şart... Tüfek tüpünü boşaltmak gerektiğinde ilk 0-100 dolumu pompa ile yapmak daha mantıklı, Scuba yı her seferinde kullanmak, dolumun sorunlu olduğu şehirlerde fiyat kabartır. Pompa zaten 150bara kadar çok rahat. Denedim.
    Misal, Kayseride bayii ler dolum yapıyormu bilmiyorum ama Kompresörü olan biri; 8 litre tüpü doldurmaya 50tl fiyat yazmış (1 yıl önceki yorumdu)
    Scuba nın da kötü yanları var. Ara borusu çok fazla ziyan ediyor havayı; Küçük boru şart.

BT65 atışıda yaptım. Bir tanıdığım deneme fırsatı verdi. Tüfek tüpü boşudu 180bar bastım. Fiziki yapı önemli.
    Boş bir arazide Orjinal dürbünü ile -+100 metreye (110 adım) gayet isabetli atış yaptı-m.
    5.5mm/.22 cal. modifiyesiz tüfekti ve teneke ve petleri rahat delmiş gibi görünüyordu.
    Dürbün merkezinin 1 tık altından nişan aldım. Hiç öyle namlu dikme olayı yoktu.
    Sahibi 5.5 iyi isabetli ama 6.35 olursa daha sağlam vurur ama çok uzağa atmaz diye yorumladı.
    BT65 + Pompa bence güzel seçim. Scuba şart ama bütçe olmalı.
    Bunun haricinde Youtube de Ev Yapımı Kompresörler var. Mimarisine ulaşabilirsem, Tüpe verilecek mebla Tornacıya da aktarılabilir.