Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaslar hedefe atis yapacagim 150 metre ve uzeri etkili bir tufek olsun istiyorum. ikinci el, 1 yıl garantisi devam eden bir bt65 sb elite lw qe 5.5mm +pompa 1200tl ye buldum pcp ye yeni merak sardım aranızda da yeniyim. Bu tüfek nasildir başka bir tavsiyeniz varmi, fiyat nasıl, pompa yerine scuba tüp mü almalıyım. Pompanın yorucu olması sorun değil işimi görürmü tam olarak. Değerli yorumlarınız ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

• Arkadaslar hedefe atis yapacagim 150 metre ve uzeri etkili bir tufek olsun istiyorum. ikinci el, 1 yıl garantisi devam eden bir bt65 sb elite lw qe 5.5mm +pompa 1200tl ye buldum pcp ye yeni merak sardım aranızda da yeniyim. Bu tüfek nasildir başka bir tavsiyeniz varmi, fiyat nasıl, pompa yerine scuba tüp mü almalıyım. Pompanın yorucu olması sorun değil işimi görürmü tam olarak. Değerli yorumlarınız ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

Öncelikle hoşgeldiniz. 150 metre ve ötesinde etkili bir tüfek istemişsiniz. Ancak etkiliden kastınız nedir biraz açıklamanız lazım. 150 metrede şişe mi kıracaksınız yoksa 150 metrede bile tahribat gücü olsun mu istiyorsunuz yada bu mesafede grupman mı yapacaksınız. Ayrıca bahsi geçen tüfek fabrika çıkışı haliyle 150 metrede çok ta etkili değildir. Dahası güzel bir dürbüne de ihtiyacınız var.

bt65 sb-w-lw 5.5mm 80-87 Joule.

• hoşbulduk üstad... benimki tamamen zevk, istediğim bir soda şişesini 150 metrelerde kırabilmek yada en azından bir su şişesini delebilmek. internette bt65 200 metre atışlar falan diyor bana da biraz abartı geldi aslında ama 150 metre de mi olmaz diyorsunuz bu paketle?

• Bencede 150- 200 mtler abartili rakamlar siz alisanizda önce 70-80 mt lerde deneme yapin.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt
    6-25x56 Vector optics FFP Counterpunch
    10-40x50 Vector optics Sentinel

• hoşbulduk üstad... benimki tamamen zevk, istediğim bir soda şişesini 150 metrelerde kırabilmek yada en azından bir su şişesini delebilmek. internette bt65 200 metre atışlar falan diyor bana da biraz abartı geldi aslında ama 150 metre de mi olmaz diyorsunuz bu paketle?

Bu paketle 300 metre de olur ama attığın yere gider mi ayrıca havan topu misali namluyu havaya kaldırarak atış yaparsın yani atış zevkinden mahrum kalırsın. Öncelikle 150 metre ve üzeri iyi tüfek, iyi dürbün, iyi mühimmat, iyi atıcı ister. Bu saydıklarımdan biri eksik olursa isabet beklemek anlamsız. Bt65' te uzun mesafe potansiyeli var ancak fabrikadan geldiği haliyle değil.

• anladım kardesim daha üst seviyelerde bir tüfekte çok pahalı peki bu tüfek icin fiyat nasıl sence fiyat konusunda bir bilgin varmı ya da onu alacağına bunu al diyeceğin bir tüfek.

• bide pompa ile istediğin basıncı sağlayamazsınız scuba tüp lazım diye okumuştum. Bu konuda bilginiz varmi.

• Fiyat konusunda birşey söylemem doğru olmaz. Sizin araştırıp daha sonra fiyatı değerlendirmeniz lazım. Pompa ile 200 bar basınca ulaşabilirsiniz ancak gerçekten zor bir iş, özellikle bt65 gibi hava harcamayı seven tüfekle çekilecek dert değil. Scuba tüp kullanmanız bu hobide konforu arttırdığı yadsınamaz bir gerçek. Scubasız olmaz değil ancak eksik.

• İlk başlangıçta pompa ile başlayabilirim o zaman sonrasında artık duruma göre scuba ya geçerim çok teşekkür ederim kardeşim yardımların için.

• Bulunduğunuz bölgede scuba dolum şansı varsa direk scuba alin. Fiyatlar aşağı yukari ayniya gelir ama scuba büyük kolaylık.
    Pompa işinizi görür ama tüfeğinizin tüpü boşaldı pompayla doldurdunuz tekrar atis yapmaya başlarken yorgun olacaksınız biraz keyfiniz kaçar.
    Yani pompa hedef atışı yaparken çok güzel olmuyor.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt

• Performans açısından sorun yoksa scuba ile pompa arasında. deneyerek görmek istiyorum zaten pompasi hertürlü olmalı diye düşünüyorum, duruma göre scuba ya geçecegim. sizin hocam fiyat ile ilgili bir fikriniz varmı?, bide ikinci el alacağım nelere dikkat etmem lazım.

• scuba veya pompa ile dolum arasinda performans farki olmaz ikiside 200 bar dolum yapacaktir.
    Fiyat konusuna gelince forum satis bölümü airgunpazarda uygun fiyatli satılık ürünler olur. 200-250 tl civari yerli ürünler oluyor
    Sanirim siz pompa almaya niyetlisiniz.
    Pompada isterseniz onceliginiz hala garantisi devam eden bir ürün olabilir.
    Yada cok fazla kullanilmamis, temiz yedek parça sorunu olmayan bir pompada olabilir.
    Pompalarda en çok ısınma kaynaklı oring deformasyonu oluyor. Bunuda baştan bilmenizde fayda var.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt

• Bu paketle 300 metre de olur ama attığın yere gider mi ayrıca havan topu misali namluyu havaya kaldırarak atış yaparsın yani atış zevkinden mahrum kalırsın. Öncelikle 150 metre ve üzeri iyi tüfek, iyi dürbün, iyi mühimmat, iyi atıcı ister. Bu saydıklarımdan biri eksik olursa isabet beklemek anlamsız. Bt65' te uzun mesafe potansiyeli var ancak fabrikadan geldiği haliyle değil.

Elden geçmiş ve iyileştirilmiş bir Bt65 için bile soda şişesi çok iddialı. Tabi 10 atışta 1-2 ısabet sizi mutlu edecekse sorun olmaz. Pompa kullanacağızı varsayarak at44 ya da bütçeye gore nova sizin için daha uygun olabilir

The world is mine...

• Nova demissiniz ama 250 bar 500 cc. Yi pompayla basmak.
    Hem pompaya hemde pompa basan arkadaşa conta yaktirir.
    200 mt soda sisesine atis yapma olayina gelince emin olun vurmayi birakin sacmanin nereye düştüğünü bile anlamazsiniz.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt

• Nova demissiniz ama 250 bar 500 cc. Yi pompayla basmak.
    Hem pompaya hemde pompa basan arkadaşa conta yaktirir.
    200 mt soda sisesine atis yapma olayina gelince emin olun vurmayi birakin sacmanin nereye düştüğünü bile anlamazsiniz.

Pompa kullanacağı için özellikle nova yazdım. Bir kere basıp 10-12 şarjor atış yapabilir. 250 bar doldurmak şart değil diğer yandan. At44 de 40 atış sonra 10 dk pompa sıkıcı olabilir. Tek dolumdaki atış sayısı avantajı dışında ikisi arasinda teknik olarak pek bir fark yok.

The world is mine...

• arkadaşlar 200 metre soda şişesi vurmak bencede fazla bende inanmadım, o yüzden 150 metre civarı bana mantıklı geldiği için 150 metre demiştim. ama 150 metrede ki bir hedefi vurma şansım yoksa, İnterneteki videolar yalan sa hiç girmeyeyim ben bu işe. Yada özel bir yetenek gerektiriyorsa 150 metrede bir şişe vurmak, ki özel olduğumuda sanmıyorum.
    Bide bt 65 değerleri bakımından at 44 den daha iyi gibi neden onu tavsiye ettiniz. Fiyat biraz daha uygun o yüzdenmi.

• Arkadaşlar konuyu toparlayayim yanlışım varsa duzeltin lütfen.

Bt 65 ile 100 metre de bir şişeyi kirabilirim.

100 metrenin üstüne biraz yetenek ister, süreklilik yok.

150 metre üstü ise hayal.

• 150 mt videolari yalan dersek baskalarina haksizlik etmiş olabiliriz. Ben size samimi olarak 100 mt uzeri zor ama imkansız değil diyerek bilgi vereyim.
    Bt 65 At 44 göre daha güçlü yani bt 65 bir ayni sacmayi at44 e göre daha hızlı atiyor.
    Hiz artincada sacmanin istikrari bozuluyor bu nedenle size herkes at44 bt65 den daha isabetli der.
    Ayrica orjinal hali ile bt 65 de atislar arasindaki hiz farki biraz fazla ve bt çok hava tüketen bir tüfek.
    Yuksek hiz ve atislardaki hiz farki isabet açısından bt 65i at44 un gerisinde bırakıyor.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt

• Pompa kullanacağı için özellikle nova yazdım. Bir kere basıp 10-12 şarjor atış yapabilir. 250 bar doldurmak şart değil diğer yandan. At44 de 40 atış sonra 10 dk pompa sıkıcı olabilir. Tek dolumdaki atış sayısı avantajı dışında ikisi arasinda teknik olarak pek bir fark yok.

Keşke dark hocamdaki bulpup bt65 6.35 bende olsa. 150 metre falan hikaye gözümü 200 metreye dikerdim. :thumbup:

• 150 mt videolari yalan dersek baskalarina haksizlik etmiş olabiliriz. Ben size samimi olarak 100 mt uzeri zor ama imkansız değil diyerek bilgi vereyim.
    Bt 65 At 44 göre daha güçlü yani bt 65 bir ayni sacmayi at44 e göre daha hızlı atiyor.
    Hiz artincada sacmanin istikrari bozuluyor bu nedenle size herkes at44 bt65 den daha isabetli der.
    Ayrica orjinal hali ile bt 65 de atislar arasindaki hiz farki biraz fazla ve bt çok hava tüketen bir tüfek.
    Yuksek hiz ve atislardaki hiz farki isabet açısından bt 65i at44 un gerisinde bırakıyor.

standart bt65 en başarılı grupmanı 21grn jsb ile yapıyor. Tüfekten tüfeğe değişmekle beraber bu pelleti sıcak noktada1000 fps civarı atiyor. Bu hız 150 metreye atış yapmak için oldukça yeterli. Fakat Btdeki ısabetsizlege neden olan bir çok faktör var. Usta ellerde iyileştirilip çok daha isabetli bir tüfek haline getirilebilir fakat bunun icin ekstra masrafı, tüfeğin garanti dışı kalmasını ve muhtemelen tüfeğin son sahibi olmayı göze almak anlamına geliyor. Bu nedenle bt pcp ye yeni başlayan biri için çok uygun bir seçenek değil.

The world is mine...